Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Dobrodošli u mentorski kutak. Moje ime je Stipe, a drugi me zovu Stipe :)

Ovdje sam da vam pomognem u vašem growu od početka do kraja isto kako su i meni nesebično pomogli u mojim počecima. Najmanje što mogu napravit za vas i za forum je podijeliti znanje koje sam usvojio.

Molim članove koji nisu ovdje dogovorili mentorstvo da ne postaju ovdje.
Također molim da mi ne šaljete privatne poruke.

Ono što ja molim i zahtijevam od vas je da pročitate navedene linkove kako bi olakšali život i vama i meni.

Pravila ponašanja
Vodič kroz unutrašnji uzgoj
Vodič kroz vanjski uzgoj
Zemlja

Ukoliko nisam odmah prisutan a dođe do nekog većeg problema sa biljkom ILI odgovor niste dobili unutar 48 sati, možete se javiti nekom drugom mentoru.
 
Poslednja izmena:

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Da već nemam otvoren dnevnik, ti bi mi sigurno bio mentor. Sretno meštre :)
 
Poslednja izmena:

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Zanemari ipak, imam već otvoren dnevnik, a to ne ide tako. Moja greška :)
 
21.02.2015
18
7
3
30
Trazim mentora za inkognito kucni grow od nule sa menkama nabavljenim iz khmm "slobodne prodaje" :) Pogotovo sam zainteresovan za neki tip pc box-a ili space bucket-a jer mi je inkognito tip price maksimalno potreban. :murija:
Iskusan stonder :joint2: , neiskusan grower :bocni:: mada se vec nekolicinu dana nakanjujem i edukujem po forumima, pogotovo ovom, recitujem ga u snu manje vise tako da nisam bas totalni duduk :makaze:, ali trazim nekoga ko bi imao strpljenja i volje da pomogne oko procesa izrade samog box-a, kao i da me lagano navodi i pruza pomoc pri zackoljicama koje neminovno okruzuju ovaj proces u cilju poboljsanja kvaliteta mog iskustva :let:

Ako to ne bi bio ti, cenio bih preporuku u svakom slucaju :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Pozdrav LaKush.
Ja i nisam neki mentor-projektant al mogu ti dat neke smjernice. Ostalo ces morat manje vise sam. Evo tu neki aktualni linkovi za PC grow pa vidi, sve pise i sve je prikazano, sve sto trebas znat :) Pa ako zapne, tu sam da pricamo.
https://vutra.org/threads/prvi-grow-pc-box-cfl-special-kush-1.12669/
https://vutra.org/threads/pc-middle-case-afghan-skunk-fem-advance-seeds-115w-105w-cfl.13293/
https://vutra.org/threads/kompjuterski-sto-cfl-stealth-grow-season-one.12520/page-2

Iskustva sa space bucketom nemam. Nije komplicirno, al nemam sto za rec o tome :)
Eto, pogledaj linkove, velis da si dosta i naucio....pa onda radije postavi pitanja koja te zanimaju :)
 
21.02.2015
18
7
3
30
Hvala na linkovima, prostudiracu dalje pa cu okaciti sta me konkretnije zanima da ti ne bi morao preterano opsirno da ides, cenim utroseno vreme :) bio bih ti zahvalan ako ti sad vec nije mrsko da mi okacis neki dobar thread o training, jer predpostavljam da je za PC setup visina malisana problematicna, samo jos to pa se javljam sa sazetijim pitanjima :idea:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
21.02.2015
18
7
3
30
Poz Stipeeee :) Ok, ovako, apdejt - gospodjice su u germinaciji na toplom i vlaznom, gledam da ih ne diram mnogo i natempirao sam tako da imam tih par dana da sredim box, za nekih sat vr idem po midi kuciste fine velicine, i tu dolazimo do konkretnog pitanja (ZAMISLI :mario::), za unutrasnjost box-a, bela high-gloss (visoko sjajna) sprej farba za auto ili alu folija, pitam zbog refleksije svetlosti?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nisam mislio da ces tolko pozurit. Sjeme se stavlja klijat kad je box spreman za upotrebu. Par dana moze biti previse ;) Sto ako sjeme pusti klicu vec danas navece? Al ok, nema nazad sad, drugi put nemoj tolko brzat :)
Mat bijela ili mylar folija su najbolje rjesenje. Ako mozes nadji onu reflektirajucu za auto sajbe, ak nemres onda mat bijela, bolja je od glossy bijele i od alu folije.
Koju rasvijetu mislis koristit?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
21.02.2015
18
7
3
30
S'obzirom da su mi menkice iz domace radinosti, nisam previse zabrinut, sto kazu braca ameri "theres more where that came from", a i dosta su tvrde i stare pa sam predpostavio da ce im trebati koji dan, al eto mozda mali laicki potez :D Mylar-u zaista nemam pristup, a ovo za soferke mogu da izorganizujem, ali alu i sprej su mi najpristupacniji, pa bi bilo super da to iskoristim AKO ne smatras da je narocita greska, naravno voljan sam da te poslusam, zato sam ovde :) Sto se svetla tice naklonjen sam nekim daylight 25w cfl, ali jos je otvoreno za debatu, sobzirom da cu tek od sutra biti finansijski sposoban za tu avanturu :) Sta ti mislis o tome? :)

P.S. Naravno pod ovim ne mislim na jednu sijalicu jel :D
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ok. Domace sjeme, ima toga jos :) Kad nabavis tower, pocupaj sve pregrade i police iz njega i ako oces obuci ga iz nutra u nesto, a i nemoras. Ako nisi vec kupio boju, onda kupi mat bijeli. O alu foliji ni nemoj razmisljat sad. Ovu za auto ako nadjes super, ako ne...nema veze.
Neznam kolko velik ces kupit tower, al ajmo rec da bi 6 takvih cfl-ki bilo ok za pocetak. U vege fazi bi bilo najbolje imat cool white tj 6400K plus minus. Cvjetanje pod cfl.kama ide malo teze tako da bi bilo bolje imat sto vise warm white zarulja tipa 2700K. Ako ti financije dopustaju kreni sa svim "plavim" cfl-kama a u cvijetanju ih sve zamijenis sa "crvenim" cflkama. Ako nemozes onda odi na 2 cool white i 4 warm white ili 3-3.
Ventilacija 2x120mm pc vent kao ispuh. Upuh pasivan.
 
21.02.2015
18
7
3
30
Ok, sutra najranije moguce skacem do lokalnih gurua za rasvetu, pa ti se javljam sa njihovim inputom, i da vidimo sta je najisplativije u odnosu na kvalitet naravno, jer ruku na srce budzet mi je skrpljen, sta ces, balkan... :( Cenio bih i ako bi mi preporucio neku zemljicu, ako ne sam brend, jer mi se cini da nismo u istoj drzavi, barem sta da trazim u njoj po pitanju vrednosti :) A sto se towera tice, gledacu da ti nabacim neku slicicu sad kad obavim primopredaju da mozes bolje da skontas uslove :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nemoj zaboravit grla za zarulje, kablove, tajmer...
Zemlja: PotgrondH, Terra Magma, Compo Sana, Florabella. Nesto od ovog moras nac. Nemoj samo kupit "neku zemlju iz cvjecarne" jer to je put za propast growa :D Trebat ce ti hygro/termo metar i po mogucnosti ph metar. Al ovo prvo je bitnije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla and Bizzzo
21.02.2015
18
7
3
30
Hydro termo sutra pribavljam, gledacu neki digitalac, i da izbegnem kineze po mogucnosti, jel :D Grla imam odgovarajuca po kuci, tako da ako su ispravna (dace bog) jedan trosak manje, a kablovi nisu prob imam neke veze sa gospodom elektricarima :) E sad jos jedna pametnica od pitanja, tajmer kao pametna stvarcica koja sama nesto radi verujem da je dosta velik finansijski izdatak, jel se moze bez njega ikako ako je covek recimo dovoljno lud :ajnstajn: da banjava kuci na svakih 18/6 tj 12/12 i manuelno upravlja osvetljenjem? :D Sto se tice PH, mozda ce biti malo problematicnije, ali vidim da se ljudi po forumu muce bez njega, pa cu videti da nabavim bar kartice one za PH test. Bas da ne bih NEKU kupovao pitam tebe posto sam pre ovoga sadio samo mentu u zivotu, a sad s tim ne znam da li si upoznat ali je jedna obicna korovcina koju posadis zalijes i bole te dole haha :) Msm da sam za florabelu cuo da je ima ovde, ali provericu dodatno, pa cu neku od tih pribaviti, hvala Stipe carinoooo :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Imas hygro/termo 2u1 digitalac za kojih 10ak eura. Ebay je puno jeftiniji, al nemas sad vremena za ebay. Nabavi bilo sto a da mjeri temp. Ph metar imas na ebayu za cca $8USD i jos si uzmes kalibracijske praske za cca 1-2$ i to je to.
Tajmer uzmi analogni, kosta oko 3-4€ kod vas (nisam 100% siguran). Meni su drazi od digitalnih. Ph papirice nemoj uzimat jer neces nista pametno izmjerit. Budes pitao ljude ovdje iz tvojih krajeva kolko je ph vode iz pipe i sa kolko octa/limuna se spusta.
Rucno palit gasit je pain in the ass, tajmer je dovoljno jeftin da se ne zaebavas na zgance :)
Eto to je to zasada....odo ja dalje pa se tipkamo navece ako ce bit sta :)
 
21.02.2015
18
7
3
30
Evo zrtvovanog kucista izvadjene utrobe :) Kvalitet slika je za plakati ali sta je tu je nema se sta puno videti samo da imas bar neku predstavu :D
 

Prilozi

  • IMAG0195.jpg
    IMAG0195.jpg
    244,4 KB · Pregleda: 231
  • IMAG0196.jpg
    IMAG0196.jpg
    252,5 KB · Pregleda: 222
  • IMAG0197.jpg
    IMAG0197.jpg
    257,2 KB · Pregleda: 218
  • IMAG0198.jpg
    IMAG0198.jpg
    253,5 KB · Pregleda: 215
  • IMAG0199.jpg
    IMAG0199.jpg
    287,4 KB · Pregleda: 215
  • IMAG0200.jpg
    IMAG0200.jpg
    285,2 KB · Pregleda: 207
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.