Sadnja ......

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Zanima me dosta toga....

Za pocetak koja je sijalica bolja :

Son-T AGRO Pia 400w

Son-T Greenpower 400/600w

Son-T Plus pia 400w

(uzmite u obzir da mi treba od sjemenke do berbe ista zarulja dakle necu koristit metalhalide ili neonnke)

Zasto je prigusnica skuplja od same zarulje i kolko otprilike kosta reflektor ili bi mogo neki homemade reflektor napravit...


Dali ste probali vrstu killer queen V2.0
(krizana s C99 i G13, C99 dominantan)

I dali su mi dovoljne 2x hps 400w za 10-14 biljaka?


To je to za sad..... 8)
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
doomer je napisao(la):
Kolko otprilike kosta reflektor ili bi mogo neki homemade reflektor napravit?
I dali su mi dovoljne 2x hps 400w za 10-14 biljaka?

-Reflektor možeš sklepat sam ako si barem malo spretan,a za taj novac koji bi inaèe dao za reflektor kupi nešto šta ti još treba,ðubriva,ventilator,ipd...
-I dali su ti dovoljne dvije 400W lampe za 12-14 biljki,mislim da je dovoljna jedna 400W HPS-ka,ona ti je dovoljna za dobar m2(1.3m2).
Ja sad radim ScrOG u novom box-u kojem imam 12 biljk pod jedno sijalicu,(Philips son-t 400W)i mislim da je dovoljno.
Toliko od mene,sretno i lp. :wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Reflektor cu i sklepat sam, samo mi malo lima fali...

ScrOG kazes....

Ali problem je da ce ove biljke imat 20/4 veg. faze 1mj + cvjetanje...... ici ce u vaze 7-13 L :)

jel dobro 30 dana 20/4 pod 400w AGRO + cvjetanje na 2x 400w Agro ili koja je najbolja kombinacija ??


Killer queen je inace kazu sjajna za Scrog ali to drugom prilikom.... prvo 1mj Veg faze... :) mozda i 3 tjedna ko zna....

Jel neko probo Black dominu??? sto mozete reci o tom high-u

ili Jack herrer, to mi je dream :__)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Jel ovo dobro :

400w hps za veg. fazu i 2x 400w hps za cvjetanje...

pricamo o 10-12 biljki...

u vazama od 6-9 litara.

Pricam o 400w hps AGRO koje imaju jos 8% vise plavog spektra od Son-t pia tako da su sjajne od pocetka za do kraja... ali oce li netko odg. na pitanje ??

Slo era kad vec nisi moro brisat cjene, onda bar tu pomozi...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
800w ce biti dovoljno za desetak biljki u toliko velikim posudama.Nisam samo razumeo zasto bi stavijo prvo 400w a u cvetanju 800w.Ako imas mogucnost stavljaj to odmah pod 800w.Ja bih ti preporucijo neku laganu sortu kojka se ne grana toliko.Ja to pevam svima, da za prvi uzgoj uzmu nesto lagano kako bih stekli praksu i nebi se razocarali u prvoj rundi.
Master Kush,Misty,Orange bud...
Sto se tice izabora sijalica bitne razlike net ce biti jedino sto ce se vegetativna faza mozda za koji dan produziti ako uzmes son-t.Ja imam oboje ali koristim
son-t i to mi je majka od zarulje.
Osetna je razlika pri roku trajanja zarulja-pokazalo se, da agro svima traju mnogo krace......
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
SLO : 800w ce biti dovoljno za desetak biljki u toliko velikim posudama.

Ja neznam... ti mi reci, kakve da posude uzmem, posto mi je prvi "Artifitial light" grow nebi htio pustit biljke da narastu skroz velike... planiro sam oko 2-3 tjedna veg faze a onda na 12/12


SLO : Nisam samo razumeo zasto bi stavijo prvo 400w a u cvetanju 800w.

Jer ne zelim da mi dodje pre velik racun za struju a cito sam i tu na forumu da biljkama u veg. fazi ne treba tolko jako svjetlo kakvo im treba dok cvjetaju pa iz tog razloga, ako ti mislis da odma ukljucim 800w to cu i napravit...


SLO : Ja bih ti preporucijo neku laganu sortu kojka se ne grana toliko.

Vec sam narucio Killa queen (hybrid izmedju C-99 i G13) cuo sam da je odlicna za scrog ali i za obican grow... dali ti imas iskustva s nekom slicnom biljkom i dali sam dobro izabro ?



SLO : Ja imam oboje ali koristim
son-t i to mi je majka od zarulje.

Zarulje cu kupit tek kad stignu sjemenke pa zato i pitam, razmisljo sam si jednu Son-t jednu AGRO

Evo mislim da je to najbolja kombinacija..


Necu imat novaca za 3x 400w pa zato se nadam da mi nece urod propast zbog manjka svjetla....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
racun za struju sigurno nece biti toliki...Pa naprimer compjuter koji je vecini nama upaljen stalno je isti-veci potrosac nego 400w sistem(primer za uzporedbu)

sto se tice reflektora to sam vec pisao sally.
Ides kod limara i neka ti odreže lim 50cmx56cm,debelina lima je kod mene oko 0,5cm.
Mozes i sam a najbolje majstor nek ti na 8cm uvija kako bih dobijo polukrug.
Pored nek ti odreze parce lima 10cmx35cm,kojeg na 20cm ukrivis za 90ÿ.Duzi deo pricvrstis na gornju stranu reflektora a na kraci ces prcvrstiti grlo sijalice i starter.Pored ti treba nekoliko metara verige sa kojom ces regulisati visunu svetla i nekoliko matica i srafova.
Tako ces najeftinije doci do reflektora.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Hvala era, to je to sto me zanimalo...

Sad jos samo ostaje pitanje, u kolko litara vaze da sadim i kolko da drzim u Veg. fazi (jel mogu kolko zelim?) ja bi da biljke narastu oko metar pa onda 12/12 jel mogu tako ??

i znaci ti mi predlazes da ukljucim 800w od pocetka... pa cu tako i napravit :wink:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sto se tice posuda napomenut cu samo, da citam kako svi
na pocetku stavljate u loncice od jogurta.
Puno bolje ce biti ako stavite vec na pocetku posudicu od 1l do 2l.Pri tom se pokazalo, da je najbolje ako je posuda sto dublja.....
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
I kakva je black domina :) ?? hehe mozda to sljedece narucim, ili to ili jack herer


Da ja sam planiro prvo u case od jogurta pa onda presadit u org. tegle, ti mislis da odma posadim u teglu od 2L i onda u vecu ili?? zar nije 2 Litre pre malo, sad sam se malo izgubio..
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
prvo u posudu od 1l ili 1,5l da bi se formirao koren a onda u vece posude.
ti si pomenuo high kod black domine-ne radi bas high-vec te sklopi na stolicu :D :D stoned
ona ti nece porasti bas velika jer je drug drzi u vecim posudama a visina je oko 1m......
I za indice se ne grana toliko....kad si pomenuo pomanjaknje svetlosti...vecinom indice nisu toliko osetljive na pomanjkanje kao sative....
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ok, thx, za sada mi je sve jasno, ako ce biti jos pitanja tu cu ih postavit !!


Btw evo specifikacije sorte koju cu sadit :

Killa Queen 2006
genetics;
75%sativa/25%indica
specifics;
G-13 x C-99 AKA: Killer queen F5
flowering time;
8-9 weeks

This is an F5 of BCGA's Killer Queen. An extreme cross between G-13 and C-99 that produces strong meds for those in need. It combines a very strong cerebral and body stone for ultimate pain relief.
An easy growing plant that benefits from being topped or staked as the ladies get top heavy during late flowering stage. They double in size the first couple weeks of 12/12 and produce a very sweet smelling plant with an underlying dank spice.
KQ 2006 is the result of several generations of sativa dom males used in the breeding process.I've made selections with flavor in mind as neither pheno lacked power.

75 % je Sativa, jebiga valjda nece trazit trecu 400w hps :wink:


Evo i slika : http://img214.imageshack.us/img214/8889/motarebelekillaqueen9vw.jpg
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Kolko sjemenka moze biti duboko u zemlji a da ne iztrune tj. da uspije izac na povrsinu, ja sam prvo stavio sjemenke u zemlju pa onda zalio.. jebiga... nadam se da mi voda nije pogurala sjemenke previse u zemlju... evo prva je danas nikla znaci treci dan.. ostale jos nisu...
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Jesu one (semenke) prije stale u vodi ili si jih odmah stavio u zemlju?
Ako si jih stavio samo u zemlju saèekaj još koji dan,strpi se brate.
Da i to,ja jih stavim na cca 1cm dubine u šoti i onda to dobro zalijem prvi put,kasnije zalivam malo toliko da imaju vlage,jer ako jih previše poènu da ti trune.
Lp.
:wink:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ma odma u zemlju, evo 2 su niknule danas !!! :lol: :lol: :lol: :lol:



Ali bojim se da ce ih par istrunut jer kad sam ih zalio zracni cep u zemlji ih moze uvuc duboko unutra.... bar 10 cm... Neke su isplutale kad sam zalio za te se ne brinem jer sam ih stavio na 1 cm... al brinem se za jedno 4-5 koje nisu isplutale ahh wish me luck dans je 3 dan btw.. Dobio sam i neke promotivne 5 komada free NLX
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
HaHaHAHaaa ne mogu vjerovat koju temu sam naso.... moj drugi grow, prvi pod umjetnom rasvjetom ; )

kako sam samo izmaltretiro slo eru hahahaha, eeee da to su bili pocetci : ) Vidi se da sam i tad volio jacka hahaa super. bas mi je popravio raspolozenje. i vidi se da sam i tad htio probati sensi seed black dominu koju i danas zelim samo me koci ta cijena od 130 eura za 10 sjemena : )


EDIT: kako kaze slo era gore, Son T je majka od zarulje ja nisam u zivotu imo drugu zarulju i nikad nebi, Phillips all the way : )
 

grow_man_

Aktivan Član
13.06.2012
82
13
8
42
Ja sam sad procitao cijelu temu i vas razgovor i onako na prvu mi bilo cudno da ti trazis savjete od nekog,klasican primjer da je i majstor nekad bio pocetnik. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackMix

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ne smatram se majstorom... i meni se desavaju sranja kao i svima... Ali hvala : )

Kako nebi trazio savjete, i ja citam cijelo vrijeme i gledam odgovore na pitanja koja me zanimaju umjesto da pitam ovdje : ) uvijek ima nesto novo, slo era je bio jedan od rijetkih koji je bio majstor zanata u ono vrijeme i naravno da smo svi htjeli sto bolje uciti od majstora : ) sve njegove postove sam procito bar 2 puta. Tada su informacije isle na kapaljku a oprema se jako tesko nabaljvala.
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Dobro štivo,imao sam ne tako davno upravo slićan problem prilikom sadnje u svezi "zraćni đep"upravo to me je koštalo desatak brend sjemenki,a kako su bile skupe nemoram previše objašnjavati,ponta je upravo to što se to zna ponoviti a dešava se i iskusnijim groverima,stoga pripazimo na takve stvari,pozz!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer