Urin kao gnojivo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Radije nekom djetetu promjeni pelenu pa kasnije iscjediš. Tako ubiješ dvije muhe jednim udarcem :eyebrows:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
A de cesh satipi po biljci e :) zamisli situacija dodju ti gosti i ti ono e vidite kako dobri hedovi.. ali trebalo se na to ispisavati danima e! pogotovo neki outdor da bude ful prirodno cccc :)

Radije cu razumutiti neku psihodeliju neki dmt s vodom i zalivati biljku na taj nacin.. siguran sam da ce biti hapy :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amnezzia
03.07.2009
1.740
2.317
188
Po biljkama se ne piša! Urin se koristi 1:10 (najmanje) razrjeđen sa vodom, može i 1:15 sve je ovisno o situaciji. 100% prirodno i 100% domaće gnojivo. Sterilan je za razliku od drugih "domaćih" gnojiva. A moje iskustvo mi govori da puno bolje djeluje nego neka druga dušična gnojiva koja su dobivena industrijskom preradom iz anorganskih sirovina a samim time nit su toliko dobra za naše zdravlje :)
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Moze li netko s potpunom sigurnoscu potvrdit pozitivne rezultate ove metode?
S obzirom da se u neku ruku natjecem s frendom potpuno organski "free to play" grow vs. njegovih "pay to win" metodi, isprobavam razne metode pa bi rado i ovu soluciju isprobo.
Takoder, koliko cesto i koliko tog "eliksira" upotrebljavat?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Urin kao gnojivo i to folijarno čuda radi s tim da sma ga koristija u fazi vegetacije. ja sma ga upotreblja prvo svakih 14 dana, pa 10 dana, pa 7 dana, kako je biljka bivala sve veća i veća. U početku sma razvodnjava 1:15 dok kašnje 1:10 :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Definitivno ce jedna ove godine bit testirana na tu metodu, budem digo updejt vamo.

Golden shower ftw... :ridinghorse:
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Pozdrav ekipa,
nisam dugo posta i sad prosto moram:

Intresantna stvar je da od vas niko ne navodi uriniranje i osale fiziološke potrebe kao biološko oružje u odbrani od divljači.
Napominjem, životinje se klone ljudskih "mirisa", možda bi pored fertigacione prihrane dobro došlo tu i tamo štrcnuti koji mlaz ako ste u outu, prevencije radi.

Čuj kako ću pišati po northeren lightu? A šta misliš da se nalazi u industrijskim gnojivima? Hladno cjeđene latice runolista?
Gnojiva od izmeta su prirodno i ispravno rješenje za prihranu i lično bih radije upotrjebio takvo organsko đubrivo nego plantella, cvetal, itd. miks hemikalija upitnog porjekla i dugoročnih posljedica na čovjeka.

Trulež je jedina prava hrana za biljku i za njegovu preradu se ona specijalizovala milionima godina. Isto kao što si ti(tvoji preci) razvio sposobnost varenja mesa i bilja a ne šumećih tableta, iako posjeduju sve potrebno za vitalan život.

I ti možeš od streroida da nabubriš kao grah u vodi ali to nije tvoja dieta.
Evo kreni od sebe: Da li bi radije jeo ćevape ili farmaceutski suplement sa jednakom hranjivom vrijednosti i ekstraktom ćevapa?(pod izgovorom da su lagani za probavu)

Zapamtite: biljka jede govna, šta god vi mislili.

U zdravlje!
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
GanjaPower je napisao(la):
Intresantna stvar je da od vas niko ne navodi uriniranje i osale fiziološke potrebe kao biološko oružje u odbrani od divljači.
Napominjem, životinje se klone ljudskih "mirisa", možda bi pored fertigacione prihrane dobro došlo tu i tamo štrcnuti koji mlaz ako ste u outu, prevencije radi.
otkud niko ne navodi, pa svi to rade.. i jedan od prvih savjeta za obranu od divljaci koji dobijes na forumu je da se popisas, il ostavis malo ljudske kose na sajtu,,ne pricaj gluposti..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bruce Banner

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Tarzan je napisao(la):
otkud niko ne navodi, pa svi to rade.. i jedan od prvih savjeta za obranu od divljaci koji dobijes na forumu je da se popisas, il ostavis malo ljudske kose na sajtu,,ne pricaj gluposti..

Nije spomenuto u ovoj temi tarzane. Ostavi se tastature i vrati na granu gdje i pripadaš. Takva količina komentara za vrijeme koliko se registrovan je svojstvena isključivo za spamera. Evo ti povoda da opet pišeš:

Bolje bi ti bilo da i sam malo pročitaš nešto i ne podazrjevaš korisne i dobronamjerne komentare.
Preporučio bih ti da kreneš sa savjetima za vanjsko uzgajanje i da ne traćiš sjeme automatika. Smiješan grow. Sreća da imaš love za bacanje, ali ko nema u glavi ima u nogama. Ipak sam ja ovdje i u hobiju daleko duže od tebe sinko i to što ne pravim dnevnike ne znači da ne znam o čemu govorim.

U zdravlje.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Mir,mir niko nije kriv.
Vidi se ko je prvi krenuo sa provokacijama. Možda zbog pristrasnosti tebi zlo to nije očito. Ja dajem svima po zaslugama kao što vidiš.
Ionako samo čitam ovaj forum tako da me infrakcije ne tangiraju.
Možda bi i ostalima to bilo dobro. Poslovica kaže: "prvo pročitaj biblioteku da napišeš knjigu" - a ne obrnutim redosljedom.
Više ne možeš ni komentar napisati na ovom "prijatnom" forumu od nadobudnih kompleksaša i sakupljača postova, koji su jaki samo za ekranom pa su svakoj rjeci pritoka.

Ja sam čiste savjesti.

Srdačan pozdrav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kombajn

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Meni se ponekad ćini da ovdje imam posla sa osnovnoškolcima... ko je prvi počeo... sad bi ja trebao tražiti gdje to piše već što si ti naveo, a ovaj rekao da piše već, pa da svi budu sretni i zadovoljni i da se nitko na nikoga ne ljuti. Baš, mo'š si mislit što mi se da :icon_neutral:
A i ti moraš odma raspalit svim silama nazad!? Otišao si off topic, pa bi se dalo malo više diskutirati o tome ko je prvi počeo... ali onda bi to opet bio off :angry015:

Kraj rasprave! Tema je "Urin kao gnojivo"!
 
10.05.2012
6
12
0
43
On topic;

Iako nisam sam isprobao, vjerujem da je urin kao gnojivo puno prirodniji biljci nego svakojaka kemijska čuda kojima ih zalijevamo. Istina, kemijska gnojiva je puno lakše precizno dozirati i nemoramo brinuti o njihovom podrijetlu, kao što bi morali brinuti o podrijetlu urina. Budimo realni, kemija u poljoprivredi, iako je omogućila prehranjivanje milijardi ljudi, prirodi je donjela više štete nego koristi. Onečišćenje tla, podzemenih voda, mikroorganizama u tlu. Bacite oko na slike monokulturnih poljoprivrednih površina koje se strojno obrađuju, avionima prskaju, traktorima oru, kombajnima žanju.. Predaleko je to od bioraznolikog ekosustava od kojeg je sve počelo.

Zaključak: da sam biljka mislim da bi više uživao u nečjem urinu, nego u kemiji. Korištenjem bioloških gnojiva čuvamo naš okoliš, naše vode, naše tlo i život u njemu.
Ove godine sam i sam, zbog jednostavnosti primjene, nedostatka informacija i vremena i se koristio kemijom, ali jedva čekam dane kad ću moć pušit vlastitu - organski uzgojenu vutru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.