Spajanje 6 štednih žarulja na jedan utikač

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.09.2014
14
3
8
Stipe pomagaj :)

evo ja poceo spajat i spojio ove plave i pokazao frendu kad on ko iz top "explodirat ce ti to , najebo si" sad tebe pitam vidim da znas jel ovo sto sam ja napravio ok i dal da tako ucinim sa smedim zicama i onda lagano na kabel od napajanja :) ?

fnv9r5.jpg


2hg4lc0.jpg
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Nisam siguran 100% za taj sistem, ali mislim da moze...prolistaj si ovu temu od početka...najbolje ti ih je paralelno spojit...ima crtez na pocetku teme
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
to je to ;)
u druge rupe smedju ili koju god boju imas i isto tak. pazi samo na kraju kad ces imat 4 jedne i 4 druge da to dobro spojis u luster klemu ili kako ces vec povezat sa uticnicom ;) ...da te ne stepe struja.
...i reci frendu da nista nece eksplodirat....najgori scernarij je da ti izbije osigurac.....no big deal.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gana47
07.09.2014
14
3
8
Jel luster klema stezna redaljka ?
E i da jel mogu bez te luster kleme spojit sa napajanjem i picit ... Btw prvo cu probat sa obicnim zaruljama da nebi bilo nekakvog sranja pa da se potrujem zivom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gana47

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
nije stezna redaljka nego redna stezaljka...da da...to je luster klema :D redaljka je :bananabang: .....nesto drugo heheheheh

a mozes spojit i bez toga....samo daj to onda kak treba spoji(ak ces zicu na zicu vrtit) i dobro izoliraj. Netrebas nista isprobavat sa obicnim...za koji K ??? Nemoze eksplodirat zarulja. Ako si krivo spojio, izbacit ce ti osigurac. Al ako si spojio ovako kao na slici....nemas brige.
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
Decki pozdrav, evo mene natrag nadam se da sam ovo postavio u pravu temu, nisam bio bas aktivan samo sam pregledavao dnevnike u zadnje vrijeme, evo sad imam jedno pitanje, posto sam tudum za struju evo da vam pokazem sto imam sve box mi je 32+46+89 i imat cu 6912 lumena, mozda je manjak nekih 1500/2000 lumena ali bit ce nesto za zapalit.

evo oprema

VD4EpTZ.jpg


zarulja

8VGJNKT.jpg


cr2WCYA.jpg


zarulja rastavljena

oScoi8d.jpg


a evo kako bih ja da to izgleda, naravno bez ovoga papira i ne tako neravno to sam stavio da mi se grla ne otkotrljaju, izbusio bih rupe na ovo drvo i sve sa zicom bakrenom zategnuo i provukao, bit ce malo zeznuto ali...

a2k8ELl.jpg


i pitanje glasi dali moram kupiti ovo , ili mogu kabal samo spojiti na utikac i utaknuti u uticnicu, ukupno svih 6 zarulja ima 120 W
CA6Zj0H.png
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
ok a jeli moram zice provuci kroz ovu malu zutu rupicu, ne mislim na one dvije zute rupice znam da tamo moram zice staviti, nego mislim na onu malu zutu rupicu pokraj velike rupe kad je zarulja zašarafljena, pogledaj sliku od zašarafljene zarulje pa ces vidjeti, imam dvije male rupice i jednu veliku.

tvvwUKR.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nikakvo provlacenje. Imas ovaj poklopac na grlu. Maknes ga i provedes kabl kroz velku rupu. Zice blankiras i usarafis u ova dva sarafica, poklopac usarafis i to je to. Pazi samo kad spajas u paralelu da smedja ide na smedju i plava na plavu. Nemoj to okrenut.
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
Haha, istina ali evo javljam se, jos sam ziv mada nisam spajao, decki imam jos pokoje pitanje naime ja imam 6 zarulja ali sve su 2700 k za cvijetanje, planirao sam uzgajati haze pa sam mislio 12/12 od starta jer mi box nije visok ali svejedno ce joj trebati barem 3 tjedna nakon sto isklije da procvjeta, pa da pitam hoce li to biti neki problem dali da uopce spajam ili ne posto mi nije sada da dam jos 200 kuna za 6 zarulja od 6000 k evo kakve zarulje imam tungrsam stedne sijalice svaka je 20w

images


i imam i tajmer, ali skuzio sam da mi ne treba, ja bih u biti palio svijetla i gasio tako da ukopcavam i iskopcavam utikac u uticnicu, mislim biljka ce procvjetati ako zakasnim par minuta (ili nece) mislio sam upaliti u 20.00 navecer i gasiti u 08.00 ujutro, pa bih tajmer prodao. evo kakav tajmer ima.

6070622850-10478.jpg


Sad jel to sve u redu sto sam ja zamislio ili nesto ne valja?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Mozes gurat sa tim zaruljama...
A sta se tice timera,moja preporuka,nemoj prodavat..takav timer ti kosta od 3-5 eura,kome ces to prodat...
Ne isplati se bit bez timera i cimat se...
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
Full, full ti hvala:)

ma zanimalo me samo za zarulje, to je bitnije jbs tajmer uvijek ga mogu zamijeniti za nesto.