Ulje multipla i ja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.02.2015
17
69
13
50
Halo ljudi, eto i mene na ovim vedrim stranicama!
Pa što bi čovjek rekao? Muž i ja smo prošlog proljeća tražili dozvolu za sadnju i naravno da nam je nisu dali, pa smo posadili svejedno i sami sebe prijavili kako bi nam netko i službeno i javno rekao zašto ja ne mogu dobiti lijek i gdje se izgubilo pravo izbora! sad čekamo suđenje, pa ćemo vidjeti! Ono što mi je sad problem je kako doći do ulja visoke koncentracije po pristupačnoj cijeni. Iz Mediccanne Holland su mi na poklon poslali jednu dozu tko kaže da ne djeluje - LAŽE!!! Ili možda ja lažem kad hodam i kad gutam bez teškoća ili živim kao da sam potpuno zdrava? Mi ćemo se svakako nastaviti boriti do kraja, ono što mi je problem je što me ljudi zovu svaki dan i traže pomoć, kontakte, informacije, pa ako itko zna nešto neka javi (ako boga zna!), jer daleko je više bolesnih nego što se misli, a za MS treba visoko koncentrirano ulje!
Eto toliko za početak, pa se čujemo opet! Živi i zdravi bili
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobrodošla na forumu:wave:

Ustrajaj na svojim pravima, biće teško. Oni znaju da krše čovjekova prava,
a sud kao neovisan od drzave ne trpi sankcija u smislu vodzenja, sudzenja, osuda,
ljudi, koji se hoće ljeciti. Nijedan sudac ne nahebe zbog svojih djela. Oni se štite
do ustavnog suda i sa ustavnim sudom.
Puno sreće!

Molim te pročitaj pravilnik.
https://vutra.org/threads/pravilnik.10131/
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
dobrodošla Minja :)
nema ti druge nego da sami posadite tvoj lijek, ovaj put u tišini
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dobro dosla u nasu malu zajednicu :wave: Power ti je rekao ono sto svi mislimo u vezi te pravne borbe to se radi samo kad te ulove a dotada se lijecis sa onim sto si sam uzgojis al sta je tu je, zelim ti srecu u borbi na svim frontama ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Vidio sam Vasu pricu i na TV. Podrzavam generalno pricu koja je iza medjutim djaba ici glavom kroz zid. Jos uvijek. Generalno mislim da nije ni pametno sto ste se ovdje registrirali direktno Imenom i Prezimenom. Kako za Vas tako i za nas.

Ono što mi je sad problem je kako doći do ulja visoke koncentracije po pristupačnoj cijeni.

Citat pravilnika iako vjerujem da ste ga procitali:

"14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.

Za kupovinu kako legalnih tako i ilegalnih sredstava se možete obratiti našim sponzorima (pogledajte reklame na sajtu i forumu) i to jedino na sopstvenu odgovornost."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and CilI
17.02.2015
17
69
13
50
Znam da većina misli da je najbolje ne dizati buku, međutim da nismo napravili što smo napravili, stvari bi i dalje bile na mrtvoj točci. Što bi onda bilo sa tisućama bolesnih koji ne znaju, ne mogu, nemaju uvjeta ili ih je strah, pa ne sade? Ja imam dva sina tinejdžera i ne želim da misle da je ilegalno dobro dok te ne uhvate! Još manje se želim skrivati i osjećati krivom ili kriminalcem zato što želim lijek. Ako smo svi mi građani ove zemlje,a svi građani imaju jednaka prava, onda valjda i mi bolesni imamo pravo na lijek, na zdrav i produktivan život i na kraju najvažnije imamo pravo na izbor. Kažete da nije pametno što sam se registrirala pod pravim imenom! Što ćete onda reći ako vam kažem da sam opet tražila dozvolu od ministarstva zdravlja ovaj put mailom? Morate još znati da biljke koje sam posadila nisu bile neke posebne i ne vjerujem da bih dobila kvalitetno ulje, ali svrha je bila da se prijavimo, pa da nam sud kaže zašto ne mogu dobiti lijek koji želim, tim više što medicina nema lijek za moju bolest. kažete da moram paziti što pišem, jer je marihuana ilegalna! da! Slažem se! Crno tržište nije prijatelj bolesnih i ne želim raditi ništa što nije u skladu sa zakonom niti sudjelovati u cijeloj toj mračnoj priči! Ne želim živjeti u strahu! Ne želim živjeti bolesna i u invalidskoj mirovini! Ne želim da me sinovi presvlače! želim raditi i trčati i smijati se - ZDRAVA! To mi omogućuje ulje marihuane. Gdje je problem?
Strah je vrag - istina! Istina oslobađa - istina! Ja nisam licemjer i sasvim sigurno nisam cinik. Vjerujem da će se marihuana legalizirati za medicinske potrebe. Vjerujem da je više razumnih ljudi nego onih drugih! Vjerujem da je više dobrih ljudi nego zlih! Vjerujem da kao Vrsta imamo šanse biti bolji! Vjerujem jer moram vjerovati! kao što rekoh imam dva sina kojima ostaje ovaj svijet u naslijeđe i zato VJERUJEM U DOBRO! Jesam li zato naivna? Možda! Ali bolje naivna nego cinik pun straha.
Živi i zdravi bili, mili moji!
 
17.02.2015
17
69
13
50
Postavila sam neka pitanja ljudima koji sa ovdje druže i mislim da smo došli do srži problema! Bolesnih ima od 15 do 70. Ima i mlađih, a i starih. Većina njih nikad nije uzimala marihuanu nikako i nemaju pojma ni što su masno platili ni kako uzimati. Masa njih gubi dragocjeno vrijeme, a i novac na nešto što im ili uopće neće pomoći ili ne znaju kako konzumirati, pa rade cirkus i škifo. Većina njih će reći da ulje marihuane ne pomaže! E pa ako to nije problem, ne znam što jest!
Možda sad postaje jasnije zašto sam napravila sve što sam napravila i zašto smo se Sale i ja izložili javno uz rizik progona i osude( nije izostalo ni jedno ni drugo).
Kad je bila policija pobrati biljke (bilo mi ih je tako žao), puštali su paru na uši, jer ;citat:" Gubimo vrijeme na ovakve stvari, a dileri prolaze lišo!", " U ovoj glupoj državi trebat će sto godina da ljudi shvate što je lijek, a što droga!", " Od kad je trava droga! Bolje da duvaju, nego da piju! Manje problema za nas!" i sve tako, da sam ih na kraju tješila. Znam da zvuči blesavo, ali trebali ste vidjeti te jadne ljude. I oni imaju bolesne u svojoj blizini, a i ne doživljavaju marihuanu kao najveće zlo kojeg ima.
Unatoč svim očekivanjima, nije trebalo proći 50 - 100 godina da se o ovome počne pričati. Priča se sad. Netko je morao progovoriti javno. Žao mi je samo što sam to morala biti ja, jer ja sam zaista nitko i zadnja blesa je pametnija od mene. Ne znam gdje su Mudri i Pametni u ovoj zemlji, ali bit će da beznačajni ljudi kao ja, skromnog znanja i skromne kulture, trebaju izboriti ovu bitku. A bitka je usmjerena na neznanje i zablude, na uvriježena mišljenja po sistemu "Kud svi Turci,...".Zato govorim o pravu izbora! Ako netko vjeruje da je marihuana droga i da je štetna baš kao i heroin,..., pa neka vjeruje! Ako netko misli da to nije točno -PUSTITE GA NA MIRU!!! Dok čovjek ne ulazi u slbode i prava drugih ljudi, postite ga da živi na miru!
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
moram skrenuti pozornost da su neki naši članovi već više puta u novinama i na televiziji govorili o svom iskustvu, doduše, anonimno, iz poznatih razloga, neki vode ovdje dnevnike od sjemenke do ulja i na temelju svog iskustva ohrabruju ostale na izradu svog lijeka
super je što se fronta širi na sve strane, u našim glavama i domovima vutrica je legalna
potpuno razumijem bijes i razloge zašto radiš to što radiš i želim ti uspjeh, a pogotovo zdravlje
 
Poslednja izmena:

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Lep pozdrav i od mene

Ja mislim, da neče doči do nekih jakih zvodova na sudu jer ste se izpostavili na tv-ju može vas osuditi na puno ,oprostiti ili uvjetna sad da riskiraju puno kaznu, če sud dobiti sav bjes ljudi koji su ili nisu bolesni a ja mislim da je najbitnije šta su policajci napisali i imam jedan predlog ako još niste dali zvanične izjave na policiji je nemojte dati recite da želite iskoristiti mogučnost da ne kažete ništa jer kao neznate koja izjava če vas teretiti na sudu a na sud ponesite svu dokumentaciju ako če opće doči do toga a ja mislim da neče

Čuvajte se i hrabro
 
17.02.2015
17
69
13
50
Vidjet ćemo kako će se cijela sudbena priča odigrati. Treba imati na umu da zakonom nije regulirana nikakva kazna za uzgoj lijeka, već samo uzgoj i prodaja zajedno, što ovdje nije slučaj. Također postoji Ustav koji garantira građanima ljudska prava, pravo na zdravlje, te pravo na različito mišljenje po svojoj savjesti. Dalje, postoji međunarodni sud za ljudska prava. Ono što u stvari želimo reći jest da SVATKO TKO JEST LJUDSKO BIĆE IMA PRAVO NA IZBOR DOK NE ULAZI U TUĐA PRAVA I SLOBODE.! Ako se želim liječiti kokošijim gnojivom, a nikoga ne tjeram da čini isto i radim to u privatnosti svog doma, onda, molim dajte mi moje kokošije gnojivo!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sve sta si napisala drži. Divno se čuje i čita.
Realnost je na žalost drukčija.
Oni te terete za uzgoj biljke i preprodaju.
Kada na sudu pišu zapisnik uvijek u njega napisu cijeli clen
po kojem te terete, proganjaju. Ne napisu samo, da ste uzgajali.
Oni dobro znaju koja prava vam krše. Samo to rade sistemski.
Tako, da ćete morat ustrajati, do vrhovnog, ustavnog i možda međunarodnog
suda. Sto vise priču lansirati u javnost. Zvat reportere i gurat priču u
novine, TV, radio. Tu vam je najveća šansa.

Prošao sam sam kod nas kroz sud. Nisam isao naivno.
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Naravno da Minja sve ovo stoji sto si napisala.l da dele tvoje misljenje u globalu ovde svi ljudi sa foruma,a kamo li mi koji imamo istu dijagnozu...
Samo bilo to tu u Hrvatskoj ili kod nasu Srbiji,male su sanse za bilo kakav boljitak na ovom planu.Mislim medicinske legalizacije/ili kako kod nas pokrenuto LEKALIZACIJA hehe/ licnog sam stava da slabe koristi ce biti za nas,obolele,od toga.Da ce oni to samo dozvoliti neke lekove koje vec postoje u svetu,bazirani na kanabisu/kao SATIVAX/ ili u najboljem slucaju,da se uz recept obolelima dozvoli kupovina u apoteci.Ali to da nama dozvole proizvodnju/sto iskreno jedino smatram da je bas bitno/ veoma tesko...
Daj Boze da se varam,i ja bih to najvise volela...Ali cisto sumnjam.
Ali naravno treba sve nekako pokrenuti,pomeriti sa mrtve tacke da bi uopste bilo moguc neki pomak u buducnosti...ali opet sam nesto misljenja da je to bolje pokusati preko maticnih udruzenja,pa svi skupa.Ali i tu organizacija bas nije na nivou,tako da GURAJ TI KADA SI VEC POCELA I SVE TAKO ZAMISLILA!!!
Evo imas podrsku i iz Srbije :)
 
17.02.2015
17
69
13
50
Hvala vam na podršci. Nekako se nadam da će se u Srbiji legalizirati prije nego ovdje, ali ako to bude i zajedno - opet dobro.
U svakom slučaju, ne znam koliko vas koji bolujete je pomislilo da smrt po svojoj prirodi nije neprijatelj, dapače biti bolestan znači ne biti ni živ ni mrtav. Kad počne čovjek gledati svaki novi dan kao jedan dan bliže kraju i zato se osjeća bolje... e pa to baš nije dobro.
Ja zaista nemam što izgubiti, a mogu dobiti sve. Pod sve mislim na zdravlje. Kad sam uzimala ulje sjetila sam se kako je ono biti zdrav, ustati bez straha da će ti noga otkazati, ne osjećati onaj led u stopalima, gutati bez straha da ćeš sa ugušiti, hodati normalno bez padanja i zapinjanja... a sad opet padam u taj mrak i pitam se: zašto? Bojim se da tako neće ići! Ja nisam ničija ovca i ničiji rob. Udruge samo zajedno kukaju i plaču, političari sve gledaju kroz broj glasova, ostali se boje i ne žele imati mišljenje, jer bi ono nosilo odgovornost. Pa dobro, nitko ne treba ništa učiniti za mene i sve ostale bolesne! Mogu ja i sama!:)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
i pitam se: zašto?

ne bih htjela biti partibrejkerica, a niti se previše miješati, ali gubiš dragocjeno vrijeme, mogla si već imati svoje ulje, a možeš još uvijek :)

vjerojatno će doći do oslobađajuće presude na Vrhovnom sudu, ako ne i prije, ali ne vjerujem da ćeš dobiti dozvolu za uzgoj sve dok to zakon ne bude dopuštao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Slezem se sa svime sta si napisala. Dogovori kojim reporterom, da
ti gura priču u novine, TV, radio. Tu je jedina šansa, da bolje prodzes.

Držim palčeve za tebe:wave:
 
17.02.2015
17
69
13
50
Vidjela sam na TV-u reklamu u kojoj nas mole da pomognemo onkološkim bolesnicima.... pa .... ja imam ideju, ako nikome ne smeta, nemojte mi zamjeriti, možda bi bilo pametno, mislim možda griješim, ali kako bi bilo da im možda
DATE ULJE OD MARIHUANE!!!!
JEL' JA TO SANJAM ILI SE ONI SPRDAJU!!!!! Jedna od mojih bakica umire. Čekam svaki čas da zazvoni mobitel. Njoj smo mogli pomoći, ali nismo uspjeli nabaviti na vrijeme sa svim tim cirkusom o ilegali.
Neka mi oproste oni nježnih ušiju i nježne duše, ali ja bih za svu tu neuku gospodu rekla da spadaju u kategoriju gamadi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and CilI