PC ventovi + filter?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2015
175
107
43
Citao sam dosta o opremi i filterima sa aktivnim ugljem ali nisam jos naisao na nekog ko je filter spoijo sa PC ventovima. Predpostavljam da nije bas dobro sa tim ventom al meni treba filter za jako mali box koji bi mi stajao u sobi pa necu da kupujem drugu ventilaciju. Zanima me ako bi naslagao vise ventova jedan na drugi pa onda na to filter (homemade ili kupovni, samo da radi) i sve to lepo zadihtovao dal bi se trud isplatio. Ako bi se isplatio onda mi treba pomoc oko biranja ili pravljenja odredjenog filtera. Da bude blizak sa mojim ventovima i da se lepo slazu :p Ako neko ima neku ideju ili iskustva sa filterima ako moze nek proceni kako bi to moglo da se sklopi. Unapred hvala. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nikolica12345
10.01.2015
175
107
43
Probacu ipak pa da vidim kolko vuce. Mozda bude dovoljno za neki homemade filter kao onaj od cinija za olovke. Procitao sam ovde da dobro radi na dobar vent pa ako ne bude radio na ovima bar nisam mnogo izgubio :) Mislio sam da povezem cetri a predpostavio sam da nece gusiti jedan drugog ako rade u istom pravcu. Na yt sam video da nekad povezu dva venta na ulaz i izlaz u boxu zbog jaceg protoka vazduha pa da vidim dal to stvarno radi. A i ako radi pitanje je dal je dovoljno 4 slaba venta da zamene jedan dobar koji odgovara filteru..
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
jos nitko nije probao pa nemamo tocnih rezultate sve se svodi na teoriju da nije bas izvedivo al vec kad si naumio da probas bar nam javi rezultate da ostane za generacije poslije tebe koje ce isto pitanje zanimat;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ventovi če se okretati u prazno. Te ventove zna zaustaviti(ne doslovno) vjetar ako puše iz suprotnog pravca a gdje je filter gdje treba sila zraka da to protjera.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Teoretski je moguće. Postoji komp ventova koji imaju protor od 250 m3 međutim to nisu ti ventovi koje ti imaš. Imam jednog na lageru, ako te zanima s čime bi u teoriji trebalo funkcionirati. 186 m3 mu je protok. 18 € cca. Međutim zvuk koji on daje nije zanemariv. Kod mene je bio spojen na potenciometar jer je preglasan na 100 %. Mozes ga nabaviti generalno u svakoj kvalitetnijoj trgovini pc opreme.

image.jpg
 
09.03.2015
17
21
3
Planiram isto tak nesto napraviti.
Trenutno sam u planiranjuoblika i velicice filtera, kad budem to znao i kad ga napravim budem kupio ventove i svr ti spojio da vidim kak radi.
ugl bice update o tome :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Eto ti ga na slici iznad gore sto sam postavio. Provjereno...1.5 cm ugljeni sloj, home made filter. Da li ide kroz "original" neznam, nisam probao. S tim da ovo nije najjaci PC vent. :)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ne znam,ja mislim da to nebi islo.U najboljem bi slucaju radio par dana i izgorio od opterecenja
Dok ne proba necemo saznati,samo naprijed i mene zanima dali ce funkcionirati:)
 
09.03.2015
17
21
3
Malo prije sam napravii brzinski test kaj se dogada kad stavis dva venta jedan na drugi(naravno da pušu u istom smjeru). Znaci, buka se malo poveca(na mobu imam Sound meter on veli da je na cca 15cm od njih buka nekih 50dB al se smanji cim se udalji na pol metra ili vise, meni je to ok je ce mi kanta bit iza dvoja vrata) jer lopatice od venta nisu uskladene pa "fučka", al i to se da rijesit ak se malo udalje jedan od drugog. Kaj se tice protoka on je isti. Pa ako jedan vent nije dovoljan da povuce kroz filter dva ili vise ce bit. Jos planiram neke sitnice promijenit pa malo konkretnije testirat al ovo mi zgleda obecavajuce posto radim pc grow i ocu stavit filter unutra.
Da dodam bitnu stvar. Ovo su stari mali ventovi od procesora. Oni su inace dosta fučkaju. Misli da kad se uzme novi vent za kuciste da ce bit manja buka.
 
Poslednja izmena:

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Probaj,ali mislim da jedan vent ce poništava ucinak od onog drugog..ne vjerujem da ce se snaga i protok zbrojiti..
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Eventualno probaj dvije cijevi koje se spajaju na jednu, nešto tipa slova "Y" (na svakoj po jedan vent). Ovo... vent na vent ti neće bit sreća. Lopatice drugog venta će ti vračat 30-tak % zrak unatrag, stvara ti se na taj način obrnuti obrtni moment na prvom ventu (sort of).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: proPocetnik

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Imas ih po grow shopovima, oglasnicima, samo googlaj malo. A imas i gore bannere od sponzora pa pogledaj kod njih kaj te zanima. :wave: