Fotoperiod, kada saditi i logika iza toga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
ljudi vidim da već dugo nitko nije odgovaro na ovu temu,a ja imam par pitanja,jel dobro sjemenke staviti na klijanje 20.3,ajmo reć 1.4 će izać van iz zemlje,i onda 10 dana pod svjetlom 24/0,a ostalih 10 dana 16/8,i onda 20.4 van na mjesto koje ću sad jedan dan okopat,pripremit? Jel to dobro vrijeme odprilike da mi kažete vi koji ste iskusniji,i koji ste više puta sadili,jer je meni ovo drugi put,znam da nije dobro da se tako pripremam,jel može neš iskrsnut,itd...al okvirno jel bi bilo ok
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
napolje se nosi kada su za to ostvareni vremenski uslovi, kako da znamo kakvo ce vreme biti 20.04. (pitanje je i u kom si delu balkana), inace licno ne sadim vani pre 5 meseca, to sto su topli dani ne znaci i da je topla zemlja, a to je isto bitno... u nacelu moglo bi napolje i tako kako planiras ako vise ne bude u najavi mraza ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
e to sam tražio,jednostavan odgovor,zato sam i napiso,relativno se stavlja u to vrijeme,al znači bilo bi bolje da stavim malo kasnije,nemogu ništa izgubit
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
ne moze..nema svjetla kak spada a i temperature nisu bas idealne..



Sem je napisao(la):
napolje se nosi kada su za to ostvareni vremenski uslovi, kako da znamo kakvo ce vreme biti 20.04. (pitanje je i u kom si delu balkana), inace licno ne sadim vani pre 5 meseca, to sto su topli dani ne znaci i da je topla zemlja, a to je isto bitno... u nacelu moglo bi napolje i tako kako planiras ako vise ne bude u najavi mraza ;)
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
stvarno ne vidim razloga zašto se neki uzbuđuju toliko zbog datuma sadnje, nećeš ništa dobiti ako sad posadiš, samo ti se šokira od leda, a i malo je suncanih sati, bolje je pricekati toplije dane i imaš dovoljno veg faze da ti izraste biljka od 3m ako joj to genetika i tvoji uvjeti dopuste zato nema straha, ima vremena
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Jer mi je kasno saditi oko 15.5?
I imam jedan problem
Sjemenke moram prvo stavit da problijaju to ce biti oko 25.4
Onda cu ih presaditi (oko 27-28.4 kada izraste kilica) u posude od 1L i sada neznam gdje da ih drzim jer milim da bi se vani smrze jer bih to bio 28.4 a unutra nemogu...
 
30.01.2013
10
21
0
34
I ja sam hteo da ih stavim na klijanje uskoro ali izgleda da ce morati da pricekaju do sredine ovog meseca... Jos da nekako odgovorim druga koji je zapeo da sadi odma, sada odma :/

Sto se temperature vazduha i zemlje tice za to se ne brinem, ozonska rupa ce da uradi svoje ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
svim savetujem da pogledaju mesecnu prognozu za svoj kraj preko www.accuweather.com sredinom meseca su najavljene nocne temp. oko 0, nema potrebe saditi napolju pre druge polovine 4 meseca, do oktobra biljke budu super i kada se zasade za majske praznike ;)
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
ma najbolje pitat,mamu,il baku ak imate kad se rajcica sadi u vasem kraju I ko bog,e sad necu dalje nis pisat da ban ne dobijem,ak vam vec izrasla biljka bubnite ju van ak uspije dobro ako ne ne,ima vremena,samo nemojte bit nestrpljivi,ima vremena
 
14.02.2014
11
0
1
PowerSeed je vec rekao i objasnio ali ja opet imam pitanje. Ja sam ubacio sjemenke krajem februara tj pocele su nicati pre 2-3 dana i do sredine aprila ce im biti vec mjesec ipo dana ne znam gdje cu sa njima a trebam dobiti jos sjemena u drugoj turi i njih moram posaditi al kako kad nemam ni sa ovima sad gdje jer sam ja licno planirao da ih izbacim vani krejaem marta pocetkom aprila :sad2:
hoce li biti uredu ako posijem sredinom aprila tj kad ove izbacim vani???
 
14.02.2014
11
0
1
Ja tek sada shvatam to. Meni je prvi put, posadio sam sjeme a nisam uopste trazio na netu kako da radim vec sam mislio da vec krajem marta mogu sa njima vani a nisam vodio racuna o trenutnom stanju vremena...sve je to posljedica neiskustva i ostalog. valjda ce ovo sto sam sada zasadio prezivjeti ove hladne dane marta jer nemam mnogo prostora da im pruzim uvjete. krijem ih po sobi u kojoj nema grijanja a vani je sve hladnije ovih dana. Valjda im sada nece naskoditi nedostatak sunca i toplote