Rock in ex yu !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Evo ja bi malo nadopunio Hookya a i branio Balasevica.......Jedan od onih zivota i Tri posleratna druga su dva jako interesantna romana koja je napisao Balasevic i svakako ih treba procitati....moja preporuka. evo jedan mali dio ...tek toliko da nekoga zainteresiram,mozda ................................................. Mali trofeji u vitrini Bivših Jeseni...
Mali pehari, srebrni i sjajni, sa ugraviranim datumima ranih sedamdesetih...
Eh...
Vetar je dobro ukosio topole, tih godina zasađene?
Gde li su se jutros probudile Moje Stare Cure, u kom božijem gradu, ulici, u kom bezdušnom
stanu, zaglavljenom kao lift negde među soliterskim spratovima?
Kojim su novim adresama i prezimenima žigosane njihove fotografije na mesečnim kartama
za busove koji voze od predgrađa ka centru, i nazad, predveče, ispod podvožnjaka i preko gvozdenih
mostova?
U koju su se sliku zagledale jutros, zamenuvši oktobar novembrom na kalendaru hiljadu
devetsto devedeset i prve, pokolebane, upotrebljene, umorne?
Varljivo brdo je Život, nema šta...
I verući se Uz i silazeći Niz patimo za predelima s one strane vrha, a vrh je senka, tren, senka
trena, Vrh je najveća prevara u čitavoj priči...
Čim ga dotaknemo on potone tromo, kao lubenica na vodi, i već sledećeg trena izroni nam za
leđima, obeshrabrujuće uzvodno, plutajući kao velika crna bova koja iz nekih zvezdanih razloga
obeležava to razvođe Vremena Koje Nam Je Dato, vremena koje nam je udeljeno, ubogima, kao
milostinja pred Crkvom Beskonačnog...
Danas još uveliko iščekuješ, a već sutra ti ostaje samo da se sećaš, i tek na kraju ukapiraš da su
Prave Stvari uvek s one strane brda, ali ovu misao ipak ne smem pripisati sebi...
Zvuči suviše poznato?
Neki voštani mandarin iz trećeg milenijuma pre nove ere je sigurno još davno patentirao sličnu
izreku?
Probudio sam se, dakle, sam na svetu, sa onim glupim osećajem da sam prespavao evakuaciju
planete...
Mali zapostavljeni budilnik uvređeno je okrenuo leđa mom pogledu, no moglo je biti devet,
plus-minus koji minut, smeo sam da se kladim? Naša ulica je tek periferna venica u jutarnjem
krvotoku grada, ali po šumovima koji dopiru spolja, ponekad mogu gotovo nepogrešivo da odredim
koordinate male kazaljke...
Proteglio sam se, oprezno, prozivajući redovne jutarnje bolove... Leva "ahilova"? Desni
meniskus? Prepone? Lumbago? Peti pršljen? U redu je. Svi smo tu...
Seo sam na ivicu kauča i lagano spustio lice u šake, bezuspešno pokušavajući da
zamislim da te šake pripadaju Njoj...
OK, priznajem...
Ova mašina možda i ne vuče kao nekad?
Kontakti su olabavili, kompresija pada, neki mali nepraktični sentimenti zaribali su jednom za
svagda...
Ali...
To je još uvek kao novo...
Tako neukroćeno...
Nerazumno...
Tako pobedonosno šašavo...
O,da [video=youtube;2J7bsLhdgkU]http://www.youtube.com/watch?v=2J7bsLhdgkU&feature=player_detailpage#t=6s[/video] evo da zaljepim jednu za............................mene
 

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Pa recimo da imam 34 godine i da sam bio na tinejdzerskom prelazu kada se pravila ex-YU tematika, u globalu nisam posteno ispratio domacu scenu sem:
Partibrejkers, EKV, Riblja Corba ( pesme do 1991 ), i jako malo kasnijih bendova, Darkwood Dub i Del Arno od boljih...
Evo jedne Corbine bolje pesme:
RIBLJA CORBA-LUTKA SA NASLOVNE STRANE/MONICA BELLUCCI_MALENA - YouTube
Za pivo, obavezno da se javis kad budes u BG, tu sam i nigde ne mrdam, bice Brejkersi na Beer-Festu pa ako si za...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajde malo da razbijemo ovu temu...Sećate li ih se...Da ja tu ne bih puno palamudio evo link pa pročitajte http://hr.wikipedia.org/wiki/Nervozni_po%C5%A1tar a i lepo piše da su svirali rock,hard rock,narodnu glazbu i heavy metal... :)

Nisam mogao da verujem ušima kad sam ih prvi put čuo.Imali smo najludju državu na svetu,definitivno...

[video=youtube;SQugp4dMSF8]http://www.youtube.com/watch?v=SQugp4dMSF8&feature=related[/video]



Bez ozbiljnih komentara molim... :)

Ne znam zbog čega ne daje da se otvori stranica na Wikipediji o Nervoznom poštaru kroz ovo što sam kopirao u postu...A kad se ukuca normalno u pretraživač otvori odmah.Tako da,ako vam nije teško,potražite ih na Google,zanimljiv je tekst...
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
ma moram sam na ovo iznad da se nadovezem slicnim stilom [video=youtube;7fD2UNjStJk]http://www.youtube.com/watch?v=7fD2UNjStJk[/video]
carevi sve po spisku!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Metak ( Split)

Grupu Metak 1978 godine osnovali su Željko Brodarić Jappa (vokal i gitara), Ranko Boban (vokal), Mirko Krstičević (bas i klavir) i Matko Jelavić (bubnjevi). Prvi nastup grupa Metak je imala 1978 godine na Splitskom festivalu.
Debi album "U tetrapaku" objavili su 1979 godine . Početkom sledeće godine usledio je veliki uspeh sa pesmom "Da mi je biti morski pas" koja je objavljena na singlu za Jugoton..

Početkom 1982 godine Željko Brodarić Jappa je započeo solo karijeru i te iste godine objavio sjajan album "Majmuni"

Diskografija
Singlovi:
Šijavica/Gastarbajterska balada 1978
Ona ima svoju dragu mamu/Revolver 1979
Da mi je biti morski pas/Rock'n'roller 1980

Albumi:
U tetrapaku 1979
Ratatatija 1981
Željko Brodarić Solo:

Singl:
Majmun radi što majmun vidi/Nikad kao kada smo sami 1982

[video=youtube;IMopPYGDWgk]http://www.youtube.com/watch?v=IMopPYGDWgk[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Zlatko Manojlović ( Beograd )
Gitarista Zlatko Manojlović rođen je 1951. godine.Svirao je u grupi Džentlmeni,posle osnovao sastav Fleš,bio jedan od osnivača grupe Dah.
1976.godine izdaje dupli singl gde se nalazi i fenomenalni instrumental "Jednoj ženi".Sledeće godine osniva heavy metal trio Gordi.Svestran gitarista,eksperimentiše sa raznim stilovima muzike. Godine 1983 snima LP "Jednoj ženi" koji na MIDEM festivalu u Kanu odabiraju iz firme Toshiba EMI i objavljuju ga na japanskom, ali i drugim zapadnim tržištima. Godine 1984. Manojlović odlazi u inostranstvo i kao studijski muzičar učestvuje na snimanju oko pedeset ploča.

Opasno dobar muzičar,radi kao producent i kompozitor.Ostaće kod većine upamćen po pesmi Jednij ženi,a iskreno,da je to i jedino što je uradio,dosta je.


Mada,ako imate vremena,poslušajte i ostalo,ima tu mnogo dobrih pesama.

Diskografija
Singlovi
Ko te sada ljubi/ Osećanja 1975
Ona je / Rastanak / Jednoj ženi / Sve će biti mnogo bolje 1977

Tvoja pesma/U sumrak 1978

Albumi
Zlatko i njegove gitare 1980
Zlatko 1982
Jednoj ženi 1983
Zlatko 1986
Ima još 4-5 albuma,ali u kasnijem periodu

[video=youtube;ucInVmGVpIU]http://www.youtube.com/watch?v=ucInVmGVpIU&feature=related[/video]

Šta reći,osim bravo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Zabranjeno pušenje ( Sarajevo )
Pokušavao sam da sastavim nešto koliko toliko kratko a zanimljivo o Zabranjenom pušenju.I nisam hteo da zvuči suvoparno.Nije mi išlo.Ili mi tekst bude predugačak ili mi deluje dosadno ili nisam u elementu ovih dana.E onda nabasam na netu na ovo,zanimljivo,ima nekih podataka koje nisam znao.Pa ću da zalepim.U potpisu samo stoje inicijali autora A B. Zato bi red bio da se zahvalim autoru ovoga lepog teksta,ja ću samo da dodam diskografiju.Hvala A B .

Nadrealisti, skupina ljudi koju je pred mikrofon "gurnuo" tadasnji urednik emisije II programa Radio Sarajeva, Boro Kontic, pocela je djelovati 1981. a njihov glavni medijski patent bio je "Novi primitivizam" - "pokret" koji je istovremeno ismijavao sarajevsku jaliju i glorificirao filozofiju zajebancije sa svim i svacim.
U sarajevskoj Petoj gimnaziji, 1980, kao predgrupa tada popularnoj novosadskoj Laboratoriji zvuka, nastupit ce Pseudobluz bend, koji ce kasnije promijeniti ime u Zabranjeno pusenje. Taj prvi sastav cinili su: Nenad Jankovic (vokal, klavijature), Zenit Dozic (bubnjevi), Mustafa Cengic (gitara), Mladen Mitic Munja (bas), Ognjen Gajic (saksofon i flauta) i Davor Sucic (gitara). Pusenje 1981. za Radio Sarajevo snima pjesmu Penzioneri na more idu zimi, a grupa zbog oduzivanja duga onoj domovini (citaj: sluzenja JNA), u punom sastavu pocinje djelovati dvije godine prije sarajevske Zimske olimpijade. Jedan dio Nadrealista (pokojni Drazen Ricl Para i "otac" imena pokreta Mirko Srdic Elvis) iste godine, kad i Pusenje u zagrebackom Jugotonu, dakle 1984, u produkciji kaseta i ploca Radio Televizije Ljubljana snima i objavljuje Mitove i legende o kralju Elvisu, prvi album grupe Elvis J. Kurtovich & his Meteors.
Na debitantskom albumu Zabranjenog pusenja Das ist Walter, prikljucuje se Karajlicev brat Drazen Jankovic, poznat i kao Seid Mali Karajlic, dok je bubnjeve lupao Predrag Rakic, alias Seki Gayton, danas menadzer koji zivi u Sloveniji i tamo organizuje koncerte bandova "s juga". Pjesme su napisali dr. Nele Karajlic i Sejo Sexon (Jankovic i Sucic), a grupa krece na turneju u kojoj koncerti bivaju rasprodani.
Ova carsija, kojoj uspjesi njene djece nikada i nisu bili previse dragi, Neletovu izjavu "crko Marshall" kao da je jedva docekala. "Pusenje" nastavlja raditi u uslovima nesto manje pompe a prestaje se i sa Top-listom. Drugi album Dok cekas sabah sa sejtanom (Jugoton, 1985.) donosi izvjestan pad u smislu estradnog uspjeha, ali i - u tome se slazu istinski znalci - najbolje pjesme (Nedjelja kad je otis'o Hase, Stanje soka, Ibro dirka i Sanjao sam nocas da te imam) u komercijalnom smislu bi "napravile" vjerovatno mnogo vise da je album bio obicni, a ne dvostruki. Treci album, Pozdrav iz zemlje Safari, donosi znacajne kadrovske izmjene: umjesto Mustafe Cengica stize novi gitarista Predrag Kovacevic Kova, a za bubnjeve sjeda sesnaestogodisnji Faris Arapovic, koji danas istu duznost obnasa u sarajevskom Sikteru. U tri pjesme na albumu kao i na nekim koncertima turneje, bas svira filmski reditelj Emir Kusturica, a Balada o Pisonji i Zugi, Hadzija ili bos i Dan Republike ostaju upamceni kao posljednji pravi predratni uspjesi grupe, jer Male price o velikoj ljubavi izlaze "u nevrijeme", 1989. godine. Predvecerje raspada SFRJ, svadje Seje Sexona i Dr. Karajlica oko nacina na koji band treba da radi, tresli su temelje Pusenja.
Kada su se na Sarajevo spustile granate i, bas kao u prvoj verziji refrena pjesme Sanjao sam nocas da te imam - doslo do "pozara na Carsiji i ljudi bez glave", Dr. Karajlic je u Beogradu osnovao svoje, a Sejo Sexon i Elvis J. Kurtovich u Zagrebu krenuli za svojim Pusenjem. Poslije rata 1997. fanovi Zabranjenog pusenja mogli su izabrati: Fildzan viska (u izdanju ljubljanskog Dallasa), album sa zapadne, ili Ja nisam odavle, sa istocne strane kanjona Drine. Tako je i pored jubileja odsviranog na obje strane, prica o Pusenju tuzna barem onoliko koliko je to i sudbina rock and rolla u Sarajevu, koju je Elvis J. Kurtovich anticipirao jos 1985. nazvavsi tada svoj drugi album Dabogda crko rock and roll.

Diskografija
Das ist Walter 1984.
Dok čekaš sabah sa šejtanom 1985.
Pozdrav iz zemlje safari 1987.
Male priče o velikoj ljubavi 1989.

Kasnije ide Zabranjeno pušenje (Sarajevo/Zagreb) i Zabranjeno pušenje (Beograd) ali to već nije deo ove teme niti u to želim da se upuštam.

[video=youtube;uz0vol40F2A]http://www.youtube.com/watch?v=uz0vol40F2A[/video]

Od gomile dobrih pesama Pušenja,ova mi prva padne na pamet kad god pomislim na njih,pa nek ide...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Elvis J Kurtovich & His Meteors ( Sarajevo )

Zabranjeno pušenje je bilo pravi predstavnik pokreta New primitivs,ali osnivač,ako to tako može da se nazove,i onaj ko je smislio naziv "pokretu" je Mirko Srdić,alias Elvis J Kurtovich.

Prva stalna postava grupe je formirana 1983.godine.Činili su je-gitarista Dražen Riči Para,bubnjar Radomir Gavrilović Hare,basista Nermin Dedić Fićo, pevač Goran Petranović Rizo,Mirko Srdić,menadžer Goran Marić alias Malkolm Muharem a za klavijaturama su se smenjivali Zoran Degan Poka i Sonja Milenković Sutka.

Okosnica grupe je bio Mirko Srdić koji nije znao ni da peva ni da svira gitaru.Izlazio je na binu sa gitarom koja nije bila ozvučena i kao svirao ali je smišljao tekstove i bio zaslužen za većinu "hitova" grupe.

Izdali su tri albuma i ostali upamćeni.Pa ko da ih zaboravi.Nemoguće.

Diskografija
Mitovi i legende o kralju Elvisu 1984.
Da bog da crk'o rok'n'rol 1985.
The Wonderful World Of Private Business 1988.

[video=youtube;mLJf97Bs0Qo]http://www.youtube.com/watch?v=mLJf97Bs0Qo[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Vatreni poljubac ( Sarajevo )

Prvo mali uvod,vezano za Milića Vukašinovića.Mislim da se retko ko iskompromitovao kao on.Živi,kao što verovatno znate,u Beogradu,deformisan je od plastičnih operacija i botoksa,najčešći je gost ovdašnjih "reality" programa,lupeta na sve strane,ma strašno.Ali pošto je ovo tema vezana za ex YU scenu,tu je nezaobilazan.Pokušaću da zažmurim na njegov način kojim sada pokušava da skrene pažnju na sebe,što je najblaže rečeno skaradno i da se prisetim vremena kad je pravio stvarno dobre pesme sa Vatrenim poljupcem.

Heavy metal trio Vatreni poljubac je osnovan krajem 1977.godine.Milić Vukašinović je pevao i svirao gitaru a sa njim su bili i basista Ševćet Hodža(ex Divlje Jagode) i bubnjar Perica Stojanović(ex Indexi).Prvi singl Doktor za rokenrol je bio pun pogodak.1978.godine je Doktor za rokenrol proglašena za hit godine.Iste godine je izdat i prvi album "Oh,što te volim,joj" a na albumu je bila samo jedna balada Baj,baj malena i sve je zvučalo mnogo dobro.Dobro pevanje,dobra svirka...

Mora se reći da je Milić Vukašinović tada bio jedna od ključnih figura sarajevska scene.Dobar bubnjar(svirao u Bijelom Dugmetu),dobar gitarista,dobar pevač.Pesme Vatrenog poljupca kojima se uvek rado vraćam Doktor za rokenrol,Baj,baj malena,Navrat-nanos i na svoju ruku,pa onda prelepe balade na kojima je klavijature svirao pokojni Laza Ristovski Kako da znam i Hej,zaboravi,pa pesme kad je u Poljupcu pevao Tifa Ne pitaj me,Stipu gatibo...Da ne davim više.

Stvarno mnogo dobre stvari na koje veliku senku baca sadašnji Milić Vukašinović.A verujem da je to i jedan od razloga zbog kojeg se sada ne slušaju tadašnji albumi Vatrenog poljupca.Ko mu je kriv.

Uglavnom ono pre je bilo stvarno dobro i ne bi trebalo da se zaboravi,ovo sada je bruka.

Diskografija
Singlovi
Doktor za rock'n'roll / Tvoje usne su bile moj najdraži dar 1978.
Navrat-nanos i na svoju ruku / Od želje da te ljubim hoću prosto da poludim 1979.

Albumi
Oh što te volim,joj 1978.
Recept za rock'n'roll 1979.
To je ono pravo 1980.
Bez dlake na jeziku 1980.
Živio rock'n'roll 1982.
Veliki hitovi 1983.
Iz inata 1985.
100 % rock'n'roll 1986.

[video=youtube;gzyj2fKUL1E]http://www.youtube.com/watch?v=gzyj2fKUL1E&feature=related[/video]

Jedna od meni najdražih od Vatrenog poljupca i nepravedno zaboravljenih,nije pesma kriva...
I da mladje generacije čuju kako pucketa ploča...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Kerber ( Niš )
Bend je osnovan 1981.godine u sastavu pevač Goran Šepa Gale,gitarista Tomica Nikolić,klavijaturista Branislav Božinović,bubnjar Zoran Stamenković i basista Zoran Mandić.1982.godine basista Zoran Mandić odlazi u vojsku a na njegovo mesto dolazi Zoran Žikić Sosa koji ubrzo postaje zaštitni znak benda.

Sosa je bio najatraktivniji član grupe.Gitara mu je bila u obliku sekire a na sceni je često gutao plamen i bljuvao vatru.Prilikom jednog koncerta pri izvodjenju svoje tačke gutanja plamena je izgoreo po licu i dobio opekotine drugog stepena ali uprkos tome je odradio svirku do kraja.Sledećih dana na bini se pojavljivao sa zavojima i sa maskom.Kolege iz grupe su mu posle toga zabranile da izvodi svoju tačku na bini.

Prvi album "Nebo je malo za sve" izdaju 1983.godine. a pesme Mezimac,Nebo je malo za sve i Heroji od staniola kupuju publiku.Dalje je sve išlo svojim tokom.Samo da navedem neke od odličnih pesama po kojima ih pamte-Ratne igre,Seobe,Čovek od meda,Bolje da sam druge ljubio,Kad ljubav izda,Još samo ovu noć...


Svirali su hard rock,Šepa je pesme začinjavao svojim izuzetnim glasom,odličan bend.

Diskografija
Albumi
Nebo je malo za sve 1983.
Ratne igre 1985.
Seobe 1986.
Ljudi i bogovi 1988.
12.12.88. (koncertni) 1989.

[video=youtube;2sFVIKoaXhE]http://www.youtube.com/watch?v=2sFVIKoaXhE[/video]

...odlazi noć,plašljive oči,sanjivo pitanje
sačekaj da rasanim reči,sačekaj svitanje....


Odlična balada,odličan tekst,odličan glas...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
FIT ( Rijeka )

Jedna od grupa koje su se pojavile onako u prolazu,neobavezno,izdali dva dobra albuma,i puf,nestali....I što je najbitnije ostavili traga.

Kažu da su odlučili da osnuju bend posle gledanja filma Blues brothers a da su naziv grupi dali po gelu za kosu.Stalna postava su bili pevač Davor Lukas i basisata Mirko Tešević,oni su i pokrenuli FIT,1982.godine.Na mestima bubnjara i gitariste su se menjali,da ne davim sad sa tim.

Debi album su radili u BG u produkciji Milana Mladenovića (EKV),znači,vredeli su.Najviše ih pamte po pesmama-Mačka i Zvoni telefon(obrada Hanging on the telephone od Blondie).Medjutim,oba albuma jako,jako dobra...Grupa je prestala da radi početkom ebenog rata...

Diskografija
Uz rijeku 1988.
Daj mi ruku 1989.

Ovo je jedna od slabije slušanih pesama FIT-a, ali meni :thumb:,preporuka,poslušati od početka do kraja,vidi se mali uticaj Milana Mladenovića (EKV),kao i na mnogim drugim...Odličan bend...

[video=youtube;2btglq9PR0k]http://www.youtube.com/watch?v=2btglq9PR0k[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Aerodrom (Zagreb)

Grupa je formirana 1978.godine.Činili su je gitarista Jura Pađen, pevač Zlatan Živković, basista Remo Kartagine, klavijaturista Mladen Krajnik i bubnjar Paolo Sfeci. Uz pomoć gitariste VedranaBožića uradili su prve demo snimke, a on je 1979. godine producirao i njihov debi album "Kada misli mi vrludaju".

Postižu solidan.uspeh i stiču svoj krug publike bez obzira što su upali u vreme pojave i neverovatnog uspona novog talasa.Posle objavljivanja drugog albuma napušta ih pevač Zlatan Živković pa na njegovo mesto dolazi Jura Padjen veoma uspešno.U proleće 1984. godine Pađen i Remo sviraju na turneji kao članovi Azre. Treći LP "Obične ljubavne pjesme" snimaju u Švedskoj i tu se nalazi njihov do tada najveći hit u karijeri "Obična ljubavna pjesma".

Dobri albumi i pesme koje prijaju ušima.Ponavljam,velika stvar je bila uspeti sa novim rock bendom u vreme proboja novog talasa što je Aerodromu definitivno pošlo za rukom.

Grupa je 1987. godine prestala s radom. Po raspadu Aerodroma 1987. godine Pađen ponovo svira sa Azrom i sa njima snima album "Između krajnosti" i koncertni "Zadovoljština".

Diskografija
Singlovi
Kad misli mi vrludaju / Kraj tebe u tami 1979
Stavi pravu stvar / Aerodrom 1981
Tvoje lice/ Dobro se zabavljaj 1981

Albumi
Kad misli mi vrludaju 1979
Tango bango 1981
Obične ljubavne pjesme 1982
Dukat i pribadače 1984
Trojica u mraku 1986

[video=youtube;rHwRhNUZoJ8]http://www.youtube.com/watch?v=rHwRhNUZoJ8[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Parni Valjak (Zagreb )

Mnogo komplikovana priča o sastavu benda.Dok se nije koliko toliko ustalila neka postava grupa je imala dosta izmena.Uglavnom,gitarista Husein Hasanefendić Hus i gitarista Jura Pađen odlučuju da pokrenu Parni Valjak 1975.godine. Priključili su im se basista Zlatko Miksić Fuma, pevač Aki Rahimovski iz Makedonije i bubnjar Srećko Antonioli. Planirano je da Valjak bude zagrebačka varijanta Dugmeta. Bend je odmah uskočio u tada moderna svetlucava odela, popeo se na visoke štikle i pristupio kreiranju lakih, trominutnih hitova na osnovama boogie muzike.Prvi singl im je dobio etiketu šund ploče.Prva pesma koja ih probija na scenu je "Prevela me mala žednog preko vode".

Godine 1978. Aki i Hus odlaze u JNA što izaziva zastoj u radu grupe. Tokom te pauze, Pađen osniva sastav Aerodrom i napušta ih. Po povratku ključnih članova iz vojske, grupa nastavlja rad sa Džonijem Štulićem. Ta saradnja je kratko trajala, ali ie infekcija Džonijeve energije prešla na Husa tako da sledeća izdanja imaju sasvim drugačijii bolji zvuk.

Ja lično nisam neki fan Parnog valjka,desetak baš dobrih pesama koje bih izdvojio i to je to.Mnogi se,verovatno sa punim pravom neće složiti sa mnom.Nekako su premekani za moje uši,ništa drugo.



Mada,treba im odati priznanje,ostavili su popriličnog traga u rocku ex YU,nezaobilazni su u svim pričama o muzici tog vremena,ima puno,puno onih koji ih vole i opstaju i dan danas.


Diskografija
Singlovi
Parni valjak / Šizofrenik 1976.
Tako prođe tko ne pazi kad ga Parni valjakzgazi/Dok si mlad 1976
Ljubavni jadi jednog Parnog valjka / Teško je biti sam 1976
Prevela me mala žednog preko vode / 0 šumama,rijekama i pticama 1977
Hoću da se ženim/Ljeto 1977
Od motela domotela / Predstavi je kraj 1978
Stranica dnevnika / Ulične tuče 1979

Albumi
Dođite na show 1976
Glavom kroz zid 1977
Gradske priče 1979
CitvKids 1980
Vruće igre 1980.
Vrijeme je na našoj strani 1981
Koncert 1982 dupli koncertni
Glavnom ulicom 1983Uhvati ritam 1984
Parni valjak 1985, kompilacija
Pokreni se! 1985E=MC 1986 koncertni
Anđeli se dosađuju 1987
Sjaj u očima 1988
Lovci snova 1990

[video=youtube;RxGnbZVnMUg]http://www.youtube.com/watch?v=RxGnbZVnMUg[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Laboratorija zvuka ( Novi Sad)


Braća Mladen i Predrag Vranešević 1978.godine osnivaju Laboratoriju zvuka.Pre toga su komponovali muziku za dosta filmova i TV emisija.Kakav naziv benda takav i bend..Stvarno su eksperimentisali sa zvukom i u tome bili jako dobri.U prvobitnom sastavu su bili još i Saša Pejak (gitara), Dragan Zarić(bubnjevi), Vera Lajko (klavijature, glas), Dina Vranešević (glas), Đorđe Urban (bas), Olah Vince i Miroslav Ćurćijanski (violine).

Nastup im je bio sjajan. Na koncertima nastupaju sa trinaestočlanom ekipom u kojoj su pevačica Renata Vigi, te prvak u bodi bildingu Petar Čelik i njegova supruga Irena. Šarolik nastup i žanrovska raznovrsnost čine ih jednom od najefektnijih grupa tog vremena.A i stalno su ih pratili skandali,što izmišljeni što stvarni.

U pesmi Skakavac joj zašo u rukavac napravljenoj po tekstovima iz knjige "Crveni ban" u kojoj je Vuk Karadžić prikupio narodne erotske umotvorine pojavljuje se prvi put i njihova maskota Vilmoš Kauboj, novosadski marginalac koji se odlično snalazio na bini u ulozi najavljivača.

Trebala bi mi cela stranica da ispišem šta su sve radili i ko je sve svirao sa njima.Uglavnom veliki kreativci,originalni do kraja,odlični muzičari koji su znali da animiraju publiku,odličan bend.Evo samo neke od pesama-"Skakavac joj zaš'o u rukavac", "Devica","Šetnja", "Daj mi bugi, dam ti vugi", "Mala moja al' je paranoja", "ViliVili".....Prestali su sa radom 1991.godine.

Diskografija
Singlovi

Dok vam je još vreme/ Sve je to bilo u proleće 1978
Ko ne zna da se smeši / Brek boks 1978)
Kad postanem slab i star / Kas 1979
Skakavac joj zaš'o u rukavac / Modderan 1980
Poletarac / Stočiću, postavi se 1981 (muzika za emisije za decu,ako se sećate...)
Devica 69/ Šetnja 1982
Još ovaj put/ Još ovaj put - instrumental 1983

Albumi
Telo 1980
Duboko u tebi 1982
Nevinost 1986

[video=youtube;gLbBrR-xk7Q]http://www.youtube.com/watch?v=gLbBrR-xk7Q&feature=related[/video]

Sjajan bend...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Point Blank ( Beograd )

Bilo je tada kod nas i Bluesa,da,da,i to dobrog.

Dragoljub Crnčević pevač i gitarista je početkom osamdesetih lutao po Evropi i svirao po klubovima.Tuda negde je upoznao basistu Amerikanca Timoti Aleksandra Dejvisa i bubnjara Australijanca Majkla Šulca,1983.godine došli su u Beograd i sa gitaristom Draganom Markovićem Maretom osnovali Point Blank.

Debi album The blues izdaju 1984.godine.Posle toga Timoti i Majkl odlaze u Australiju a na njihovo mesto dolaze basista Saša Labudović i bubnjar Miroljub Vilotijević.

Mnogo su svirali uživo,imao sam tu čast da ih gledam.1985.godine su učestvovali na Drugom medjunarodnom blues festivalu u Poljskoj uz legendu Louisiana Red-a.

1986.godine grupa prestaje sa radom.Crnčević je 1987.godine objavio dobar solo album a 1991.je sa studijskim muzičarima pod firmom Point blank objavio album Južnjačka uteha ali taj materijal nije izvodio uživo.

Crnčević obnavlja bend krajem 2000. godine,ali to već ispada iz vremena ex YU.


Odličan blues,a još u to vreme uspeti sa bluesom u Jugi,e to je nešto.

Diskografija

The Blues 1984.
Dr.Project - Point Blank 1985.
Južnjačka uteha 1991.
Dragoljub Crnčević solo
Into the heart 1987.

[video=youtube;O4GLvRmgUsA]http://www.youtube.com/watch?v=O4GLvRmgUsA&feature=related[/video]

A,šta kažete? Majstori.Ma,bre,sve smo imali....
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Plava trava zaborava ( Zagreb )

Imali smo dobar blues band a imali smo i country.Dobar i simpatičan country.

Bend počinje sa radom 1982.godine. Naziv grupe je zasnovan na pesmi Arsena Dedića "Plava ruža zaborava", ali je ruža zamenjena travom, jer asocira na blue grass, podvrstu country muzike.Mada mene čudi jedino reč plava u nazivu grupe ali trava zaborava me asocira na neko mnogo lepše objašnjenje o tome,ali to je moje skromno mišljenje.

Vođa sastava,gitarista Eduard Matešić (ex Izazov) okupio je ekipu zaljubljenika u country i westem stil, tako da su članovi grupe: pevačica Rajka Sutlović, gitarista Branko Bogunović Pif (ex Drugi način),violinista Vatroslav Markušić (ex Animatori), Davor Rodik, pedal stil gitara, basista VladimirGeorgiev, bubnjar Hrvoje Galeković, a tada je za klavijaturama sa njima nastupao i Dražen Vrdoljak.

Jeste da nisam neki fan country muzike,ali ovo je bila stvarno strašno simpatična grupa.Najbolja i jedina jugoslovenska kantri grupa :)

Diskografija
Live! 1984 koncertni
Cuntry 1985Hat Trick 1987
Dance All Night 1988 koncertni
Plava trava zaborava 5 1990

[video=youtube;AfkYoJNYp0A]http://www.youtube.com/watch?v=AfkYoJNYp0A[/video]

 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Ma kantri ne volim oduvijek, jestze da im je dobro ime, ali svejedno. Imamo mi vise dobrog bluesa nego sto se cini. Valerija Nikolovska, pozdrav, mislim da se bend zvao BREAKLEGERS, il kak se vec noga na en zove, blokira mi mozak, a i tipke, kao imaju njihove pjesme na FB, al ja nisam tamo...hehe...osim kaj mi je neko napravio lazni ...al nema vise, .. sad je zena otisla u neke druge vode, ali glas i stas joj je totalno bluzerski, a i sad je odlicna...i zgleda stoput bolje neo prije....
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Drugi način ( Zagreb )

Grupa je osnovana davne 1974.godine.Osnovali su je pevač,gitarista i flautista Branko Požgajec,gitarista Halil Mekić,basista Željko Mikulčić,pevač i flautista Ismet Kurtović i bubnjar Boris Turin.

Debi album su napravili o svom trošku i jedva su pronašli izdavača.I naravno uspeh.Nešto sasvim novo,dve flaute,dve gitare,čist hipi stil.Taj prvi album je kasnije godinama doštampavan,svako novo izdanje.Do objavljivanja drugog albuma,grupa je često menjala postavu,Branko Požegajac je bio stalan,a stari su odlazili,novi dolazili,pa se stari vraćali...Uglavnom drugi album nije doživeo ne znam kakav uspeh,pamte ih po singlovima i prvom albumu.Muzički trendovi tada im baš i nisu išli na ruku tako da su se postepeno povukli sa scene.


Deca cveća,hipi,ljubav,samoća,balade,lepo...Lile su kiše,Piši mi,Prodje ovaj dan,prelepe pesme...


Diskografija
Singlovi
Drugi put / Izgubljena žena 1975.
Jugoslavija / Crnogorsko kolo 1976.
Prodje ovaj dan / Zadnji put 1978.
Obećaj mi proljeće / Balada o osmijehu 1979.

Albumi
Drugi način 1975.
Ponovo na putu 1982.

[video=youtube;wMdh6nWn5xU]http://www.youtube.com/watch?v=wMdh6nWn5xU[/video]

Hteo sam da nalepim Prodje ovaj dan ali u poslednji momenat prelomih...Bio sam ludo zaljubljen u neku Ljiljanu kao tinejdžer,nešto se kratko muvali pa raskinuli, pa sam kao nešto patio neko vreme za njom i onda pustim ovo i kao patim i patim i patim...Klinac,budala... :)