Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo a završim dnevnik za jućerašnji dan, opet sam se malo zaigrao izašla nova igra Sniper 2:ludak a takvim stvarima nemogu da odolim:bale

Ženi sam dao 1. terapiju oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo relativno OK, 2 terapiju sam dao ženi oko 16h od 2 zrna riže i opet naravno već po obićaju problemi glede bolova i grćeva nažalost, žena opet povukla 2-3 dima i zaspala te se barem malo odmorila, 3. terapiju sam joj dao oko 22h od 3 zrna riže te je zapalila opet 2-3 dima oko 23h i sad spava te se nadam da će potrajati san i odmor naravno ali.... to se nikad nezna vidjet ćemo ujutro.
Unatrag par dana dosta nas izvlaće pljuge kad je lošije i to za sada dobro djeluje pa ćemo vidjeti kako će biti dalje.

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Malo je treba mjenjati plugu jer neče imati uvjek isti učinak treba kružiti oko sorti :dada pa češ tek onda vidjet koji mir češ imati u kuči
:sick: vi samo dalje :joint: kad su bolovi, reci mi kad idete na pretrage oko ciste baš sam znatiželna kakvi su rezultati
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da završimo današnji dan glede terapije:

Žena je uzela sama 1 terapiju oko 08.00h od 2 zrna riže i to po prvi puta bez mene:dada što mi je bilo jako ćudno s obzirom da uvijek ja brinem da se uzme 3 puta dnevno minimum, oćito se nešto mijenja nabolje nadam se, 2. terapiju sam dao ženi oko 14h od zrna riže i uglavnom dan je prošao OK jedino opet u predvećernim satima se opet javljaju grćevi i bolovi ali žena ih ubija sa 2-3 dima:spliff:, 3. terapiju sam dao ženi oko 21h od 3 zrna riže radi bolova i nadam se da će se to malo umiriti i da će spavati barem malo ako ne prije onda kad zapljuga 2-3 dima ako neide drugačije.
Probat ćemo se potruditi mijenjati vrste koliko to budemo mogli naravno prikuplja se potrebita oprema ali bit će otvoren dnevnik ćim krenemo u "biznis":maryjane:
Glede nekih pregleda prvo moramo povaditi uputnicu za vađenje krvi jer bez toga nevrijedi ići internisti koji vodi ženu te ona po njegovom na daljnje pretrage pa ćemo pokušati riješiti to ovaj mj. ako nas naravno doktor primi i dogovori termin pošto je često na nekom putovanju i simpozijima ali i nama bi odgovaralo da to riješimo prije godišnjih odmora ali ćim bude nekih novosti naravno javit ćemo:icon_lol:


Hvala svima na potpori i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Gotov još jedan dan kako koristimo terapiju uljem i kombiniramo sa pljugom:

Žena se probudila oko 06.00h i pošto joj nije baš bilo dobro uzela je sama ulje od 2 zrna riže, onda sam joj ja dao drugu terapiju oko 10h od 2 zrna riže i današnji dan je jedan od lošijih što se stanja tiće skroz grćevi i bolovi te ćešći odlasci na wc ženu poprilićno izmore i iscrpe kako fizički tako i psihićki, 3 terapiju sam joj dao oko 16h od 2 zrna riže te je žena uspjela malo odspavati ali sve u kratkim intervalima cca 1h otprilike i skroz se budila pa joj je to sve u zadnjih par dana djelovalo malo i na "psihu" skroz bolovi,grćevi i neka nesigurnost joj se uvukla pa smo malo više i dublje razgovarali o svemu jbg. treba to sve podnositi i razumijem ju i sve njene brige i zabrinutost ali ni meni baš nije lagano, pomogao bi joj a vidim da i nepostižem baš nešto osim utjehe da će biti bolje barem se nadamo(ponekad se dese takvi nagli obrati na gore po par dana i neki napadi panike-kako i što dalje), tako da sam ubacio i 4. terapiju oko 22h od 2 zrna riže te će žena opet povući 2-3 dima prije spavanja te se nadamo da će sljedeći dani biti malo bolji.


Hvala svima na razumijevanju i potpori my :family1:
 
03.03.2012
30
11
0
46
Pozdrav,
svaka cast na dnevniku, hrabrosti i istrajnosti. :clap:

I ja sam poslednje vreme proveo puno na netu citajuci svasta oko ulja, i negde sam procitao da bi mozda obolelima od raka creva vise prijalo koriscenje supozitorija umesto oralne primene, posto canaboidi deluju direktno na obolelo mesto kroz krv ne prolazeci zeludac. Da li ste razmisljali o tome? Neznam nista o chronovoj bolesti pa mozda to i nije najbolja ideja.
Inace ima negde i recept za pravljanje supozitorije, potrazicu veceras kad stignem kuci.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Gotov još jedan dan kako se vodi dnevnik i koristi terapija uljem+pljuga po potrebi:

Danas sam ženi dao 1. terapiju oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, malo zanimacije u kuhinji pa odmor, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže te je i ostatak dana protekao uglavnom OK malo smo imali rad i spremanje po stanu ali uglavnom prošlo je bolje nego zadnjih 3-4 dana, malo se pojavila bol i grćevi u večernjim satime te sam dao ženi 3. terapiju oko 22h od 2 zrna riže pa će žena prije spavanja potegnuti 2-3 dima:joint: za bolji san i ljepše snove.
Velika je razlika između Chronove bolesti(upalna i auto imuna bolest) i "raka crijeva" ali mišljenja sam da bilo koja terapija uljem može samo pomoći i olakšati simptome, ali mi uglavnom pokušavamo suzbiti "bol i grćeve" što nam ponekad uspije a ponekad i ne ali ukoliko kombiniramo sa pljugom imamo nekako bolje rezultate jedino što postoji veća tolerancija radi dužeg korištenja ulja pa vjerojatno i pljuga slabije djeluje i treba više "podimiti".


Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
apot je napisao(la):
Pozdrav,
svaka cast na dnevniku, hrabrosti i istrajnosti. :clap:

I ja sam poslednje vreme proveo puno na netu citajuci svasta oko ulja, i negde sam procitao da bi mozda obolelima od raka creva vise prijalo koriscenje supozitorija umesto oralne primene, posto canaboidi deluju direktno na obolelo mesto kroz krv ne prolazeci zeludac. Da li ste razmisljali o tome? Neznam nista o chronovoj bolesti pa mozda to i nije najbolja ideja.
Inace ima negde i recept za pravljanje supozitorije, potrazicu veceras kad stignem kuci.

Apot

Chronova bolest nije rak nego avtoimunska bolest to je kronična bolest kad bi ti prevedla na domači jezik -to znači da prebavni sustav ne radi kako bi morao i hrana trune u čovjeku tu su i čirovi itd.... Imunski sistem mora biti jak,ali kod avtoimunih boleznih nije problem u slabosti nego u pogrešnom djelovanju. To je kronična upala čreva. Neki dobiju i stomu- to znači da ne ideš na wc (kenjat) :) nego ti naprave izhod blata na tjelu u vrečicu.Stoma nema mišić u obliku prstena koji dozvoljava zatvaranje te urin i stolicu nije moguće zadržati, već izlaze slobodno.
A na srečo Snježana nema stome hvala bogu
Je je bravo naši, baš sam neki stručnjak ko nebi bio pored :google2:
:baby: :notnice: :angry015:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Završen još jedan dan terapije s uljem+pljuga po potrebi:

Ženi sam dao 1 terapiju ok 09.30 h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, 2 . sam terapiju dao ženi oko 15h od 2 zrna riže i poslijepodne je prošlo OK, žena se zabavljala preslagivanjem robe i pospremanjem po stanu i uglavnom je bolje nego prijašnjih dana, 3. terapiju sam dao ženi oko 22h od 2 zrna riže i vjerojatno prije spavanja 2-3 dima za bolji san, uglavnom ide nabolje ima lakših grćeva i bolova u većernjim satima ali sve je to podnošljivo.


Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Završili smo još jedan dan kako se koristi ulje+pljuga po potrebi:

Ženi sam danas dao 1. dozu oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo OK imali smo nekih kućnih poslića i sve je bilo uredu te smo i riješili iste, pošto smo imali obaveza u gradu pa nas nije bilo kod kuće preskočili smo 2. terapiju, a 3. terapiju sam dao ženi oko 22h od 2 zrna riže pridveće su se pojavili lakši bolovi i grćevi ali i vrijeme nam neide na ruku naglo se naoblačilo i piri neki ludi vjetar pa odatle i naši problemi ali će to žena riješiti pljugom prije spavanja, tako da vjerujem da će sve biti u redu i da će se i naspavati kao i prošle noći:icon_biggrin:


Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo pošto nisam jućer pisao dnevnik sada ću nadopuniti i ubuduće ću svaka 2 dana voditi isti kako bi se smanjio bespotrebno velik br. stranica i ukoliko bude u međvremenu nekih promjena na bolje-gore onda ću nadopunjavati isti, nadam se da se slažete s ovakvim vidom vođenja dnevnika i da to nebi trebao biti nikakav problem, HVALA.

Jućer sam dao ženi 1. terapiju oko 0930h od 2 zrna riže i sve je prošlo uglavnom OK, bili su prisutni blaži grćevi i bolovi što možemo pripisati i vremenu,:eek:hno: 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže i žena je uglavnom odmarala koliko je to stanje dozvoljavalo, 3. terapiju sam joj dao oko 22h od 2 zrna riže i žena je to malo podebljala sa 2-3 dima pljuge što joj olakša trenutno i prije zaspi te je tako poćela prakticirati već par dana i ima rezultata s takvim načinom korištenja.

Današnji dan smo isto zapoćeli 1. terapijom oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo OK, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže i u predvečernjim satima su se opet pojavili bolovi i grćevi u blažem obliku, tek toliko da nema baš mira i malo češće odlaženja na wc(rijeđe stolice), 3 terapij sam dao ženi oko 22h odnosno žena je sama uzela, te će prije spavanja opet povući 2-3 dima za bolje snove, barem se nadamo.
Uglavnom s obzirom da je ova 2 dana vrijeme dosta loše, pa tako i ženino stanje nije baš sjajno ali dobro navikli smo čim je neka promjen vremena već budemo pripremljeni na probleme pa se žena s tim malo lakše nosi i pokušava kad god može malo odspavati i odmoriti što joj dobro dođe upravo kad nastupe ovakvi dani.

Hvala svima na razumijevanju i podršci my:family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da nadopunim dnevnik za ovih par dana koje nisam vodio dijelom radi obaveza:

15/16 05. oba dana su obuhvaćena istim tretmanom i istim vremenskim uzimanjem terapija; Ženi sam dao terapiju oko 09.00h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo OK, žena se zabavljala kuhanjem a ja sam odrađivao neke obaveze i plaćao raćune, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže te je i poslijepodne prošlo uglavnom OK, ali se opet u predvećernjim satima pojavila lakša bol i grćevi tako da sam joj 3. terapiju dao 3 zrna riže oko 22h te je žena prije spavanje povukla 2-3 dima te je ćak i dobro spavala te se odmorila.

17/18 05. Ženi sam dao terapiju oko 09.00h i dopodne je bila prisutna bol i grćevi što radi vremena što radi "ženskih stvari" koje u sprezi sa vremenskim nepogodama dodatno pogoršavaju stvari, 2.terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže te je žena uglavnom odmarala i povukla 2-3 dima da joj olakšaju navedene tegobe i da se malo odmori, 3. terapiju je dobila oko 22h od 3 zrna riže uz "pljuganja" 2-3 dima prije spavanja što već postaje uobičajena praksa, kad se zakomplicira i pojave se jaći bolovi i grćevi uvijek "pljuga pomogne":cool44:

Kod određivanja terapije vodimo se ženinim osječajima i trenutnim stanjem glede količine koju upotrebljavamo, ponekad je potrebna veća kolićina te onda povećavamo za jedno zrno obićno to bude za 2. ili 3. terapiju dakle poslijepodne i naveće kad se javljaju problemi koji su prisutni u većoj ili manjoj mjeri.
Sada koristimo novu vrstu ulja od 17.05 dakle u pitanju je mješavina WW i Jack herrer :icon_lol: pa čemo vidjeti kako će to djelovati s obzirom na druge 2 vrste koje smo koristili.

Puno hvala svima na razumijevanju i podršci my :family1: te naravno našim dobročiniteljima glede donacije "ulja":thankyou::thumb:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da napišem opet izvješće za 2 dana tj. 19 i 20. 05.

Ženi sam dao ulje oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, te su se u poslijepodnevnim satima opet javili bolovi i grćevi tako da sam dao ženi 2. terapiju oko 15h od 2 zrna riže te je žena povukla 2-3 dima i ošla laganice u krevet te malo i uspjela zaspati kad je bol popustila, 3 terapiju sam dao ženi oko 22h od 3 zrna riže te će prije spavanja vjerojatno opet 2-3 dima za lakše usnivanje te se nadam da će i uspjeti naspavati se.

Danas sam dao ženi 1. terapiju od 2 zrna riže oko 09.30h od 2 zrna riže te pošto je bilo rućka od jućer žena je odlućila odmarati što više kad joj to organizam dopusti te je dopodne prošlo relativno OK, 2. terapiju sam dao ženi oko 15.30h od 2 zrna riže te su se opet u većernjim satima javili bolovi i grćevi ali se nadamo da bi već sutra trebalo biti lakše(s obzirom na spomenute ženske tegobe), 3. terapiju sam dao ženi oko 22h od 3 zrna riže te po već isprobanom receptu prije spavanja opet 2-3 dima dobre pljuge(u pitanju je Afgani 1:dada dokopali smo se malo da i to isprobamo kako će djelovati na ženu s obzirom na sve već korišteno.

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da izvršimo nadopunu za ova 3 dana koja nisam vodio dakle 21,22,23 05.

Ženi sam dao prvu terapiju oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, žena pravila rućak, 2. terapiju sam joj dao oko 16h od 2 zrna riže i po obićaju stanje se pogoršalo ali s obzirom i na loše vrijeme i očekivali smo ne baš dobru situaciju glede grčeva i bolova te je žena povukla 2-3 dima pa se stanje malo smirilo i bilo je podnošljivije, 3 terapiju sam joj dao oko 22h od 3 zrna riže te sam malo povećao dozu radi navedenih tegoba i žena će opet povući koji dim za lakše usnivanje i bolji san, barem se nadamo da će biti.

1. terapiju sam dao ženi oko 09.30 h od 2 zrna riže i dopodne nije baš bilo sjajno što se prenijelo iz dana prije tako da se žena uglavnom odmarala tokom cijelog dana, malo gledala TV malo spavala, 2. terapiju sam joj dao oko 15h od 3 zrna riže te sam malo podebljao terapiju radi lošeg stanja, 3. terapiju sam joj dao oko 22h od 3 zrna riže,te će žena malo pripomoći sa "pljugom" koja joj jako dobro dođe glede bržeg djelovanja i nadopuna terapiji s "uljem" .

Danas je stanje dosta bolje te sam ženi dao 1. terapiju oko 09.30 od 2 zrna riže i dopodne je prošlo OK, žena napravila rućak i tako ubila dopodne, a ja sam obavljao neke stvari i platio zadnje račune te se riješio malo "kunića", 2 terapiju sam joj dao oko 15h od 2 zrna riže, te se žena odmarala da prikupi malo snage jer nam zadnjih par dana i nije baš nešto išlo, 3. terapiju sam ženi dao oko 21h od 3 zrna riže te će opet u pomoć priskoćiti Afgani za bolje spavanje i usnivanje:dada

Evo ovako smo otprilike proveli zadnjih par dana i kad rezimiramo nije nam baš nešto išlo ali to bi mogli usporediti i sa vremenom koje nije dobro, a pogotovo kroničnim bolesnicima koje ovo "doslovce ubija" nagle vremenske promjene.

Hvala svima na podršci i razumijevanju my :family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Opet nadopuna dnevnika dana 24,25,26 05.

Ženi dajem već uobićajenu dozu od 3x2 zrna riže osim ako se pojave jaći bolovi i grćevi malo pojačam terapiju u večernjim satima, tako sam i u ova 3 dana davao uobičajene doze:

1. doza ujutro oko 10h od 2 zrna riže te je dan prošao uglavnom ok, 2. doza oko 16h od 2 zrna riže te je žena uglavnom odmarala, 3. doza od 2 zrna riže je dana oko 22h te žena obavezno prije spavanja 2-3 dima povuće i to joj dosta pomogne glede spavanja i kako se to već ustalilo dobro spava i osjeća se malo bolje nakon kvalitetnog sna.

1. dozu sam ženi dao oko 09.30h od 2 zrna riže te je dan prošao OK, žena se malo zabavljala kuhanjem rućka te smo malo pospremali naš skroman dom i što koristimo ćim se osjeća malo bolje svatko odradi dio i svi zadovoljni, 2. terapiju od 2 zrna riže sam dao oko 15. 30 h te je žena odmarala što joj je dobro došlo nakon laganog umora glede dopodnevnih aktivnosti, 3. terapiju sam joj dao oko 22h od 3 zrna riže te su se javili lakši bolovi i grćevi pa je prije usnivanja povukla 2-3 dima i fino zaspala.Ujutro se probudila odmorna i kaže da je dobro spavala.

Današnji dan je prošao uglavnom OK, 1. terapiju sam joj dao oko 10h od 2 zrna riže, 2. terapiju sm joj dao oko 15h od 2 zrna riže, pa smo ošli malo prošetati do grada i obavili i malu kupnju namirnica za kuću te tako ubili cca 3h, 3. terapiju sam joj dao oko 22h od 3 zrna riže te će opet prije spavanja zapaliti 2-3 dima za bolji san i dobre snove te se nadam opet dobro spavati kao i prošle noći.


Hvala svima na razumijevanju i podršci.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Nadopuna dnevnika danima 27,28,29 05. glede korištenja terapije.

Ženi sam dao prvu terapiju oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, žena kuhala rućak, ja malo prošetao do trgovine, 2. terapiju sam dao ženi oko 14.30h od 2 zrna riže te je žena uglavnom odmarala, 3 terapiju od 2 zrna riže sam dao ženi oko 21h te je žena prije spavanja povukla 2-3 dima za bolji san što joj dodatno pomogne dok ulje nepoćne djelovati.

Takav način davanja terapije sam davao i ostala 2 dana u otprilike isto vrijeme 3x na dan po 2 zrna te ukoliko su bolovi jaći što se obićno događa u predvečernjim satima onda sam povećao na 3 zrna te naravno po potrebi kombiniramo i "pljugu" obićno samo naveće prije spavanja 2-3-4 dima max.
Zadnja 2 dana je žena i nešto bolje te posebno danas te je i puno radila pospremala stan, usisavala i sve počistila malo i peglala ma sve za 5+ osjeća se bolje i ima dosta energije što je dobro.
Sutra imamo dogovoreno vađenje krvi i urina pa ćemo u toku ove nedjelje probati dogovoriti i napraviti pregled kod interniste i vjerojatno ginekologa radi cističnih tvorbi možda ima kakvih novosti i lijepih vijesti barem se nadamo, s obzirom na sad već dosta dugo korištenje terapije "uljem"

Hvala svima na podršci i razumijevanju my :family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Nadopuna dnevnika dana 30,31, 05. i 01. 06. glede korištenja terapije:

Prva 2 navedena dana sam dao ženi terapiju u uobičajeno vrijeme oko 10h ujutro od 2 zrna riže, poslijepodne oko 15h od 2 zrna riže i naveće oko 21h od 3 zrna riže te nam se uvijek javljaju bolovi i grćevi u većernjim satima ali ova navedena 2 dana nije ih biko u tolikoj mjeri, bili su prisutni tek toliko da ih nezaboravimo(nažalost).Uglavnom oba dana su prošla poprilićno dobro te je žena imala zakazano vađenje krvi i urina u ambulanti 30-og, pa su je napatili jel ima slabe vene i izboli su je poprilićno na obje ruke(i sposobnost sestre je malo jaća jbg.) te je nakraju tehnićar koji dolazi po "doze krvi i nosi u labaratorij na kraju uspjeo izvaditi" da nije bilo toga, dan bi bio i više nego OK ali.... uvijek se nešto zakomplicira.Uglavnom danas smo dobili nlaze i uglavnom su uredu malo povišeni trigliceridi i masnoća u krvi i neki MCV neznam o ćemu se radi ali sad moramo ganajati internistu za daljnje pretrage.
Današnji dan je dosta loše bolovi i grćevi je pate cijeli dan, a ni vrijeme nam neide na ruku malo-malo pada kiša pa sunce ono vrijeme je katastrofa:eek:hno:, te sam 1. terapiju dao ženi oko 10h od 2 zrna riže i žena je uglavnom odmarala koliko su joj navedeni problemi dozvoljavali, 2. terapiju sam joj dao oko 15h od 2 zrna riže te je odlučila malo to popraviti "pljugom" te onda ipak i uspjela malo zaspati, naveće sam joj dao terapiju oko 21h od 3 zrna riže te će isto prije spavanja povući koji dim za lakše usnivanje(pljuga vrijedi zlata u tim trenutcima i kao ispomoć s uljem).


Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da nadopunim dnevnik danima 02. 03. i 04. 06. kako se koristimo terapijom uljem i ispomažemo "pljugama".

Ženi sam davao terapiju u već uobičajeno vrijeme ujutro oko 10h, poslijepodne između 15 i 16h kako kada , te u večernjim satima do max. 21,30h otprilike.
Ova zadnja 3 dana sam ženi malo povisio terapiju i sad sam joj davao ujutro i u podne dozu od 3 zrna riže a u većernjim satima 4 zrna riže pa nekad i 5 jer je teško toćno dozirati ali koliko sam vidio nije bilo nikakvih problema glede povećanja doze.Obićno se bolovi i grćevi javljaju u većernjim satima i to nam je već postalo uobićajeno s tim da su navedene komplikacije nekad veće nekad manje tj. podnošljivije.Žena ova zadnja 2-3 dana slabije spava radi navedenih tegoba, ponekad kad je stvarno loše uzme Tramal, npr. 1-2 puta tjedno po 15kapi što je s obzirom na ranije stvarno reducirano(ranije svaki dan 3-4 puta po 15kapi).Od tableta pije samo svoju osnovnu terapiju Pentasu i Imuran po preporuci interniste.
Ženu inaće pate i ove nagle vremenske promjene pa se organizam i nestigne prilagoditi odnosno bioritam je u "banani" pa tako i reagiranje organizma nepredvidljivo, što se ponekad manifestira povećanim brojem "stolica" i ćešće odlaženje na WC što je onda opet problem.Ponekad pomognu "banane" jer imaju puno kalija pa se smire i problemi.
Odluči sam kupiti i obićno ulje industrijske konoplje pa i to probati kombinirati s ovim koje koristimo što sam negdje i pročitao te se nadam da nemože škoditi.


Hvala svima na podršci i razumijevanju my :family1: