Trio Mahniture ( Fastbuds )

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.05.2024
3
4
3
53
Mene je LST ubijao sa autoflowerima dok nisam skužio kako zapravo sve treba ic po nekakvom redosljedu.

1. Ne diraj je uopće dok ne uđe u preflower strech

( Najpametnija stvar s autićima je pustit ih na miru da rade svoje, nema reckanja, nema savijanja grana i nikakvog treninga u tih 30 dana kratke vegetacije, usporavaš je, pokazat ce ti kad tad.

Ono sto sam skuzio doduse tokom svega toga je, strateško namještanje velikih FAN listova. Ja to ne bih ni nazvao nekakvim “treningom” prije kao strategiju za početak LSTa, ajmo reć uvertira za LST.

Kako napreduje, gledaj gdje su joj novi shootovi, sve velike fan listove iznad njih, nekako trpaj ispod njih, privezuj za glavnu centralnu granu, za okolne grane, samo otvori puteve tim novim shootevima da dobiju svijetla koje kriju ti fan listovi iznad njih. Prilikom svega toga budi jako nježan i to je više manje to. Dobit ćeš efekt kao da si topirao a nisi je taknuo. )

2. Preflower stretch faza

( e sad joj radi sta zelis, namjestaj grane u formu kako zelis, vezi sve sta hoces i kako hoces i primjenjuj nadalje taj LST dok ne vidiš da je stala. Skuzit ces kako je puno lakse radit s granama u ovoj fazi nego u fazi vegetacije kako si ga radio. )

3. Kraj strecha i ulazak u jako cvjetanje

Kad skuzis da je prestala ići u vis, da je strech gotov, skidaj najdonju trećinu biljke, doslovno sve što vidiš, grane, pupoljke, sve reži. Kad odradiš donju trećinu, prebaci se na vrh i malo pogledaj formu koju imaš, pogledaj svaki vrh, jel postoji kakav list da mu blokira svjetlo. Ako imaš puno lisne mase oko mjesta gdje su cvjetovi, malo prorijedi to, ništa puno ništa dramatično skidat, po koji list tu i tamo i to je to, cisto da imas bolju cirkulaciju zraka izmedu vrhova.

Pricam iz svog iskustva, ne moras nuzno primjenjivat ili poslusat savjet, ali eto tako je meni ispalo najlakše radit sa autoflowerima. Pokušavao sam sa LST-om u vegetaciji al nije to to.. nekako su grane previše drvene, nabijene, ne daju ti mogucnost da se igras tek tako s njima, pa probaj sljedeci put i usporedi sa ovom turom. Sve u svemu, sve izgleda super i zelim ti puno srece do kraja! :)

:vutra:

Edit : ako me nisi skuzio na sto mislim pod broj 1. ostavim ti slike pohvatat ces brzo sigurno!
 
Poslednja izmena:
18.04.2024
14
107
28
29
Dobri dan narode, dame ulaze u 3. tjedan, prije 2 dana dobile po 1,5l + Terra Vega punu dozu + Rhizotonic + Cannazym + Calmag. Treniralo se ova dva tri dana, vole jutarnju gimnastiku i poslijepodnevno rastezanje , gazda ima vremena boluje k*rc*, pa rekoh sad trebaš oko njih kad imaš zeit-a :lol:.
Temperatura 22-27, Vlaga 45-60% . Danas cu prebacit i ovu drugu lampu na 50% , ukupno 220w , visina 60cm cca. Ostavit ću tako pa lagano pojačavati.
Ako griješim negdje, ISPRAVITE ME , volim kritike ljudi !! :lol::gled: Hvala svima na podršci, opet govorim bez vas i vaše pomoći nebi ovo k*rc* valjalo !!
IMG_0849.jpeg IMG_0852.jpeg