Sta se cita?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
apsolutno se slazem..u stvari,to su one knjige 9-99,malo je takvih,koje mozes citati u bilo kojem dobu,a da se potpuno poistovetis...
jedna od mojih najomiljenijih takvih knjiga je 'sto godina samoce'(al' svakako je ne bi davao deci) Gabriel Garsia Markes...OBOZAVAM da je citam sa vremena na vreme,prosto nasumice otvorim knjigu i krenem...a onda tesko stanem,heh...toliko dobro opisana samoca coveka da je to jezivo,a ipak sa zdravom dozom humora...
R.Kipling 'knjiga o dzungli'-to je apsolutni 'must' ako se uspe naci dobar prevod,ono,kao,knjiga za decu-a u stvari strasan klasik..
J.Vern 'deca kapetana Granta'-tuzno je sto ga znaju (Verna) samo po '20.000 milja pod morem', i 'put u srediste zemlje'-ova knjiga mu je po mom misljenju najbolja,sa najrazvijenijom radnjom i psiholoskim karakterima(nek' oprosti kapetan Nemo),i ubedljivo najboljim 'preokretima'-a sve,opet,pod maskom 'decje knjige'
T.Pratchet -BILO KOJI ROMAN O DISKSVETU.ko je citao zna,ko nije-neka pod hitno ispravi tu gresku,nece zazaliti...daaaaaaaaaaaaaaleko od knjige za decu,iako je lagano za citanje i najsmesnije u MULTIVERZUMU...
M.Twen 'dozivljaji Haklberi Finna'-bez komentara.mislim,nije potreban,zar ne?? .)

a setih se i jos jedne,koju bi rado preporucio,ako je niste citali,naravno-Ambrouse Bierce 'the devil's dictionary' NAJSMESNIJA,NAJCINICNIJA knjiga IKADA napisana............................
evo i par citata iz nje-

VESTICA-im.Z rod 2 znacenja. 1. ruzna osoba zenskog pola,zla kao sam djavo. 2.lepa osoba zenskog pola,po zlu daleko prevazilazi djavola

POLITICKI PROGNANIK-im. M.rod-osoba koja sluzi svojoj domovini,tako sto ne boravi u njoj

KRETENCINA-im.M rod-osoba koja se ocigledno ne slaze sa vama

CIRKUS-im.M rod-mesto gde konji,slonovi i majmuni mogu gledati zene,muskarce i decu kako se ponasaju kao idioti


itd.da ne tupim sad .)

koga zanima detaljnije,evo link,i daj iscekirajte ga STO PRE(ko zna engleski dobro) evo me smejem se vec satima
[ The Devil's Dictionary Dot Com ]



 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
U zadnje vrijeme Stephen Hawking i napeti trileri Lee Child-a koji se prodaju na svim tisak trafikama. I knjiga "Ja, Lucifer" je trenutno u obradi,toplo preporučam :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.193
358
Nikad ne citam jednu knjigu ... trenutno na lageru Huxleyeva Majmun i bit.... Idem....Sadie Plant; Pisanje na drogama - to nije knjiga za mene, pa ju doziram...I Ching, a i Biblija je uvijek tu negdje.
Inace, W. Burroughs u Golom rucku kaze: Igla nije vazna. Usmrkivao ga, pusio, jeo ili gurao u dupe, posljedice su iste: ovisnost.
A isto tako u Interzoni pise: A iz uzivanja u drogi potjece pojacana osjetljivost za dojmove i osjete na razini sna, mita, simbola.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
trenutno čitam Marihuana-zabranjeni lijek

inače ne čitam baš previše,prije sam puno više čitao,ali kad čitam najviše su to teme koje se bave teorijama zavjere,novi svjetski poredak,misteriozni događaji,alternativna povijest...
 
13.05.2012
31
12
0
33
natura je napisao(la):
samo polako sa tim knjigama, nije zezanje i nije za svakoga
Lepo receno... Meni je knjiga "Budjenje" promenila zivot za 180 stepeni, na srecu islo je u dobrom smeru a moglo je da me pokopa ... Bukvalno me izvukla iz raspada i polomila mi sve blokade... Uvek je imam kraj sebe ako zatreba ;)