PH Metri -Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Pali gasi sam prvo napravio, nekoliko puta ispirao vodom ali opet isto.Čak sam probao izvaditi i baterije ali ništa.Vračanjem šarafa ništa ne dobijem samo još veći pH.Čak sam probao vratiti šaraf na pola pa sam uronio metar u kiselu otopinu (4,3 je metar očitao) i onda isprao i opet stavio u pH7 tekućinu ali opet ne mogu dobiti 7,0.Najviše ili bolje rečeno najbliže sam dobio 7,2.
Sad mi je pala na pamet možda glupa ideja ali možda to ima kakve veze.Metar sam kupio prije 2-2,5 mjeseca i nisam ga otvarao niti dirao pa se je možda elektroda skroz osušila?Jer sad kad sam ga otvorio za kalibraciju na plastici metra su bile bjele mrlje ali u uputstvu kažu da je to normalno.Prije sam ga isprao pa onda stavio u kalibracijsku tekućinu.

Nadam se da nije previše zbunjujući post :)

PowerSeed
to ću napraviti tek sutra ako se metar ne odluči na suradnju.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.901
358
Socotra Island
eelslap.com
Te plasticne mrlje su kamenac od vode , ne bi trebalo da bude frke zbog toga .
Nego , da nije možda prošao rok pufferu ili je bilo otvoreno pakovanje , malo ga dohvatio vazduh pa mu otišao ph u bananu ?
ako je spustio na 4.3 u kiselini to je dobar znak ...dzast tinkin'...
I pre nego što ga otreskaš o zid zameni sve tri baterije , nemoj da te mrzi , možda je tu problem .
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Tekućina je bila zatvorena 100% ali nigdje ne vidim na pakiranju da ima rok trajanja.
Nemam više puno opcija za isprobati pa ću kontaktirati braću kineze.Možda će oni znati gdje je kvaka.
U svakom slučaju hvala svima na pomoći.
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Pozdrav vutraši :wave:
Po svemu sudeći, riknio mi je ph metar. Kad upalim piše 15, a kad ga idem kalibrirati, počne sa 10, i onda wrng, i tako u nedogled.
Pokušao sam ga i resetirati, i nakon toga na početku kalibracije kaže 7, pa odmah nakon par sekundi pokazuje 10. Opet ga pokušam kalibrirati, ali opet wrng. Nije da ne znam kalibrirati, ali ovo bi moglo značiti da je totalno out of the cup, ili ga ja ne znam resetirati.
Služio mi je vjerno par growova, i sad bi mi bilo žao ga baciti ako ga se da popraviti. Nije jeftin.....u međuvremenu sam nabavio novog, istog takvog, ali ovoga ne bih bacio, pa ako može mala pomoć oko ovog problema.
Ušla je voda u njega, par puta :)() i baterije su malo zaruzavile, ali pošto sam sve dobro očistio, i posušio, ph metar radi, ali krivo.
adwa_ad11ph.png
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Kinezi mi poslali mail u kojem me mole da koristim metar kako piše u uputama što bi značilo da bi za kalibraciju trebao po njima koristiti 6,86 ph tekućinu.:udarac:
Ali mi se čini da su baterije.Izmjerio sam voltažu i jedna je 1,23v i dvije su 1,29v.Koliko se ja razumijem pad voltaže znači prazniju bateriju:zvezda::???
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pokušao sam ga i resetirati, i nakon toga na početku kalibracije kaže 7, pa odmah nakon par sekundi pokazuje 10. Opet ga pokušam kalibrirati, ali opet wrng.
Nekako si prebacio na kalibraciju za alkalno. Nađi upute, garant tamo piše nešto o kalibraciji u pH 10.
Probaj kontaktirati mailom proizvođača, možda ti oni pomognu. Probaj nabavit pH10 tekučinu za kalibraciju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
@Jones_Davy i kod mene je prebacio samo sto se nisam puno obazirao na to posto moj kad ga kalibriram sa 7-icom on pokazuje 10 a sa 4 pokazuje 7 tako da kad kontroliram ph vise nestelam na 5.8 vec 8.8 a meni to ne smeta bitno je da radi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
@Zlo&Naopako vrlo vjerovatno sam nekako prebacio na alkalno, jer mi se ovo već dogodilo jednom, i nemam pojma kako je nakon nekog vremena opet radio normalno. Sjećam se da sam stiskao svašta (čitajući upute) i nekako je proradio, ali upute nisu baš najjasnije.

@mario339 nisam se ni ja puno obazirao, pa sam skoro zahebo (nedovoljno iskustva ;)) ali eto, stigao je novi, pa u krajnjem slučaju će stari poslužiti za dijelove, ako ga ne uspijem ponovo osposobiti.
Hvala vam na odgovorima.:vutra:
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Evo samo da javim da je problem bio u praznim baterijama.Sad sam stavio nove i nalio tekućinu odvrnuo šarafić na 7.0 i sad se nadam da je to to.
Jel dosta jednom tjedno kineza kalibrirati?Može li se tekućina pH7 koristiti i za skladištenje?
 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Ja vec godinu dana uvjek nakon gnojenja ph metar ispiram sa destiliranom vodom i tako mokrog ga zatvorim poklopcem.Prije mj dana sam kalibrirao i sve radi ko vurica,nisam morao nista riktati jer je ph bio idealan po vrećici.Inace radi ss o obicnom žutom kinezu sa ebaya.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ja nakon korištenja samo isperem destiliranom vodom i obrišem krpicom i čep gore.
Za sada nikakvih problema,provjeravam točnost jednom tjedno i za sada sam ga samo jednom morala štelati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava