Preporuke za početnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nisam rekao da je nemoguce u tom prostoru, samo sam predlozio sta bi bilo bolje. ako ljudi uzgajaju u midi-pc sa visinom od 40ak cm naravno da moze i u 1 metar, al ako vec pravis povecaj na 1.2 i bude ti komotnije za svaki grow, il rokaj tako kako imas smo ti biljke onda nece biti vise od 50ak cm, verovatno ces morati lst il neki trening cak i sa automaticima
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pre velik rizik za dve biljcice od 50-ak cm. moracu ili naci drugo mesto za box i uraditi kako kazes sa vecom visinom pa k'o gospodin odratiti grow ili....aj. mars napolje :) ,pa nek se same snalaze
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Lijep pozdrav


Box je gotov 120*90*200

Isplati li mi se kupiti MH lampu od 400w s 36000lm ili je to ipak premalo lumena (optimalno 50000lm hps po m2 ne znam da li je isto i za MH)
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Sve mi je to jasno.Znam da moram imati hps.Moje se pitanje odnosilo na to da li ova lampa dovoljno jaka za moju kvadraturu jer hoću vegetaciju napraviti pod MH
pure-light-mh-400w-grow.jpg
 

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
N6ia6 je napisao(la):
Lijep pozdrav
Box je gotov 120*90*200
Isplati li mi se kupiti MH lampu od 400w s 36000lm ili je to ipak premalo lumena (optimalno 50000lm hps po m2 ne znam da li je isto i za MH)
Te dimenzije odgovaraju lampi od (600W)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
moze 600w uz odlicno hladjenje, 400w ce uraditi posao sa manje "muke" oko temp, za 600w je ipak optimalnije 150x150,a ovde je 120x90 (sto je priblizno 105x105)
 
27.04.2014
9
1
3
36
lijep pozdrav svim članovima,
naime uskoro ču slagati svoj prvi box pa mi treba par korisnih informacija od vas koji ste malo duze u tome... raspolažem buđetom od nekih 4000 kn, i mislim da mi je to i vise nego dovoljno za box od 200*80*80 v*š*d, od opreme mislim uzeti:
-cool tube + sijalice hps i mh 250 w, zatim prigušnicu, karbon filter, 2 ventilatora od 125 mm (1 za ispuh drugi za upuh) i jos jedan da cirkulira zrak po boxu zatim mylar foliju.. saksije od nekih 18 l dali ce to biti previse s obzirom da je visina saksije 30 cm.. i naravno mjerna tehnika (higrometar, ph metar, timer) + gnojiva
ono sto mene zanima je sljedeće, a nemogu nigdje pronaći:
-dali mi je potreban cool tube za taj box, jer je malo skuplji nego obični reflektori?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
18l je mozda malo previse...12 bi bilo skroz ok ;) 60x60 je za 250w ove dimenzije koje ti planiras je za 400w a CT ti netreba ni u jednom slucaju ako se malo zabavis sa ventilacijom ;)
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Ako si iz Hr nemoj grlom u jagode uletat u Grow shopove jer će te oženiti i na kraju ces imat hrpu stvari koje ti netrrbaju... Malo čitaj i "kopiraj" nečiji box...
 
27.04.2014
9
1
3
36
ok, hvala opa cupa :) neču uletati u grow shop nego cu sve naručiti online... barem tako kontam... sto se cool tube-a tice nije problem u lovi, nego dali mi zaista on treba, i jeli bolje uzgajat sa njim ili bez njega s obzirom na temperature.. ventilaciju jos neznam kako cu rjesiti jer sam novi u ovome, a nema bas nesta slika na kojima je pojašnjeno... a necu ni vremena imati previse jer za par dana idem na sezonu... tako da samo poso!!


dali su ovi dobri ventilatori za moj box ili bi mozda trebao uzeti nesta manje ili cak vise, molim pomoc oko ventilacije, jer sam tu totalno izgubljen
http://www.hempatia.si/ventilator-pk125-termo-control
http://www.hempatia.si/set-460m3/h
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Green, ja sam nedavno slagao 60x60x160 box, pa evo ti par mojih komentara (iako nisam iskusan), možda ti pomogne:
  • 4.000,00 kn nije "više nego dovoljno", nego onako...jedva. Vidim da već kilmatske kontrolere gledaš. To će ti odmah probiti tvoj budžet. Samo ta ventilacija i kontroler su ti pola tvog budžeta.
  • Iako iskusni u pravilu mrze CT, za 400W u malom prostoru će ti trebati, garantirano. Moj "običan" reflektor trenutno skuplja prašinu. Ako se odlučiš na CT, trebat će ti još cijevi, obujmica, ljepljiva alu traka... Ako ti stanu u box, koristi alu cijevi s izolacijom (one su zbog izolacije deblje od klasičnih).
  • Visina saksije nema veze, pa imaš 2 metra visine. Na 80 x 80 ja bi više brinuo o širini saksije.
  • Spominješ čak dva venta (opet probijaš budžet). Obično se upuh ostavlja pasivan (bez venta) ili se na njega stavi slabiji vent (od onog na ispuhu), jer želiš imati negativni tlak u boxu. Inače nisi ništa napravio. Nadam se da si smislio kako ćeš ispuh izbacivati izvan kuće ili negdje daleko u drugu sobu.
  • Nadam se da znaš da moraš i filter dimenzionirati za vent tj. protok. Jak vent traži i ogromne filtere, pa pazi da ti stane u box.
  • Računaj da ćeš vjerojatno ostaviti dosta novca za dobru zemlju, gnojiva i sjemenke. Dodaj tome i tekućine za kalibraciju pH metra i hrpu drugih sitnica, pa će se brzo budžet istopiti, ako nisi baš sve precizno izračunao. Znam po sebi. :icon_lol:
Što se tiče ventilacije, tu ti se ne usudim niišta konkretno predlagati, no evo nekih informacija koje sam ja skupio...
Da bi biljke imale adekvatan protok zraka, takav box moraš provjetravati samo nekoliko puta unutar jednog sata, no svi mi uzimamo luđački jake ventove koji provjetre boxove 6-7 puta U MINUTI iz jednog drugog razloga...jer hladimo box s istim ventom. Sa 400W MH/HPSom, možeš doslovce osim boxa, grijati i jednu manju sobu, pa se nadam da shvaćaš koja je to temperatura. Svaka ti čast ako uspiješ postići idealne uvjete s otvorenim reflektorom. Uzmi u obzir da ako uzmeš ovakav ogromni vent i držiš ga na punoj snazi, da će ti posisati i svu vlagu, pa ćeš imati jako nisku vlagu, a onda ide gnjavaža s ovlaživanjem zraka. Onda ćeš probati smanjiti ventilaciju, pa će skočiti temperatura...i tako. :icon_lol:
Sretno s ventilacijom!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ne uzimaš ništ novo osim žarulja i za 2 soma si središ tip top. Ista stvar ti naručio onlajn iz grow shopa ili ošao tamo i kupio, oženit će te svakako.
 
27.04.2014
9
1
3
36
hempy zahvaljujem ti na utrošenom vremenu i to sto si mi malo pojasnio neke stvari... a to je ventilacija, to me najvise mučilo... ipak ču si uzeti CT jer je bolja iskoristivost boxa, moze bliže biljkama biti već obični reflektor...
što se saksija tiče imam one od 19l one su 30X30 cm, stalo bi mi 4 u box, a ove od 12l su mi 25X25 cm, isto stane 4 kom u box!!
znaci onda je bolje da uzmem jedan malo skuplji ventilator kao recimo ovaj http://www.hempatia.si/ventilator-pk125-termo-control i da uzmem jedan obični čisto da upuhuje zrak od dolje...

ovo bi bili dijelovi za moj prvi box, pa nek me netko ispravi ako je nesta od toga viška ali mislim da je to to, naravno tu još treba dodati zemlju i gnojiva
http://www.hempatia.si/?mod=store&c=cart&lang=hr
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Nije da ti pametujem ali sve to možeš kupiti puno jeftinije... De Odi malo u neku veću trgovinu pa ces vidjeti cijene tajmera(5€),term i hidra(7€),pH testera(15-20€),cijevi Itd...
Moje mišljenje je da ne radiš nigdje jer da zaradjujes razmišljao bi kako "svoje" pare trošiti...
Lijepo smo ti rekli da većinu stvari možeš kupiti od shoping centara do kojekakvih oglasnika ...
Za te pare na ulici možeš uzet vreću trave i onda se pusis i ne sekiras za temp,struju Itd :)
Zezam te, ali malo se potrudi pa ces sve kupiti za 300 eurića a ne POINT and klik on shoping kart..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe