Sistem kap po kap

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Greenpower1 je napisao(la):
Pa to se radi u dosta slučajeva,budeš miran koji dan,a za sistem...pa valjda imaš nešto kad pitaš,capni nekom dedi infuziju,pazi samo da mu ne pozli!
Ja sam htio pitat jel moguće gdje kupit te kablove za infuziju?
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Notrippin, nece se raspasti jer je od stakla, i ne onog skroz najtanjeg, malo je jaca. Razmisljala sam i ja o flasi, ali ne bih ja flasu zabijala u zemlju jer ima prevelik otvor, rade bih namontirala tanju cijev koja ce da ide direkt medu korijenje, a ove kugle sto ih imam taman pasu za cijev sto sam je nasla u garazi, ma savrseno :icon_lol:

4herbs, trebalo bi biti u apoteci, znam da prodaju infuziju ( otopinu onu u vrecicama ) a ako toga ima onda mora biti i kablova. Ako ne nades onda ako imas nekoga da radi u bolnici ili ako imas prijatelja iz medicinske skole koji tamo idu na praksu, neka ti nabave.

Ako nades hajde bas javi ovdje, jer i mene zanima ima li gdje za kupiti :costumed-smiley-027
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Eva Rain je napisao(la):
4herbs, trebalo bi biti u apoteci, znam da prodaju infuziju ( otopinu onu u vrecicama ) a ako toga ima onda mora biti i kablova. Ako ne nades onda ako imas nekoga da radi u bolnici ili ako imas prijatelja iz medicinske skole koji tamo idu na praksu, neka ti nabave.

Ako nades hajde bas javi ovdje, jer i mene zanima ima li gdje za kupiti :costumed-smiley-027
Može evo sutra idem u apoteku,al nezanimaju mene kablovi nego samo oni regulatori za količinu kapljica po minuti,kablove kupiš u pet shopu,imaš čak i onih prozirno zelenih koji se nevide meuđu granjem,ako nemaš para odeš u pevec pa mazneš kod opreme za akvarije hihihi!ajd javim ti za te regulatore sutra!bit če sad par dana kiše baš me strah za bebice,imam vani lemon skunka i the church nisu ni dva tjedna,ako padne kiša i pokida ih ima da popizdim!molim se jahu da bude lijepo vrijeme!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Bio ja u apoteci i nemaju te pizdarije za infuziju samo fiziološke otopine,rekla je žena da se možda može nabavitr u ekim velikim apotekama ali da nevjeruje!eto toliko od mene
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
treba nać nekog ko ide na medicinu ili ima praksu u bolnici,oni mogu riješit garant masu toga!znam ja par ljudi pa ču probat sebi riješit,meni u biti treba samo 6 regulatora onih,koji određuju koliko kapljica pada u minuti ili kako to več ide!
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Meni ako zatreba, ja iz kante za smece vadim, boli me briga :icon_mrgreen: Ali ove godine cu da probam ono sa zabijanjem u zemlju, ako bude valjalo, onda necu morati klosariti :vb_kez:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ja sam probo prošle godine i nije baš dobro išlo!doduše ja sam flažu od 2 litre okrenio i nabio u zemlju reko vlažit če oko korjena a ona se samo lijepo zatvorila s tom zemljom i ništa!koji užas hehehe,ma nie to ništa bitno danas sam bio na sajtu,pado je led i užasna kiša sve biljke su žive i zdrave jednoj je malo list puko ali ništa ključno!jošsamo da nedođu puževi i sve če bit super!
 
S

silikolor banda

Guest
samo pazi da ne das biljkama previse vode, ume da bude ozbiljan problem, bas kao i manjak
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
spremnik sa vodom i crijevo. za stealth sisteme ja ne znam jer ti obicno treba puno vode, a puno vode zahtjeva velike spremnike koji se vide. Stavit 2 balona od 5L pa na drip je ok ako ces ih cesto punit, sto opet i nije neko samozaljevanje
 
18.08.2016
173
47
28
40
A mislio sam nesto recimo na spremnik od 100 litara staviti cijev i gumu provest oko stabljika.Gumu koja je kraj stabljike izbusiti male rupice i tako recimo samo dodem i otvorim pipu..to bi recimo mogao rec kao kap na kap
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143

Ovo sa iglom , a može i sa crevom za infuzij. Ta crevca mogu da se nabave tako što zamoliš med. sestru ili čistačicu koja radi na hitnoj i slično.. i sakupi ti kolko oćeš . odneseš kafu i gotovo .

Za sajt balon od pet litara može da se koristi .. ali to iscuri brzo . Može da se odnese i plastično bure od 15, 20 litara , umontira se crevo .. i onda to može da potraje neko duže vreme. Belo bure se vidi iz avijona - pa se mora zakamuflirati travom, lišćem granjem ..

Bure nositi ako ima vode negde blizu ..inače nositi 20 litara vode do sajta svaki put ..ne vidim poentu .. bolje nositi manje vode češće - ako ti je to već moranje ... nego... u vodu naravno sipaš tečno đubrivo i sve 5-
 
Poslednja izmena:
18.08.2016
173
47
28
40
Upravo sam pogledao taj video cini se dobro..planiram posaditi par feminiziranih u oblaziti jednom na tjedan a spremnik za jednu bi bio od 15 litara
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Opet ti ostaje da nosaš vodu do tih spremnika. Jedino da ih puni kiša, a poslije kiše i onako nije potrebno zalijevati tako da bi ti taj sistem bio suvišan jedino ako nema neki timeout tipa da krene kapati 5 dana nakon kiše. Razmišljao sam i ja o tome, ali sam ostao na vukljanju vode.
Razmišljao sam i da mi je sprovesti crijeva od biljaka koje su u teškom gustišu pa do van tog gustiša kako bih mogao zaliti bez ulaska samo ne znam kako bi mogao doći tako blizu a da ih ne vidim.