Hockinov limfom ulje i hemoterapija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.01.2015
37
21
8
Nis
Nema ona izbora. Mora probati sve. Drugo joj ne preostaje. Zao mi sto
je to tako. Volio bi ti napisat, da ce joj 100% pomoc. Nekima pomaze,
nekima olaksa bolest.

Neka procita sta pisemo tu. Zelimo joj ozdravljenja, nista drugo.

Znate, ne bih da Vam se protivim,ali moram Vam ovo reci. Kad se covek, kao ona, sa 17 godina suoci sa takvom bolescu, i jos se dva puta vrati, a u medjuvremenu prodje kroz silne hemoterapije i transplataciju, (necu ni pominjati sve nuspojave) malo se coveku smuci i kaze, ajde, zajebi vise, tako da..ja je potpuno razumem zasto u nekim trenucima nema elana i volje da pokusava i da se bori vise. S druge strane, jedina moja zelja je da nastavimo sa borbom, ali ja samo kazem, a ona treba sve to i da uradi. A, nije bas ni dobro probati sve, jer od silnih preparata i ljudi sa kojima razgovaras zaboli te glava. Hvala na podrsci svakako.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
za kremu ja preferiram kokosovo ulje sa okusom i normalna doza je 1 ml na 100 ml kokosovog ali u vasem slucaju mislim da je to mozda slabao....mozda da probate sa 50 ml kokosovog i 2 ml ulja sto je otprilike 100 zrna rize a pravi se vrlo jednostavno zagrijete kokosovo dok se ne pretvori u tekuce stanje i onda dodate ulje i mijesate sve dok se ne sjedini i onako tekuce ali ne prevruce uvucite u sprice od 5 ili 10 ml da imate kasnije kontrolu koliko ste kreme to jest ulja nanijeli na kozu...doziranje ovisi o tome koliko ce ona moci podnijeti jer i naneseno na kozu isto ima efekat kako i kad se pojede zato treba biti oprezan da nebi bilo prebacivanja...znaci ako bi ste trosili 2.5 ml dnevno u vise navrata na mazanje jednog odredjenog mjesta u organizam bi unijeli optrilike 5 zrna ulja pa to neka vam bude primjer kako racunati doziranje ako se odlucite za mazanje
Ojla Mario

Tu se nebi baš složila sa izborom masnoče to mogu objasniti zašto. Kokosovo ulje samo od sebe nema nekih ljekovitih sastojki a svinsko salo ima i još je najbljiže našoj masnoči ako želiš proveri namaži sebe sa uljem ili sa salom pa češ vidjeti razliku ulje zatvara kožne pore i ne upija se u kožu kroz ako pogledaš ruko koju si namazao je duugo mastna a kod sala nije jer koža to absorbira. To je isto kad pravite kremo od nevena puno njih pravi na maslinovem ulju pa to nije to to prava krema od nevena j na svinskom salu+ neven e sad možeš u to staviti i ulje od vutre. Stare bake su to upotrebljivale to znači provereno samo tad bez ulja hahaha. Zašto je tako bolje, zato jer je neven ljekovit za sve upale koje se rade ili stvaraju u nas salo ima nešto što jako odgovara koži, šta neznam jer nisam kemik a plus ulje od vutre znači 3 puta dobra stvar. Tako bi mogle žene koje imaju dobročudne ili možda zločudne ciste u maternici to kremu upotrebljivati na način da na tampon stave kremu i to stave u vagino i opa krema direk na mestu gdje treba, više puta na dan.
Pa bez zamerki opa i još to kremu od sala možeš slobodno konzumirati jer nema kemije unutra
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Tu se slazem sa tobom u vezi starih recepata poput svinjske masti ali postoje dva problema prvi je da danasnja mast (pricam o kupovnoj) sadrzi puno vise stetnih tvari u obliku antibiotika i smeca kojeg pojedu u hrani a koja se dijelom pravi i od uginulih zivotinja sa farmi i sve to se talozi u masnom tkivu svinje a domace masti jos kod nas se i nadje al sve teze i teze a drugi razlog zasto nepreferiram mast je taj sto sam probao i nije mi odgovaralo a i imam malo averziju prema masti sto se sigurno moze pretpostavit i za curu od 20 god da ce sve drugo probat samo svinjsku mast drizite dalje od nje...probao sam i sa nevenovom masti (kupovnom) i opet ponavljam ja preferiram kokosovo sa mirisom i okusom a svi ovi prijedlozi dobro dodju pa neka ljudi probavaju dok nenadju sta im odgovara
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Nekra poštovani pre dve godine moj brat od tetke oboleo je Hockinovog limfoma, takođe je išo na xemo i kobinovao ulje 3x dnevno pre obroka, naravno promenijo je potpuno i ishranu koja se je zasnivala na voću povrću i ribama. U roku od 3 meseca doktori su bili zaprepašćeni rezultatima, ne samo da se je izlečijo nego se i ugojio 16 kg. Hoću reći, vredi pokušati u svakom slučaju ulje će joj pomoci da umanji negativne efekte hemo terapije. Želim vam svu sreću na svetu!
 
26.01.2015
37
21
8
Nis
Nekra poštovani pre dve godine moj brat od tetke oboleo je Hockinovog limfoma, takođe je išo na xemo i kobinovao ulje 3x dnevno pre obroka, naravno promenijo je potpuno i ishranu koja se je zasnivala na voću povrću i ribama. U roku od 3 meseca doktori su bili zaprepašćeni rezultatima, ne samo da se je izlečijo nego se i ugojio 16 kg. Hoću reći, vredi pokušati u svakom slučaju ulje će joj pomoci da umanji negativne efekte hemo terapije. Želim vam svu sreću na svetu!
Cerak, hvala na javljanju. Jako mi znaci necije tudje misljenje. Ja se iskreno nadam da ce i ovi biti zaprepasceni rezultati koje cemo dobiti uljem. Verujem u to. Veliki pozdrav za Vaseg brata!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
26.01.2015
37
21
8
Nis
U svakom slučaju probaj napraviti vlastito ulje, a ne kupovat ko zna kakvog kvaliteta.
To je dobra stvar, al iskreno uopste ne znam kako bih dosla do semena niti da li bi to znala da napravim. A, nemam i vremena sad za to. Koliko znam biljci treba najmanje 4 do 6 nedelja da poraste. Sestra je vec pocela da pije ulje, Azaricevo je i to ga, po mom misljenju, cini sigurnim. Za dalje, mozda i pocnem sa sopstvenom proizvodnjom. A iskreno, pre nego sto smo dosli do ovog ulja, uzeli smo od poznanice neko koje njen muz pravi i izgleda da nije uspeo u tome jer nije bilo nikakvih ni omamljujucih efekta i tome slicno.
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Ima razni sorti, ne mora biti omamljujucih efekata, ma da u većini slučajeva ima! Kontaktirao sam brata i pitao sam ga u vezi Hockinovog limfoma i hemo terapije. Prvo šta mi je rekao, da po hemo terapiji uvek je išao da ispuši jednog i da mu je to isto pomoglo da ublaži mučninu koju je osećao. Rekao mi je takođe, da su mu lekari rekli da izbegava da jede meso, prženo na roštilju i na ulju, da treba što više unositi hranu koja sadrži omega 3 masti, i da pije koktele iz svežeg ceđenog voća!Kad budem imao više informacija od njga napisaću.
LP

To je dobra stvar, al iskreno uopste ne znam kako bih dosla do semena niti da li bi to znala da napravim. A, nemam i vremena sad za to. Koliko znam biljci treba najmanje 4 do 6 nedelja da poraste. Sestra je vec pocela da pije ulje, Azaricevo je i to ga, po mom misljenju, cini sigurnim. Za dalje, mozda i pocnem sa sopstvenom proizvodnjom. A iskreno, pre nego sto smo dosli do ovog ulja, uzeli smo od poznanice neko koje njen muz pravi i izgleda da nije uspeo u tome jer nije bilo nikakvih ni omamljujucih efekta i tome slicno.
Moguće da on pravi od industriske konoplje to ulje i ono ima milijon supstanci koje su dobre ali nažalos nije to to.
 
Poslednja izmena od urednika:
26.01.2015
37
21
8
Nis
Ima razni sorti, ne mora biti omamljujucih efekata, ma da u većini slučajeva ima! Kontaktirao sam brata i pitao sam ga u vezi Hockinovog limfoma i hemo terapije. Prvo šta mi je rekao, da po hemo terapiji uvek je išao da ispuši jednog i da mu je to isto pomoglo da ublaži mučninu koju je osećao. Rekao mi je takođe, da su mu lekari rekli da izbegava da jede meso, prženo na roštilju i na ulju, da treba što više unositi hranu koja sadrži omega 3 masti, i da pije koktele iz svežeg ceđenog voća!Kad budem imao više informacija od njga napisaću.
LP


Moguće da on pravi od industriske konoplje to ulje i ono ima milijon supstanci koje su dobre ali nažalos nije to to.
Blago njemu kad su ga takvi savesni lekari lecili. Sve ja to znam bez njih. Njima u bolnici za dorucak davali po kolut salame i parce sira, virsle i ostale mesne preradjevine. Od toga bi se i zdrav razboleo. Sestra se hrani veganskom ishranom vise od 6 meseci, znaci nista zivotinjskog porekla, nema secera, nema przenja na ulju, samo dinstano i sirovo. Hvala, svakako, na informacijama. Ukoliko Vaseg brata povredjuje prica o tome, ne morate ga maltretirati. Znam da je ljudima tesko da se podsecaju tih uzasnih dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Verovatno da neće ići lako, jer je ograničen broj civila koji se godišnje prime na VMA, ako u tvom gradu postoji bolnica ili ustanova u kojoj se može lečiti Hočkin stim još teže! On je još iz ruralnije sredine u jednom selu pored Kruševca i bila su iscrpana sva sredstva za lečenje bolesti, tek posle godinu i malo jače kad su lekari počeli da ga gube, iz Kruševca su ga naputili na VMA. Koliko znam i u Nišu postoji Vojna bolnica, moj savet ti je da proveriš dal primaju i civile i pod kojim okolnostima.

U svakom slučaju tretman pacijenta je sigurno bolji hiljadu puta nego u civilnoj bolnici makar iz mojih iskušnji!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nekra
26.01.2015
37
21
8
Nis
Verovatno da neće ići lako, jer je ograničen broj civila koji se godišnje prime na VMA, ako u tvom gradu postoji bolnica ili ustanova u kojoj se može lečiti Hočkin stim još teže! On je još iz ruralnije sredine u jednom selu pored Kruševca i bila su iscrpana sva sredstva za lečenje bolesti, tek posle godinu i malo jače kad su lekari počeli da ga gube, iz Kruševca su ga naputili na VMA. Koliko znam i u Nišu postoji Vojna bolnica, moj savet ti je da proveriš dal primaju i civile i pod kojim okolnostima.

U svakom slučaju tretman pacijenta je sigurno bolji hiljadu puta nego u civilnoj bolnici makar iz mojih iskušnji!
U mom gradu ne postoji, (takodje sam iz sela, al pricam o najblizem gradu) ali ja studiram u Nisu tako da cu to bas ici da proverim. Hvala na pomoci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Nema na čemu, nadam se da si dobijo/la korisnu inrormaciju!
Iskreno se nadam da će imati razumevanja za vaš primer.
Razmisli o proizvodnji vlastitog ulja!
Lep dan želim, i da sestra ozdravi!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nekra
26.01.2015
37
21
8
Nis
Ljudi, opet vam se javljam. Sestra sada koristi ulje vec 15-ak dana. Napravila je i kremu pa maze prema vasim uputstvima. Da li je neko imao negativnu reakciju? Njoj je odmah koza pocrvenela, izgledalo je bas strasno. ( Da napomenem da ima ekcem, ako vec nisam negde ranije rekla, pa je moguce da je i zbog toga) Sta mislite o tome da ostavi nekoliko dana gazu namazanu uljem preko zlezde?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nisam strucnjak u tome, ali sam citao o reakcijama. Za pocetak smanji koncentraciju ulja u kremi. Ako ce se i dalje pojavljivat reakcija, neka radije ne koristi kremu ili nek nadje sto blazi omjer koji ne izaziva reakciju.