Kombinacija sorti za pravljene ulja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.10.2014
8
3
0
Pozdrav svima :wave:

E ovako, pratim ovaj forum vec 4-5god, i evo nakon malo duze pauze opet sam se registrovao, pa za pocetak imam par pitanja....

Sory ako ima vec negdje slicna tema, ali...
Zanima me da li ima neko iskustva sa uljem koje je kombinacija vise sorti? Posto imam neki Afgan, Super novu, i jos par sorti koje i ne znam tacno koje su, ali izgleda da su neki hibridi, koji imaju dosta indice u sebi... Pa da vidim smije li se to sve pomijesati, ili je bolje od svake sorte zasebno praviti ulje? Nekako meni se cini da bi dobro bilo napraviti neki mix od svega toga, ali se bojim da sta ne zabrljam, pa da vidim kakva su vasa misljenja
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako imaš od svega po malo miješaj, za ulje treba dosta. A za šta bi se koristilo ulje?
 
23.10.2014
8
3
0
Hvala na odgovoru

A ulje bi se koristilo za lijecenje leukemije, uz konzumaciju sirovog cannabisa, i jos mnogo preparata na biljnoj bazi
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
možeš pomješat a možeš i svaku posebno
prednost bi bila ako radiš svaku posebno da znaš koja ti najbolje odgovara dok ako sve pomješaš to ne možeš znati
kak god napraviš nemreš puno fulat.....na tebi je da se odlučiš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica
23.10.2014
8
3
0
Evo ulje se upravo pravi, ali ipak na kraju sam skontao da necu mixsati ovu prvu turu, uzeo sam Afgan, pa cemo vidjeti kako ce da radi...

mazar Znam da je bolja indica, a je li mozda sativa ima neki negativan ucinak ako se koristi za ulje?
Ena&Modelsy A da svi se vrte sada oko toga sto vise CBD manje THC ili neka ujednacena kombinacija, ali po onome sto sam ja istrazivao mislim da nemodifikovane sorte indice, imaju odlican omjer CBD, THC i ostalih kanabinola, jer priroda se pobrinula za sve... Cak neki pisu da CBD opet forsiraju farmaceutske kompanije, jer nema psihoaktivnog ucinka, pa kako bi ga mogli sintetizirati.. Ugl ne kazem da je CBD beznacajan, ali po onome sto sam ja istrazivao bolje je koristiti neke dobre sorte indice, nego hibrida u kojima je jako povecana koncentracija CBD, ispravite me ako grijesim.
 
23.10.2014
8
3
0
Ok, onda iducu turu radim neki mix svega ovoga sto imam, pa cemo i to vidjeti kako djeluje... a citao sam ovo, pa sad ne znam ono jedini pisu ovako, jedni onako, ali eto tu ste vi iskusniji groweri da to razjasnite :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ma ja sam samo malo stao na stranu thc-usa haha..SSH je Boze sacuvaj i za rizlu za takvo ulje trebas biti hrabar.Izludio bi poslije tri dana.
Htjeo sam samo reci da nema negativan ucinak u ulju ...nespavanje to je kontraindikacija ja to tako gledam ;)
Odgovor na pitanje u ovoj temi je tesko dati...to je individualno i ovisi o nizu drugih stvari od osobe do osobe od bolesti do bolesti.Ni struka nemoze dati malo ozbiljniju terapiju od prve... :)

Šamane moj ti si svakako kometentan ako itko zna onda si to ti.....terapiju koju si ti prosao..haha poslije nje dobivas dijagnozu PTSP-a F-43 u sve cetiri osi tako da...nemam ja pojma o tome ;)

edit.
Wama..nije to mix svega i svacega...malo je to kompleksnija stvar ;)
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Wama brate, Ena&Modelsy sigurno ne zna što govori. Najbolje je napraviti ulje od više sorti, tako da je to što ih ti već imaš par odlično. Pomješaj sve i napravi ulje od svega. Ako ga trebaš za leukemiju, baš je idealno što imaš THC vrste, a ne CBD! Vidjet ćeš rezultate već u roku mjesec dana. Hibridi indika/sativa su super(oni u korist indike su idealni). Samo da ima THCa i da je od najmanje 3-4 sorte i dobivaš pravi lijek.

Rick Simpson uvijek kaže da je ulje bolje napraviti od najmanje 2-3 sorte. To je i logično, jer ako svaka biljka ima svoje specifične kanabinoide, onda što ih više staviš(biljaka i vrsti) u ulje imat ćeš širu lepezu kanabinoida u ulju. Što više kanabinoida, to brže izljećenje. Znanstvenici još uvijek nisu niti pobrojali sve kanabinoide, a kamo li da znaju koja im može biti svrha i uloga za ljudski organizam. Njih zanima CBD zato jer nije psihoaktivan i može se davati maloj djeci. Ali, maloj djeci se može davati i THC, ali znanstvenici kažu da bi moglo doći do oštećenja mozga. Otom-potom, ali dokazat će se jednog dana i znanstveno da THC nema utjecaja na mozak, pa ćak i onda kada je mozak još u razvoju.

Svatko na THC reagira drugačije, pa je u početku potrebno dozirati male količine ulja. Postupno povećavati dozu do nekih 1g dnevno progresivno, postupno i na što ugodniji način osluškujući vlastiti organizam.



Svi koji su koristili CBD ulja za rak i kemijali na razno razne načine(filozofirali) nisu završili dobro. Postoji procedura, Rick Simpson ju je ispeglao skoro do savršenstva.

Bolje biti doma mjesec dana u krevetu i odmarati večinu vremena(prvi mjesec) nego "riknuti" otrovan "bojnim otrovom" i radijacijom u mukama koje niti morfij ne može ublažiti. Bolje je malo moguće paranoje i neugode, nego smrt. A sa povećnjem čovjekove tolerancije se gube i mogući negativni simptomi. Ako ništa drugo, onima kojima je ostalo malo vremena može se omogučiti odlazak dostojan za čovjeka.

Sretno i stvarno mislim da imaš velike šanse za dobre rezultate. Javi nam o napretku! :)
 
23.10.2014
8
3
0
littleGreen hvala na podrsci!

A da, jedni pisu ovako, jedni onako...ali izgleda da si ti najbolje objasnio...

A to sam htio raditi na pocetku, pomjesati ovih par sorti sto imam, i napraviti ulje, a ovo sto ostane cijediti sokove... Ugl vec koristim ulje od Afgana, i cijedim sokove, a uskoro cu da pravim ulje od 3-4 vrste, pa cu i to da ubacim u terapiju.

I naravno javim vam o napretku, redovno se kontrolisu nalazi, pa cemo vidjeti kakva je situacija, a ja se nadam poboljsanju :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ekipa hoce da kaze, da u ulju nije pozeljno prevelik udeo sative, jer bolestan covjek treba da odmori i ne razmislja previse.
To da se ulje pravi od vise sorta cannabisa je ok. Ako imas u ulju dosta sative je to za po danu, a za nocu je pozeljno
ulje gdje je veci udeo indike, jer se odmoris i dobro spavas.
 
31.10.2014
4
0
0
cao svima, nepratim temu nekoliko godina jer mi nazalost tek sad treba.
i to mi treba hitno pa se izvinjavam ako cu postaviti pitanje na pogresnom mestu :)
takodje je u pitanju leukemija
nabavila bih seme iz holandije nekako jer ovde u srbiji neuspevam da nadjem seme :(

ali pitaje je koliko da kupim koliko mi treba biljaka da bih dobila materijal za tih 60gr ulja ili bar za 30gr pa valjda ona posle ponovo cveta ili ne????

i jos jedno pitanje indika ali odem na recimo sajt sensi seed i ima ih milion podvrsta koju da odaberem!
ima mixeva - 25 semenki u pakovanju vise vrsta povoljni su da i je to ok 85% indika ali na njima nepise ono feminized da neispadnu muske biljke .... joj ?

izvinite na rasejanosti ali ja jednostavno nemam vremena da procitam sve i svasta a toliko informacija ima! i pogubih se skroz !
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
[SIZE=11pt]Ne smeta mene tvoje pitanje, smeta me odgovor.... [/SIZE]
[SIZE=11pt]Nastavlja se prepirka THC ili CBD, upiši sama u google leukemia weed strain i sama odluči da li cbd ili thc ili popola....[/SIZE]
[SIZE=11pt][/SIZE]
[SIZE=11pt]Tu si pogledaj strainove https://vutra.org/topic/8463-top-16-medicinskih-strainova/[/SIZE]
[SIZE=11pt]Možeš si Majla odvojiti sat vremena za proučavanje.... :read:[/SIZE] :vb_wave:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
littleGreen je napisao(la):
Rick Simpson uvijek kaže da je ulje bolje napraviti od najmanje 2-3 sorte. To je i logično, jer ako svaka biljka ima svoje specifične kanabinoide, onda što ih više staviš(biljaka i vrsti) u ulje imat ćeš širu lepezu kanabinoida u ulju. Što više kanabinoida, to brže izljećenje. Znanstvenici još uvijek nisu niti pobrojali sve kanabinoide, a kamo li da znaju koja im može biti svrha i uloga za ljudski organizam. Njih zanima CBD zato jer nije psihoaktivan i može se davati maloj djeci. Ali, maloj djeci se može davati i THC, ali znanstvenici kažu da bi moglo doći do oštećenja mozga. Otom-potom, ali dokazat će se jednog dana i znanstveno da THC nema utjecaja na mozak, pa ćak i onda kada je mozak još u razvoju.

Svi koji su koristili CBD ulja za rak i kemijali na razno razne načine(filozofirali) nisu završili dobro. Postoji procedura, Rick Simpson ju je ispeglao skoro do savršenstva.
Dugo sam se borio da ne odgovorim, ali....

[SIZE=11pt]Ricku priznam samo jednu stvar, a to je odgovor na pitanje koje je najbolje gnojivo za biljke? Njegov odgovor je bio: “Horse shit“[/SIZE]
[SIZE=11pt]Djeci ne bih savjetovao one njegove 1 g dnevno doze, ako je mene starog konja toliko ubijalo ne mogu si ni zamisliti što bi radilo djeci...[/SIZE]
[SIZE=11pt] [/SIZE]


[SIZE=11pt]Ja isto skoro svaki dan ševim.... Skoro sam jučer, skoro prekjučer, skoro svaki dan....[/SIZE]
[SIZE=11pt]I koliko ti znaš ljudi koji su promašili s CBDom, ja ih znam 5x više koji su to učinili po ispeglanoj proceduri s THCom[/SIZE]
[SIZE=11pt]Ako si mislio na mene i dnevnik s rakom pluća, ta osoba je pojela daleko više THCovke nego CBDovke, a i po njegovoj ženi, najbolji je bio na kapsulama sa ispečenom suhom travom od z7 :vb_wave:[/SIZE]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
31.10.2014
4
0
0
hvala za link odlicno proucicu sve imam ja sat i 5 sati da citam ali nemam 5 dana da trazim! tako da mi je ovo vise nego pomoc.

Koliko semena mi treba koliko da nabavim da bih imala tih 500gr suvih vrhova za 60gr ulja?

molim te mazar sta je ispeglana procedura sa THC-om i sta su "tablete sa ispecenom suvom travom" ????
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
ad 1.) http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/ulje_od_konoplje.pdf
ona shema od 1 g dnevno

ad 2.) Od CBD Crewa sam to doznao
There is many ways to consume CBD rich cannabis as medicine and i see the method "Heat and eat" effective, easy to make at home and inexpensive. You take a cured bud and crumble it a bit, heat it up in the oven on 120 Celsius for 1 hour, then grind it up and put small amounts 0,1-0,2 g in capsules and eat from 1 to 3 a day depending on your needs. I learnt about this method through a friend who had two brain tumours and the doctors had given her a couple of months to live. She used this method and took 3 capsules a day for three weeks before she went back to the doctor to do a scan. They where amazed to see that the tumours went away, this is 2 years ago and she is still going strong. After this we have tried this method on several chronic illness and other illness with great results. It might not work the same on everybody, but it is definitely worth a try, and you don't need much material to make it. I have also seen people who make tincture similar to Sativ X of our strains and will probably work good with oil from z7 as well