Hockinov limfom ulje i hemoterapija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.01.2015
37
21
8
Nis
Sestra mi boluje od Hockinovog limfoma. Dva puta je lecena ciklusima hemoterapije, a poslednji put je uradjena i transplatacija maticnih celija. Nazalost, bolest se opet vratila. Lekari preporucuju da po treci put prodje kroz hemoterapiju. Mi smo nabavili ulje i ona ga koristi 5 dana. Da li neko ima nekakva iskustva? Trebalo bi da odbijemo terapiju, ali smo uplaseni jer nismo razgovarali ni sa kim ko se samo uljem lecio. Sestra ima 20 godina. Molim vas, ako neko ima iskustvo neka ga podeli.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zao mi sto ti sestra bolesna. Ovdje savjetujemo vlastiti uzgoj, da znate čime
se ljecite. Želim vam puno sreće. Samo opušteno, javice se još koji clan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Trebalo bi da odbijemo terapiju, ali smo uplaseni jer nismo razgovarali ni sa kim ko se samo uljem lecio.
Nezahvalno je bilo što savjetovati. Odvagnite sve za i protiv i na temelju toga odlučite dali ići dalje sa kemo, ili ovaj puta pokušati drugačije.
Ja mogu samo reći što bih osobno napravio u takvom slučaju, odnosno da sam obolim, a nekome drugome savjetovati isto se ne usuđujem... ja nebih išao na kemo... Ponavljam, to je moj osobni stav, ne savjet!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
kao sto je Zlo rekao tesko je nekome reci da odbije kemo jer tko to moze savjetovat nekome drugom kad ni sam nisam siguran da obolim da bi 100% odbio jer zavisi od puno stvari konacna odluka a prva je koliko je bolest uznapredovala i koliko brzo napreduje pa samim tim bi vidio koliko imam vremena za eksperiment samo sa uljem tako bi ja odvagao stvari...u svakom slucaju nastavite sa uljem pa i ako bude isla na kemo najtoplije vam preporucujem vlastiti uzgoj jer jedino tako cete znati sta uzimate i imati koliko toliko stalno istu kvalitetu i rad ulja a to je bitno pogotovo kad se naviknete na jedan rad ulja i kad vam odgovara a kupite drugu turu koja vrlo vjerovatno nece biti ista i tu onda nastupaju problemi a nije nimalo jeftino a ni legalno pa da mozes kupovat dok opet nenadjes rad koji vam odgovara...sretno sa lijecenjem i tu smo za savjet i podrsku kad god vam bude trebalo

Edit: dali ti sestra ima jako izrazene cvorove? Mozda bi bilo dobro probati uraditi kremu i probati utrljavati na jedno podrucje gdje je vidljivo zadebljanje pod kozom pa da vidite kako ce reagirati na ulje mozda bi ovom metodom mogli dobiti najbrzi odgovor o ucinkovitosti
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Covjeka pogodi bolest bliske osobe pa pod stresom tesko razmislja. Ovde su tri mogucnosti koje vam stoje na rasilaganju, a to su: hemoterapija, ulje ili kombinacija hemoterapije i ulja.
Ako su prva dva ciklusa hemoterapije dala pozitivne rezultate po pitanju povlacenja bolesti ili stagnacije mozda bi najbolja opcija bila nastaviti hemoterapiju, a nakon primljene terapije uzimati ulje do sledeceg termina da se popravi apetit, smanje mucnine i ostale nuspojave izazvane terapijom.
Ulje bi trebalo imati takvo djelovanje da popravlja apetit i raspolozenje.
Na vama je da donesete odluku. Doktori ce pricati ono sto su naucili, neki ce bjezati od ulja dok ce neki preporucivati, ali odluka je iskljucivo na vama, porodici.

Iz iskustva sa tumorima u mojoj porodici preporucujem ulje bez obzira na hemoterapiju, da li ce biti ukljucena ili ne. Kvalitetno ulje ce u svakom slucaju doprinijeti da se bolest lakse istrpi a to bolesniku mnogo znaci
 
26.01.2015
37
21
8
Nis
kao sto je Zlo rekao tesko je nekome reci da odbije kemo jer tko to moze savjetovat nekome drugom kad ni sam nisam siguran da obolim da bi 100% odbio jer zavisi od puno stvari konacna odluka a prva je koliko je bolest uznapredovala i koliko brzo napreduje pa samim tim bi vidio koliko imam vremena za eksperiment samo sa uljem tako bi ja odvagao stvari...u svakom slucaju nastavite sa uljem pa i ako bude isla na kemo najtoplije vam preporucujem vlastiti uzgoj jer jedino tako cete znati sta uzimate i imati koliko toliko stalno istu kvalitetu i rad ulja a to je bitno pogotovo kad se naviknete na jedan rad ulja i kad vam odgovara a kupite drugu turu koja vrlo vjerovatno nece biti ista i tu onda nastupaju problemi a nije nimalo jeftino a ni legalno pa da mozes kupovat dok opet nenadjes rad koji vam odgovara...sretno sa lijecenjem i tu smo za savjet i podrsku kad god vam bude trebalo

Edit: dali ti sestra ima jako izrazene cvorove? Mozda bi bilo dobro probati uraditi kremu i probati utrljavati na jedno podrucje gdje je vidljivo zadebljanje pod kozom pa da vidite kako ce reagirati na ulje mozda bi ovom metodom mogli dobiti najbrzi odgovor o ucinkovitosti

Sto se tice bolesti, to je neki II stadijum, sad vec mozda II na III, rade se analize. Koliko sam ja upoznata sa hemoterapijom, a citam o tome vec tri godine, moze jedino da odmogne, a ne i pomogne. Posebno u njenoj situaciji, nakon toliko ciklusa najjacih lekova. Zasto mislite da je eksperiment samo sa uljem? Ja ipak mislim da je to jedini pravi put, prirodni i koji moze da da rezultate. Sto se tice gajenja, razgovarali smo o tome, potrudicu se da nabavim semenke kako bismo poceli. Za sad imamo jako kvalitetno ulje, takodje iz domace radinosti. Jako interesantna ideja za kremu, razmisljala sam iskreno o tome da jednostavno ulje nanese za pocetak na ekcem koji ima po celom telu. Ima izrazene cvorove na vratu, ne mnogo velike,ali opipljive. Da li mozda neko zna kako se pravi ta krema? Hvala na odgovoru!
 
26.01.2015
37
21
8
Nis
Covjeka pogodi bolest bliske osobe pa pod stresom tesko razmislja. Ovde su tri mogucnosti koje vam stoje na rasilaganju, a to su: hemoterapija, ulje ili kombinacija hemoterapije i ulja.
Ako su prva dva ciklusa hemoterapije dala pozitivne rezultate po pitanju povlacenja bolesti ili stagnacije mozda bi najbolja opcija bila nastaviti hemoterapiju, a nakon primljene terapije uzimati ulje do sledeceg termina da se popravi apetit, smanje mucnine i ostale nuspojave izazvane terapijom.
Ulje bi trebalo imati takvo djelovanje da popravlja apetit i raspolozenje.
Na vama je da donesete odluku. Doktori ce pricati ono sto su naucili, neki ce bjezati od ulja dok ce neki preporucivati, ali odluka je iskljucivo na vama, porodici.

Iz iskustva sa tumorima u mojoj porodici preporucujem ulje bez obzira na hemoterapiju, da li ce biti ukljucena ili ne. Kvalitetno ulje ce u svakom slucaju doprinijeti da se bolest lakse istrpi a to bolesniku mnogo znaci

Prvo je primila tri ciklusa slabe hemo koja je ocistila bolest i takvo stanje se zadrzalo godinu dana. Nakon toga, bolest je opet pojavila zbog cega je primila jos 5 ciklusa najjace hemo i uradjena je transplatacija maticnih celija. Drugi put, tumorska masa je bila velika i ocigledno da hemo i transplatacija nisu dali rezultate ako imamo recidiv bolesti nakon dva meseca. Lekari sad to ni ne tretiraju kao povratak bolesti vec kao nastavak terapije. Sad, po mom misljenju, vise nije pitanje da li ce hemoterapija pomoci vec koliko ce odmoci. Jer, njeno opste zdravstveno stanje je zapanjujuce dobro nakon tolikih ciklusa, ali pitanje je kakvo bi bilo kad bi primila jos makar jedan ciklus.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Pozdrav, žao mi je sestre,
Kao što su već mnogi rekli užasno je nezahvalno......
Znam ljude s foruma koji su Hodgkinsa uspješno maknuli kemoterapijama, i sad uzimaju ulje preventivno, a ima i onih koji su nakon njega i ubijanja kemoterapijom nažalost dobili MS..
Postoji poveznica između MSa i Hodgkinsa.
Pogledaj si malo i LDN i on je dobar za takav oblik raka....A može ga istovremeno i s uljem koristiti.
Kremu po želji pomiješaš s uljem, nema neke nauke, samo ovisi o izboru kreme, masti, ulja, preporuka je 100 mL kreme na 1 mL ulja.Tako počneš, pa lako dodaš ulja ako treba.
 
26.01.2015
37
21
8
Nis
Pozdrav, žao mi je sestre,
Kao što su već mnogi rekli užasno je nezahvalno......
Znam ljude s foruma koji su Hodgkinsa uspješno maknuli kemoterapijama, i sad uzimaju ulje preventivno, a ima i onih koji su nakon njega i ubijanja kemoterapijom nažalost dobili MS..
Postoji poveznica između MSa i Hodgkinsa.
Pogledaj si malo i LDN i on je dobar za takav oblik raka....A može ga istovremeno i s uljem koristiti.
Kremu po želji pomiješaš s uljem, nema neke nauke, samo ovisi o izboru kreme, masti, ulja, preporuka je 100 mL kreme na 1 mL ulja.Tako počneš, pa lako dodaš ulja ako treba.

E samo mi je ta informacija o MS-u falila. :/ Nista ne mogu da nadjem o LDN-u, pokusacu i kasnije. Sto se tice kreme? Bilo koja krema ili..?
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
Zdravo ;);)
Ja sam s 18 imao hodgina, ,koju ona varijantu iima onu Mb. -morbus il non?
Da sam tad mogao doć do ulja ne znam dal bi išao na kemo, al bio sam klinac, uplašen jako i vjerovatno bih :eek:
Kako je reagirala na ove dvije*

I u svakom slučaju nek uzima ulje, ako imate priliku sadit i u mogućnosti ste dobit dosta ulja da probate jedmu terapiju po simpsonu, Mazar je pisao dnevnik o tome https://vutra.org/threads/mazar-vs-multipla-skleroza-ms.7670/ iako je druga bolest al svejedno bi trebala pokušati

Joj pardon sad sam ponovo pročitao, 8 ciklusa sve skupa :oops: i recidiv odmah poslije , to je non vjerovatno, definitivno s uljem neka krene ako tako piše dijagnozu, jel su ovvij 5 bili dio transplantacije matićnih stanicca možda?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
za kremu ja preferiram kokosovo ulje sa okusom i normalna doza je 1 ml na 100 ml kokosovog ali u vasem slucaju mislim da je to mozda slabao....mozda da probate sa 50 ml kokosovog i 2 ml ulja sto je otprilike 100 zrna rize a pravi se vrlo jednostavno zagrijete kokosovo dok se ne pretvori u tekuce stanje i onda dodate ulje i mijesate sve dok se ne sjedini i onako tekuce ali ne prevruce uvucite u sprice od 5 ili 10 ml da imate kasnije kontrolu koliko ste kreme to jest ulja nanijeli na kozu...doziranje ovisi o tome koliko ce ona moci podnijeti jer i naneseno na kozu isto ima efekat kako i kad se pojede zato treba biti oprezan da nebi bilo prebacivanja...znaci ako bi ste trosili 2.5 ml dnevno u vise navrata na mazanje jednog odredjenog mjesta u organizam bi unijeli optrilike 5 zrna ulja pa to neka vam bude primjer kako racunati doziranje ako se odlucite za mazanje
 
26.01.2015
37
21
8
Nis
Zdravo ;);)
Ja sam s 18 imao hodgina, ,koju ona varijantu iima onu Mb. -morbus il non?
Da sam tad mogao doć do ulja ne znam dal bi išao na kemo, al bio sam klinac, uplašen jako i vjerovatno bih :eek:
Kako je reagirala na ove dvije*

I u svakom slučaju nek uzima ulje, ako imate priliku sadit i u mogućnosti ste dobit dosta ulja da probate jedmu terapiju po simpsonu, Mazar je pisao dnevnik o tome https://vutra.org/threads/mazar-vs-multipla-skleroza-ms.7670/ iako je druga bolest al svejedno bi trebala pokušati

Joj pardon sad sam ponovo pročitao, 8 ciklusa sve skupa :oops: i recidiv odmah poslije , to je non vjerovatno, definitivno s uljem neka krene ako tako piše dijagnozu

Morbus, u medijastinumu. Ona ima 20 godina, tako da je mala razlika izmedju tebe tad i nje sad. Uplasena je i ona, psihicki vrlo lose stoji,sto je i logicno jer se po treci put bori sa bolescu. Da, ona je uvek u nekih 2 posto ljudi. Koristi ulje vec 6 dana, a ja se trudim da nadjem seme pa da pocnem sa sadnjom i proizvodnjom.
 
26.01.2015
37
21
8
Nis
za kremu ja preferiram kokosovo ulje sa okusom i normalna doza je 1 ml na 100 ml kokosovog ali u vasem slucaju mislim da je to mozda slabao....mozda da probate sa 50 ml kokosovog i 2 ml ulja sto je otprilike 100 zrna rize a pravi se vrlo jednostavno zagrijete kokosovo dok se ne pretvori u tekuce stanje i onda dodate ulje i mijesate sve dok se ne sjedini i onako tekuce ali ne prevruce uvucite u sprice od 5 ili 10 ml da imate kasnije kontrolu koliko ste kreme to jest ulja nanijeli na kozu...doziranje ovisi o tome koliko ce ona moci podnijeti jer i naneseno na kozu isto ima efekat kako i kad se pojede zato treba biti oprezan da nebi bilo prebacivanja...znaci ako bi ste trosili 2.5 ml dnevno u vise navrata na mazanje jednog odredjenog mjesta u organizam bi unijeli optrilike 5 zrna ulja pa to neka vam bude primjer kako racunati doziranje ako se odlucite za mazanje

Hvala na ovako opseznom objasnjenju. Ja znam da se ulje koristi na taj nacin kod raka koze, ali, koliko je realno da moze da pomogne kod uvecanih limfnih cvorova? Jer, to je ipak bolesna limfa koja je tako odreagovala, a kao sto znamo limfa je tecnost u nasem organizmu. To sto su cvorovi povecani znaci da je rak negde unutra poceo, u njenom slucaju u medijastinumu. Dakle, ipak mislim da je delotvornije da se krene sa oralnim unosom i ako to odreaguje sami ce se i cvorovi smanjiti jer su oni i uvecani jer postoji tumorska masa unutra.
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
Meni isto u medijastinumu , IIb stadij i 6 ciklusa je smanjilo tumor 90 posto, ja sam paralelno s tim pušio, to je pomagalo na neki naćin, barem psihički, recite joj sam pozitivno neka razmišlja, znam da joj to sad je zadnje na pameti al neka se prisiljava
-
 
26.01.2015
37
21
8
Nis
Meni isto u medijastinumu , IIb stadij i 6 ciklusa je smanjilo tumor 90 posto, ja sam paralelno s tim pušio, to je pomagalo na neki naćin, barem psihički, recite joj sam pozitivno neka razmišlja, znam da joj to sad je zadnje na pameti al neka se prisiljava
-
I njoj je IIb bio oba puta, sad vec ne znam, nadam se ne gore od toga. Ona uzima ulje, pa valjda to pomogne na neki nacin. Znatno je bolje nego prvi put, al opet, i starija je tri godine, ima i to neke veze. Hvala, prenecu joj sve, trudi se ona bas jako, al ne uspeva uvek.