Run From The Cure - The Rick Simpson Story

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Ohhh kako mocan video. Jos jednom pokazuje kako one na vrhu zaboli ona stvar za nase zdravlje i kako samo zele novac. Moguce je da do 2012-e osvjestimo nase mozgove najvise putem interneta jer na tv-u ovako sta tesko da ces naci
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
predobar video =) . . . uvik kad gledam videe slićne ovima raspizdim se,sitim se samo kolko primitivivnih i zadrtih ljudi ima na svijetu,i izjave tipa: WEED DESTROYS BRAIN,hahaha..ma daaaj . . . da se bar ljudi više obrazuju po pitanjuu ovog =/
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Svaka cast na videu prejeben je
sad gledam 4. dio, i vec sam uvjeren kako cu radit ulje i dat ga dedi koji ima rak
a i sam cu ga konzumirati u medicinske svrhe svakako!

SAmo jednu stvar da kazem prije no sto dalje nasatavim gledat
U prijevodu si weedran ja mislim pogrijesio tu u ovom cetvrtom djelu kad lik govori kolko toga izadje iz kolko trave

napiso si da iz 2 kile izadje 60g ulja
a u biti lik veli da iz pol kile dobis 60g
veli lik generally a pound of good hemp bud will produce about two ounces of high grade oil
pound je 450 grama, a ounce 30 g
nije ovo da nest ovo ono kenjam neg sam da se zna tocna informacija

Iako lik nigdje ne kaze jel treba bit suha vutra il mokra isto moze???
MEni se ta ziza u tom loncu ne cini bas previse suhom al ko ce ga znat.?.??


Ugl odo gleat dalje
pissssss
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Od pola kile trave dobiješ oko 60ml ulja. Koristi se dobro osušena (klasična) trava.

Trenutno prevađam cjeli postupak izrade, sutra ću staviti prijevod.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DemijanRa

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
THC-ulje nije isto niti slično ulju od SJEMENJA konoplje iako se radi o proizvodu s iste biljke.

Evo postupak izrade THC-ulja od Rick Simpson-a

http://phoenixtears.ca (prosurfajte sajt malo)


"Uradi sam"

Za one koji su gledali dokumentarac "Run from the Cure", ovdje bi trebali biti svi odgovori na pitanja o proizvodnji vlastitog ulja. Preporučam da ljudi uzgajaju vlastitu konoplju bilo u malom zatvorenom prostoru ili vani. Vlastiti uzgoj će otkloniti veliku cjenu po kojoj dileri prodaju marihuanu. Cijena marihuane može varirati od dilera do dilera, isto kao i njena kvaliteta. Za sve nove ljude u uzgoju konoplje neophodno je obrazovanje putem dobre knjige ili video materijala.


Pažnja:

Ulja koje prodaju dileri mogu imati razna onečišćenja i imati malo THC-a ili uopće ga ne imati. Iz mojeg iskustva, večinu ulja od konoplje koja su dostupna na ulici trebalo bi izbjegavati za medicinsku primjenu. Proizvedite vlastito ulje ili imajte nekoga kome možete vjerovati da proizvodi vrlo čisto, visoko kvalitetno ulje.


Koliko proizvesti i uzeti?

Obično se od 500 grama osušenih vrhova konoplje proizvede oko 60g (55 - 60 mL) visoko kvalitetnog ulja. Ta količina ulja izliječit će sve ozbiljnije tumore: prosječna osoba može konzumirati tu količinu unutar tri mjeseca. To ulje je vrlo potentno pa osoba mora početi tretman sa malim dozama. Kapljica ulja veličine pola zrna riže, dva ili tri puta na dan je dobro za početak. Poslije 4 ili 5 dana, počnite povečavati svoju dnevnu dozu vrlo postepeno. Kako vrijeme prolazi, tijelo povečava toleranciju na ulje i može se uzeti sve veća količina. U slučajevima kada je osoba u velikim bolovima, preporučam da se doza naglo poveća dok se bol ne ukloni. Visoko kvalitetno ulje zaustavit će bol i kada morfin nije djelotvoran. Ulje se može koristiti i na vanjske ozljede za zaustavljanje boli unutar par minuta.


Da li će me učiniti high?

Slijedeći predhodno opisano doziranje, mnogi ljudi mogu uzeti puni tretman i nigad ne biti high. S obzirom na marihuanu, postati "high" je šala, čak i onda ako je osoba uzela preveliku dozu ulja, efekt se brzo povuće i ne ostavlja nikakvu štetu. Nikada nitko nije umro zbog korištenja lijeka od marihuane.


Da li ću postati ovisan?

Ulje od konoplje ne prouzrokuje da vaše tijelo žudi za još. Ulje ne prouzrokuje ovisnost, bezopasno je i efikasno u praktički svim medicinskim stanjima.


Je li to isto što i ulje od sjemena konoplje?

NE! Ovo je ulje od konoplje, izrađeno od vrhova i malih listova biljke konoplje. To je osnovno ulje te biljke. Trgovine zdrave hrane prodaju ulje napravljeno od sjemenja konoplje koje se često krivo poistovječuje sa uljem od konoplje. Premda je ulje od sjemenja konoplje vrlo korisno, ono ne sadrži dovoljno THC-a da bi imalo bilo kakav efekt na rak ili druge ozbiljnije bolesti.


Je li konoplja i marihuana isto?

Riječ marihuana je jedna od preko 400 slengova koje se koriste diljem svijeta za jednu te istu biljku - konoplju.


Jesu li sve vrste konoplje iste?

Kada kupujete ili uzgajate konoplju, nabavite vrstu koja proizvodi što veći postotak THC-a. Da biste dali energiju nekome tko pati od depresije, preporučam neku dobru sortu Sative. Za većinu ostalih medicinskih stanja, preporučam da se koriste Indica sorte. Indica sorte opuštaju ljude i daju im više odmora i sna.


Kako da koristim ulje?

Visoko kvalitetno ulje može se konzumirati isparivanjem, jedenjem ili koristiti izvana. Dodajte ulje u kreme kod korištenja izvana.


Gdje mogu dobiti informacije o izradi ulja?

Postupak je opisan u dokumentarcu "Run From The Cure". Postupak u dokumentarcu se može opisati kao grub, ali ulje koje je tako proizvedeno izliječit će rak. Ovaj lijek bi trebao biti proizveden u kontroliranom okružju, koristeči opremu za destilaciju. Večina ljudi ne razumije destilaciju i nema pristup potrebnoj opremi. To je razlog zašto je u dokumentarcu opisana jednostavnija metoda s kojom svatko može proizvesti ulje. Kao i u dokumentarcu, ponovo napominjem da ovaj proces, ako se ne radi pravilno može biti opasan i ne preuzimamo odgovornost ako se iznesene informacije pogrešno upotrijebe.



Moj postupak:


Početni materijal:

Ja obično radim sa oko 500g kvalitetnih vrhova konoplje. Vi možete koristiti i samo oko 30g. 30g će proizvesti oko 3 - 4 grama ulja. Količina proizvedenog ulja varirat će od vrste do vrste, ali sve imaju nevjerojatan efekt u liječenju.


1. Stavite potpuno osušeni biljni materijal u plastičnu posudu.

2. Natopite materijal sa otapalom kojeg koristite. Mogu se koristiti razna otapala. Osobno koristim čistu naphtha ali kanta od 170l košta oko 360€. Možete koristiti 99% izopropilni alkohol koji možete naći u lokalnim ljekarnama. Alkohol apsorbira više klorofila iz biljnog materijala nego naphtha. To prouzrokuje da ulje napravljeno uz pomoć alkohola ima tamniju boju, ali ne smanjuje potenciju ulja za neki značajniji postotak. Eter, naphtha, butan i mnoga druga otapala mogu proizvesti ulje koje je žuto ili prozirno. To čini da ulje izgleda bolje ali tamno ulje može biti jednako potentno. Ako je postupak izveden pravilno, u ulju neće biti ostatka otapala ili će ga biti vrlo malo. Konzumirao sam ulja proizvedena korištenjem raznih otapala tokom 8 godina bez štetnih posljedica. Trebat ćete oko 8 litara otapala da bi odvojili THC od pola kilograma biljnog materijala. 500ml otapala bi trebalo biti više nego dovoljno za odvajanje THC-a od 30g biljnog materijala.

3. Izgnječite biljni materijal koristeći čisti (bez kemikalija) drveni štap ili neki slični alat.

4. Dodavajte otapalo tako dugo dok biljni materijal neće biti potpuno potopnjen. Biljni materijal gnječite štapom. Dok to radite THC se odvaja od biljnog materijala u otapalo.

5. Radite taj proces oko 3 minute.

6. Prelijte mješavinu ulja/otapala bez biljnog materijala u drugu posudu. Upravo ste izvukli oko 80% THC-a iz biljnog materijala.

7. Drugo ispiranje - Ponovo dodajte otapalo u biljni materijal i gnječite još 3 minute da izvadite preostalih 20% THC-a.

8. Prelijte mješavinu ulja/otapala u posudu koja već sadrži prvu mješavinu koju ste predhodno napravili.

9. Bacite biljni materijal iz kojeg ste upravo izdvojili THC.

10. Prelijte mješavinu ulja/otapala kroz filter za kavu u čistu posudu.

11. Isparite otapalo. Primjetio sam da kuhalo za rižu vrlo dobro isparava otapalo. Ja imam kuhalo koje se može podesiti na dvije razine - jako i slabo - i može primiti preko 2l mješavine ulja/otapala.

12. Dodajte mješavinu u kuhalo do 3/4 zapremine.

Budite sigurni da se nalazite u dobro ventiliranoj prostoriji i uključite ventilator da otpuhuje pare otapala. Pare su vrlo zapaljive. Budite sigurni da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može prouzročiti požar.

13. UKljučite kuhalo i namjestite ga da jako grije.

14. Dodavajte mješavinu u kuhalo kako se razina spušta sve dok sva mješavina ne završi u kuhalu.

15. Kada je svo otapalo gotovo isparilo dodajte par kapi vode u mješavinu. Količina vode koju ćete dodati ovisi koliko ste imali biljnog materijala na početku. Ako proizvodim ulje od pola kiligrama dobrog biljnog materijala, obično dodam oko 10 kapi vode.

16. Kada je u kuhalu ostalo oko 25mm mješavine ulja/otapala, stavite rukavice i lagano vrtite kuhalo.

17. Vrtite kuhalo dok otapalo ne ispari. Par kapi vode pomaže kod isparivanja ostatka otapala i donekle čuva ulje od prejakog zagrijavanja. Kada se otapalo ispari moje kuhalo automatski se prebacuje na niže zagrijavanje. To sprječava opasnost od prevelikog zagrijavanja ulja. Temperatura ulja nikada nebi smjela prijeći 140 C.

18. Stavite rukavice i uklonite ulje iz kuhala.

19. Oprezno prelijte ulje u manju čistu metalnu posudu.

20. Stavite tu posudu na dehidrator ili na neki uređaj koji lagano grije kao grijač za kavu. Može potrajati nekoliko sati ali će voda i otapalo ispariti iz ulja. Kada više nama nikakve aktivnosti na površini ulja, lijek je spreman za upotrebu.

21. Prelijte vruće ulje u bocu; ili kako prikazuje video - u plastičnu špricu. Spremanje ulja u špricu čini ga lakim za rukovanje.

Kada se ulje ohladi postaje kao gusta mast. Neke vrste konoplje proizvest će vrlo gusto ulje i mogli bi imati problema pri istiskanju iz šprice. Ako se to dogodi stavite špricu u toplu vodu par minuta prije upotrebe.
Za sve vas koji ćete početi koristiti ulje od konoplje kao lijek evo par jednostavnih činjenica:
Ulje će sniziti krvni tlak, i ako uzimate ljekove protiv visokog tlaka možda ćete otkriti da vam oni više nisu potrebni. Isto vrijedi i za dijabetičare.
Vidio sam da ulje od konoplje liječi dijabetičare do te razine da im inzulin više nije potreban.
Ja nisam doktor i nemam pravo govoriti ljudima što bi trebali činiti. Osobno ne prihvačam nikakvo liječenje protiv raka koje se danas koristi u službenoj medicini. Ne preporučam da se ulje od konoplje koristi zajedno sa kemoterapijom. Koji je smisao raditi vlastiti lijek ako dozvoljavate da vas službena medicina masovno truje?
Iz mog iskustva sa lijekom od konoplje, otkrio sam da većina farmaceutskih lijekova više nije potrebna kada osoba jednom počne koristiti ulje od konoplje. Čini se da kombiniranje ulja od konoplje i večine ostalih prirodnih lijekova ide vrlo dobro, ali imao sam par izvještaja ljudi koji su probali uzimati ulje zajedno sa farmaceutskim lijekovima i iskusili bol u trbuhu, itd. Svi su problemi nestali kad su ljudi prestali uzimati propisane lijekove.
Svakome tko će upotrijebiti ove informacije da pomogne voljenima želim dobrodošlicu u svijet prave medicine. Ponovo upozoravam da budete vrlo oprezni kada isparavate otapalo jer su pare vrlo zapaljive. Budite sigurni da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može prouzročiti požar.


Želim vam sreću i zdravlje.
Topli pozdrav,
Rick Simpson
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: DemijanRa

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Zamislite da neki znanstvenik radi u laboratoriju. Došao je do revolucionarnog otkrića: na području Amazone otkrivena je biljčica koja u obliku čaja za tjedan dana otklanja rak. Zamislite da je istraživač objavio kako je taj čaj dao skupini od tisuću ljudi oboljelih od raka te da se pokazalo kako nakon tjedan dana, bez ikakve operacije, ni kod jednoga od njih više nema ni traga raku. Eureka! Lijek protiv raka! Jednostavan, jeftin, posve prirodan lijek bez ikakvih popratnih pojava. Jednostavna biljka od koje napravite čaj i popijete ga. Ne javljaju se nikakve popratne pojave. Čist je, posve prirodan i košta samo nekoliko novčića.
Zamislite što bi se dogodilo kad bi znanstvenik svoje otkriće objavio svijetu. Svakako bi dobio Nobelovu nagradu. Radovala bi se zacijelo medicinska struka čitava svijeta. Gotovo je s rakom! Svi oboljeli od raka mogli bi popiti taj čaj i za tjedan dana riješiti se svih svojih muka.
Svatko tko se plaši da bi mogao oboljeti od raka sada bi bio siguran da jednostavno treba popiti nekoliko šalica toga čaja, što bi ga koštalo samo nekoliko novčića, i nikada se ne bi razbolio. Bože, kako bi svijet preko noći postao ljepše mjesto!
Nažalost, takvu priču nikada niste čuli. Ne stoga što ne bi bila istinita, nego stoga što bi se, kad bi taj jednostavni čaj mogao izliječiti sve vrste raka, ugasila potreba za Američkim društvom oboljelih od raka. Ne bi bilo potrebe za farmaceutskim tvrtkama koje proizvode i prodaju lijekove protiv raka. Ne bi više bilo potrebe za financiranjem bilo kakvih dodatnih istraživanja o raku. Diljem svijeta zatvorile bi se klinike za liječenje oboljelih od raka, stotine tisuća ljudi ostalo bi bez posla, čitave bi se industrije preko noći ugasile, a bezbrojne milijarde dolara dobiti više se ne bi slijevale u džepove glavešina koji kontroliraju industriju raka.

Zdravstvena industrija nije motivirana da izliječi bolesti. Kad bi zdravstvena industrija liječila bolesti, uskoro bi ostala bez posla. Koliko god to nevjerojatno zvučalo, njihov je cilj da se razboli što više ljudi i da što većem broju ljudi treba medicinsko liječenje. Da bi osigurali vlastitu dobit. Uvijek je riječ o novcu! Bolnice, farmaceutske tvrtke i čitavu zdravstvenu industriju zapravo bismo trebali nazvati industrijom bolesti. Taj aparat za ostvarivanje dobiti ne zarađuje ozdravljivanjem ljudi, nego prodajom svojih bezobrazno skupih ljekova, kirurških zahvata i drugih medicinskih tretmana čovjeku. Godišnje na tome zaradi više od 1,3 trilijuna dolara. Ljudi, sjedio sam u njihovim dvoranama za sastanke. Slušao sam što govore. Slušao sam izvršne direktore velikih farmaceutskih tvrtki kako govore: »Baš me briga kakvo oštećenje jetara ovaj lijek može izazvati, samo neka ga FDA odobri. Plati koliko treba, pronađi lobiste koji su ti potrebni, samo da dobijemo odobrenje za ovaj lijek. Ako u tome uspiješ, cijena naših dionica će se utrostručiti. Prodat ćemo ih i idemo dalje. Za pet godina, kad otkriju da lijek oštećuje jetra, povući će ga s tržišta. Koga briga za to, mi ćemo imati svoj novac. Samo to napravi«. Zbog takvih sam stvari bijesan k'o sam vrag i ne namjeravam to više podnositi.
Je li uvijek riječ o novcu? Skrivaju li od nas prirodne pripravke i lijekove samo zbog toga što pohlepni ljudi i korporacije žele ostvariti još veću dobit? Je li točno da novac pokreće svijet? Točno je. Morate shvatiti da je novac najvažnija pokretačka sila u svijetu. O tome čitamo svakoga dana.

Doslovce svaka farmaceutska tvrtka je dioničarsko društvo, što znači da su njezini menadžeri i direktori obavezni povećati vrijednost njezinih dionica. To znači da su menadžeri i direktori doslovce svake farmaceutske tvrtke zakonski dužni povećati dobit. Dobit mogu povećati samo ako prodaju veće količine svojih proizvoda i ako ih proizvode sa smanjenim troškovima proizvodnje. Stoga farmaceutske tvrtke imaju samo jedan cilj, a to je prodaja što veće količine lijekova i proizvodnja tih lijekova sa što manje troškova. Razmislite o tome. Cilj takve tvrtke nije liječenje bolesti. Njezin je cilj prodaja što veće količine lijekova. Vi ste njihova mušterija. Žele da svake godine koristite što više lijekova.

Kad FDA odobri lijek i kad farmaceutska tvrtka dobije patent, ona postaje jedina tvrtka koja može prodavati taj lijek. Dobivanje patenta za lijek automatski joj donosi milijarde dolara! Zbog toga nikada nećete vidjeti farmaceutsku tvrtku da reklamira prirodni lijek. Prirodne lijekove ne može se patentirati, a zaraditi možete samo s patentiranim lijekom. Prodaja prirodnog lijeka koji se ne može patentirati ne donosi veliku dobit, no kad dobijete patentirani proizvod, vi ste jedina tvrtka koja ga može prodavati. Nemate konkurenciju. Možete ga prodavati po bezobrazno visokoj cjeni, a dobit vam je zajamčena. Ako prodajete nepatentirani prirodni proizvod, stotine drugih tvrtki također ga mogu prodavati. Tada nemate monopol. Cijene se spuštaju i dobit se uvelike smanjuje. Zbog toga farmaceutska industrija reklamira samo patentirane lijekove, jer joj oni donose novac.

FDA je donijela «zakon» da ne postoji i nikad neće postojati prirodni lijek koji meže izliječiti, spriječiti ili liječiti bolest. Jer, kad bi prirodni lijek to mogao postići, morao bi biti klasificiran kao «lijek», a kad bi bio klasificiran kao lijek morao bi proći kroz ispitivanje vrijedno 800 milijuna dolara koje FDA zahtijeva da bi mogla dati odobrenje za svaki novi lijek. To se ne može učiniti. Zbog čega? Zato što se prirodni pripravak ne može patentirati, a uz to i zato što ne postoji tvrtka koja može potrošiti 800 milijuna dolara da bi dobila odobrenje za prirodni pripravak kao novi lijek, jer nakon toga neće moći dobiti patent za taj «novi lijek», a zbog toga ne može vratiti uloženi novac i k tome zaraditi još deset puta više. Prirodne pripravke ne može se patentirati. Stoga oni ne mogu proći kroz ispitivanje koje zahtijeva FDA. Takav sustav ne dopušta da se prirodne lijekove reklamira kao lijek ili sredstvo za sprečavanje bolesti, iako mnogi takvi lijekovi u tome uistinu uspijevaju.
Razmilite o tome. FDA tvrdi da samo sintetički lijek može izliječiti ili spriječiti bolest i apsolutno ništa drugo. Zar to nije nerazumno?

Izvor iz knjige:
Kevin Trudeau - Prirodni lijekovi za koje >oni< ne žele da vi znate
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
neznam, dugo sam to pokušao saznati, ali neznam, neki derivat nafte jest, dali je petrolej mislim da nije, niti naftalin. to je baš naphtha. Ali ja bi uzeo kao otapalo etilni ili izopropilni alkohol, zvuči mi sigurnije nego nešto na bazi nafte
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pito ja kemicare jer me isto nafta bunilo
bilo koje organsko otapalo je zapravo ok

al molekulu thca od ostalih
najbolje otapa sto je reko weedran izopropilni alkohol
tj izdvaja je u najciscem obliku evo da se tako izrazim
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da, najbolje je raditi sa Etanolom, jes opasno, ali mislim da on najbolje rastavara THC molekule, ispravite me ako griješim....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Alkohol apsorbira više klorofila iz biljnog materijala nego naphtha. To prouzrokuje da ulje napravljeno uz pomoć alkohola ima tamniju boju, ali ne smanjuje potenciju ulja za neki značajniji postotak. Eter, naphtha, butan i mnoga druga otapala mogu proizvesti ulje koje je žuto ili prozirno. To čini da ulje izgleda bolje ali tamno ulje može biti jednako potentno.
_________________
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Drugim rječima, ako sam skonto, može se koristiti etanol, i etil? Mogao bih lako doći do toga, pa baš bih volio da isprobam... doduše ja bih napravio možda 2-3ml (ipak 500g za 55-60ml...???) a da ne govorim prvi put...
 
04.11.2008
7
0
0
36
odlican video, bas me zaintrigiralo , jel neko mozda zna gdje bi mogao narucit to ulje, moja baka ima rak debelog crijeva, a djeda Emfizem, i 100% sam siguran da bi im to pomoglo.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
U bilo kojem postupku prerade (bio to čaj, ovo - ono ) UVIJEK se koristi ženka, jer jedina ona ima "cvjetove" dok mužjak ni čemu ne služi, jedino ko ukrštava pa da opraši radi sjemena .... inače od njega nema nikakve koristi!!!! 99% growera, odmah uklanjaju mužjake, jer oni (svaka skoro vrsta) prije procvjetaju, tj. pokaže spol, tako da ga na vrijeme možemo ukloniti iz vrta!!! Naravno to je veoma teško kad se radi outdoor uzgoj, ali zato u outdoor-u, ne sije se 10-tak, nego od 100 - 500 biljaka, i nadajući se dobroj "sreći" tj. da više bude ženki
 
07.09.2009
4
0
0
39
sorry nisam dobro shvatila,ja sam totalni tutlek sto se tice uzgoja bilo kakvih biljaka..napisao si da jedino ona (zenska biljka) ima cvijetove a onda da muski prije procvijetaju.. znaci i oni imaju cvijetove ili?:D
i koliko sjemenki je potrebno posaditi da bi se uzgojilo za tu jednu dozu ulja?
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
kazes da moze zaustavit bol cak i kad morfin nije djelotvoran??
ziher cu ga pravit, zena mi se kljuka s onim sugavim ibuprofenima jednom mjesecno, a i ja kad me zub ubija... i imam frendicu koja ide na kemoterapiju, samo nju cu tesko uvjerit da proba..

SVAKA ČAST WEDRANU!

lela samo zenski cvijetovi imaju velik postotak THC, i sve o uzgoju imas na ovoj stranici