Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
ilan je napisao(la):
balcan_smoke je napisao(la):
vidis ja dok sam sadio samo sam bacao sjeme a ono samo nicalo
daleko sam od nekog visoko tehnološkog uzgajanja,opusteno...

peace ol so tu ju maj brate[/QUOTE

a sta ako muzjak procveta :(

... onda nije 'mužjak' nego 'ženka'.

@ ALL:
Kakva su ovo pitanja ? Počela sezona gremlina ?
:dog_walk2:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
sta mi niste rekli da je kod vas ovako zabavno...citam i ne vjerujem...pa ovdje je zabavnije nego na gljivama i biljkama:icon_lol::icon_lol::icon_lol: morat cu cesce da navratim da se nasmijem.

sada mozete ovo da brisete momci...morala sam da komentiram malo.... :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Priroda
22.09.2007
0
2
0
37
Dragi Hašomani imam jedno pitanje....
Dali je normalno da mi listovi biljke pocrvene(oni oko vrhova).S tim da je sjeme domaće trave.
Biljka je outdoor i pri kraju je........
Opasna trava lol
Kaže mi jedan agronom da veča količina N-a u gnojivu produžuje cvjetanje...tj. odgađa.istina ili ne?

:sick:
 
22.09.2007
0
2
0
37
I dajte mi preporučite neki seedshop.za white widow i dali je moguće outdoor uzgajat ww.Bez obzira na cijenu...thx
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ljudi,gledam ovo sunce ovih dana kako i dalje prži, ne više po glavi nego po rukama, telu. Normalno, sada je dosta niže, čak i u podne, u odnosu na letnje mesece. To me dovodi do jedne sasvim druge stvari. Naime, ja sam veliki zagovornik vezivanja biljaka naniže zarad boljeg prijema svetlosti donjih i bočnih hedova. To ima najviše smisla ako se radi indoor sa svetiljkama fiksiranim konstantno iznada biljke, ali kako je u outdoor-u? Ako uzgajate neke od ranih sorti (pod uslovom da nisu u pitanju niske Kush indike ili ruderalis hibridi i sl.) koje finiširaju rikom avgusta ili do pred kraj septembra, onda je takav način uzgoja preporučljiv. Ili ako radite neku indoor-to-outdoor varijantu koja finišira početkom leta, što je i najefikasnije.
Ali, ako se finiš očekuje tokom oktobra ili čak tokom novembra (varijante za primorje), onda vezivanje naniže i ne čini neku prednost. Istina, bočni i donji hedovi se više razviju, ali kad sunce počne da ide dole, ka horizontu, onda svetlost pada na hedove pod manjim uglom, time i u manjoj količini. Zato je za (relativno) kasnije sorte bolji klasičan način uzgoja.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Jedan dobar trik za outdoor growere : Ako imate prostor odnosno uvijete da odradite vegetaciju indoor i preklopite im režim negdje oko krajem 7 na 8 mjesec i prebacite ju ili ih vani . Garantiram da će vam biljka ranije završiti i da nećete imati problema sa hladnijim vremenom i kišama koje sljede u kasnijim mjesecima no kažem još jednom sa tim se može poigrati netko tko ima uvijete da ju odradi do prvih par dana cvjetanja indoor.Samim time što je pripremite u indoor uvijetima smanjuje rizik od mogućih upadanja na mjesto koje ste joj odredili i općenito nekakvih propasti jer mlade biljke su jako osjetljive .

Pozz svim aktivnim korisnicima Vutra.org a oni znaju tko su :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: proya
14.10.2007
0
0
0
41
imam biljku koja je jos u fazi cvetanja a napolju je max 10 stepeni cvetovi su jos beli sa blagim naznakama sazrevanja, kako mogu da znam kad ce najlepsi deo odnosno kad ce branje.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
sscira je napisao(la):
imam biljku koja je jos u fazi cvetanja a napolju je max 10 stepeni cvetovi su jos beli sa blagim naznakama sazrevanja, kako mogu da znam kad ce najlepsi deo odnosno kad ce branje.

Uslikaj pa posalji.A po tvom opisu pusti je jos malo mislim sedmicu dvije
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sscira je napisao(la):
imam biljku koja je jos u fazi cvetanja a napolju je max 10 stepeni cvetovi su jos beli sa blagim naznakama sazrevanja, kako mogu da znam kad ce najlepsi deo odnosno kad ce branje.

Pa najbolje bi bilo kad bi od tih bijelih dlacica bilo 80% smjedjkastih, ali posto je sad malte ne "zima" .... niske temp. i to... gledaj da što više je držiš vani... ono dok baš baš ne bude "mazija prava" ....
kao što reće Narquila, jedno 2 sedmice najmanje (u ovakvim uslovima, mislim na zimu...)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Dobro kaze RedSh super je ovde!
Bezze Sa bezimo u indor da nas neko ne nazove Gremlinima:icon_lol:
 
13.09.2005
39
2
0
40
Eo ovako:
u želji da povećam urod sljedeće outdoor sezone zasadio bi biljke još početkom trećeg mjeseca i držao ih dobra dva mjeseca tj. do početka petog (kad prestaju jutanji mrazovi) pod MH lampom, te bi na taj način stekle finu prednost.
U tom periodu bi ih jednom i obrezo, tako da dobiju širini ali i visini kroz dugi vegetacijski period.
Do jeseni bi mogli izrasti pravi divovi...
Radi se o sjemenkama: power planta, el nina i mozda ubacimo jednu čistu indiku passion.
Jel ovo neko već radio i kakva su vam iskustva, svaki dobronamjerni komentar dobrodošao!
Keep on growing!!:vb_kez:
 
13.09.2005
39
2
0
40
kakve ovo ima veze s mojim pitanjem??
ajde moderatori koju pametnu srocite,
molio bih vas....:dunce:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
@trigger
Nemam puno iskustva al mislim da bi tako nešto mogao radit bez problema,paziš što se tiče fotoperioda da nešto ne zezneš i mislim da bi moglo uspjet,ne vidim zašto ne...
Štoviše to rade i ovi,ja sam to bio pito ovdje na forumu kako rade,rekli su mi da ih prvo drže na veg. pa onda bace van...evo ti link pa pogledaj....http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=58970&page=15&pp=15
A što se tiče tih vrsta,meni su te favoriti...El Nino i Power Plant..gledo sam sjemenke ne nekom slovenskom siteu...čini mi se sasvim ok....
 
13.09.2005
39
2
0
40
mislim da nisu tako osjetljive dok su u vegetaciji,
tako da to nebi trebao biti problem,
stavim ih na 18/6 od kad niknu,
pa se lako kasnije priviknu na koji sat +/-
u vanjskom okruzenju.

Vidio sam vec Butteov grow sta si ga okacio,
svaka mu cast, iako ne kuzim na koju foru
on to radi polu-legalno (bar tak on kaze) kao
uzgajivac medicinske vutre ( u cemu je razlika?!?)
sori na offtopicu, brisite me ako treba!!

keep on growing:vb_kez:
 
01.08.2007
0
0
0
36
Nesto mi nije bas jasno, jel mozete malo da definisete.Prvo mi objasnite malko o djubrenju i prihrani.Kakva je to razlika i zbog cega sve to. Znaci u fazi vegetacije samo se jednom djubri i jednom u fazi cvetanja? Sta je sa prihranom? Citao sam na ovom sajtu(mada vise ne znam ni gde je to) da treba prihranjivati posebno za vegetaciju posebno za cvetanje i da na svakih desetak dana ide prihrana...Nemojte mi samo reci "Sto nisi vise trazio na sajtu".:matrix:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Biljka se hrani iz zemlje, uziva tvari koje smo mi dodali đubrenjem, znači to je njezina prehrana, zaključimo: Đubrenje i prihranjivanje su jedno te isto. :ludaci_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
01.08.2007
0
0
0
36
Covece razbi mi glavu...hehehe:icon_lol:
E sad pitanje. Koliko dana posle sadjenja podjubriti(ako seme koje je proklijala ide direktvo u zemlju i nema daljeg presadjivanja)? I kako sam vas razumeo podjubrim jednom za vreme vegetacije i posle za vreme cvetanja i to je to? Da li je potrebno i koliko cesto djubriti? Sta preporucujete neki kazu prihrana u tecnom stanju a neko djubrivo u granulama???:vb_smash: (Sad malo i ja da ubijam u pojam) hehehehe......:b_hop: