Outdoor sorte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
haah je napisao(la):
Ne odustajem nikako,
svejedno planiram grow samo je pitanje sorte...
Vremenna imam dovoljno da se posvetim grovu, a i imam neko osrednje iskustvo sa biljkama i poljoprivredom...

Pitanje je samo sorte biljke, sve ostalo nije problem :thumb:
Bolje ti je kvalitet nego kvantitet, znas kakih sorti ima ihaj, izucis koje su naj pa ondak to posadis, prvo se ufuraj u materiju i gledaj da nadjes neke old school sative ili savrsene hibride to svi vole :rasta1:

Kolko sam do sad izucio na netu, za sad su mi se iskristalisale sledece sorte:

DJ Short: F13, Flo, Blueberry, Grape Krush, Kali Mist (ili Kali Mist od Serious Seeds, ili Sagarmathina verzija Western Winds)
ACE: Malawi, Panama, Nepalese Jam
CannaBioGen: Bangi Haze, Mextiza, Panama DC, Punta Rosa
Mandala: Satori, Ganesh, 8 Miles High, Beyond the Dream, White Magic, Hashberry
Original Delicatessen: Queen Mother, Lilly, Her Majesty
Tropical Seeds: Bisho Purple
Paradise Seeds: Ice Cream
Green House Seeds: Hawaiian Snow
TH Seeds: S.A.G.E.
Dutch Passion: Shaman, Nebula

To su sve sorte da se ne zna koja je bolja, a da bi izvukao najbolju biljku tj. phenotip, moras posaditi vise semenki iste sorte, e to ondak koju proberes je keeper i top-ten marihuana svih vremena... ima jos izuzetnih sorti, al i ovo mi je previse lol treba mi hektar da bi zasadio sve ovo :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket
12.08.2014
58
110
33
Pozdrav ljudi, novi sam na forumu , vi mene ne poznajete ali sam ja vas itekako upoznao kroz forum, tj kroz vase fenomenalno zalaganje, trud i znanje koje ste demonstrirali. Ja se licno odavno (4-5 god) nisam upustao u grow...Medjutim u zadnje vrijeme mi bubice ne daju mira , tako da je odluka pala....S obzorom na gore pomenuto bice vam jasno da sam detaljno procitao mnogo toga sto me je zanimalo ali je mnogo toga ostalo da se procita....uglavnom stekao sam potrebno znanje. E sad ,mislim da vec znam odgovor na moje pitanje ali ipak cu ga postaviti :) . Da li sam zakasnio za outdoor (12.08.2014)? Naime sa juga sam Crne gore kazu da ce se ovo ljeto itekako oduziti pa sam nesto kontao da mi mozda nije kasno da je za 7-8 dana nosim na sajt (tek je iznikla) .Jer ako predpostavimo da ce jesen prava stici tek u novembar pitam se da li mi ostavlja prostora da zavrsim zapoceto ? I za kraj, da li ima neka sorta kojoj bas ovaj period odgovara ?


P.S
Ako sam ovo napisao na pogresnom mjestu izvinjavam se unaprijed administratorima,nadam se da cu vremenom steci i potrebno iskustvo za koristenje foruma :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobrodosao na forumu!

Kasno si se sjetio, mozes posaditi, za koji dim ces dobit. Ako ima iz paketa, pa da je muzjak onda od dima nista.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nadjes joj sto osuncanije mesto,napunis rupu kvalitetnim mixom zemlje (ili je presadis direkt u zemlju gde rastu koprive) i rokaj :)
Ako si u primorskom delu mozes da sadis bez problema,bice kao da ti je biljka od pocetka na 12/12,bice ti i septembar i oktobar topli,samo obrati paznju na budj kada pocnu kise.
Zavrsices sa malom biljkom od pola metra ili mozda cak i metar mada sumnjam ali bice dima :D
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa ako je vec iznikla kao sto kazes naravno odnesi je na sajt ,pa koliko god da bude na kraju grama ...a taman da ti bude to kao mali trening za sledecu godinu,i nadam se da ces barem tad krenuti sa outdoorom kad treba i kad je vreme...:)
 
12.08.2014
58
110
33
Pripremicu joj extra zemlju, extra sajt pa sta joj bog da ;) . Hvala vam svima na ohrabrenju :) ! Inace dima vec ima....ali o odnosu cijene i kvaliteta je smijesno i pricati.... Jos jednom hvala svima i vidimo se na nekoj od tema :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
malo si fulao podforum :)
mici, cupaj.....ne smetaju oni zenkama, ali smetaju tebi jer ces dobit shaku sjemenja. oprezno kad cupas da nebi bilo otvorenih prasnika pa da odleti polen na zenke.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
kako god oces. ja primim i pocupam jer obicno nemam klijesta ili skare. Al bilo je i slucajeva kod nekih gdje su sadili pre blizu biljku do biljke pa postoji opasnost da pocupas korijenje i od zensih. Ako je dovoljno daleko, pocupaj i skuhaj caj ili mlijeko sa liscem....ili baci. Nema tu mudrosti.
 
30.09.2014
38
58
18
Pozdrav svima, čitajući duže vremena ovaj forum naučio sam dosta i razmišljam o prvom outdooru. Konkretno me zanima SK#1 od sensi seed, od vas koji imate iskustva s tom sortom. Kada je biljka gotova i obzirom na mogućnosti tražim sortu da se zavrsi prije 10. mj
Još jedno pitanje u kom radijusu se 3-4 SK#1 osjete u fazi cvjetanja i sušenja recimo?
 
30.09.2014
38
58
18
Hvala na odgovoru, to sam prvo i napravio uglavnom je rađeno indoor ili su automatic..
Jedino stari dnevnik od Jacka ali ni tamo nisam nasao sve odgvore..
Dakle SK#1 u outdooru dali sajt ima dovoljno 100m radijus od naseljenika da se ne osjeti..
I sta vi predlazete onda dali da stavim auto zbog toga jer se bojim da ovi nece biti gotovi do 10mj
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Gle frende, džabe ti što se ne osjeti ako se vidi. I 100 metara od kuća, ma dajj. Bolje razmisli malo, prvenstveno radi svoje sigurnosti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
30.09.2014
38
58
18
Razmisljao sam dosta o sajtu i ovo mi se cinilo kao dobra lokacija samo ako se ne osjeti, a vidjeti se ne može jer je šuma okolo i ne prolazi nitko osim svinja i srna :)
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
@ajahuska

Kada je biljka gotova i obzirom na mogućnosti tražim sortu da se zavrsi prije 10. mj
Vidi nesto, cisto sumnjam da postoji sorta koja ce biti spremna za branje do kraja 10mj. Mozda neki automatic da stigne do kraja 11mj., (pod uslovom da imas dobre vremenske uslove). Ja sam svoje biljke prebacio na sajt pocetkom 6 mj. (a to je vec moze se reci dosta kasno) i moram cekati jos 20-ak dana da budu gotove. Sto se tice mirisa na 100m, mislim da si siguran da se nece osjetiti.

Moj ti je savjet ako nemas mogucnosti za indoor, da jos malo citas, edukujes se, razradis plan, pripremis sve i onda na proljece krenes sa growom.

Pozdrav i sretno u svakom slucaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ajahuska

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Ako si ih prebacio na sajt u 6.mj. kakve veze to ima s cvjetanjem? Sve regular procvjetaju u gotovo isto vrijeme, osim ako imaš autose.