DIY CoolTube by DukeNukem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.06.2014
5
10
0
Pozdrav raja,
evo hteo bih da predstavim upravo izradjeni CoolTube. Posle dugo iscitavanja raznih DIY cooltube-ova sto po stranim sto ovde, resih da stvar uzmem u ruke i da prepolovim troskove koliko je to moguce. Dakle, posle mnostvo sati utrosenih u pronalazenje valjanog oblika za cooltube napokon sam pronasao radnju koja prodaje razno razne predmete za kucu (DIDI POP Shop, ja sam uspeo samo tu da pronadjem), pazario sam vazu fi 120 x h 400 koja mi je bila idealna za ovo



Dno sam odsekao vec na popularan i pominjan nacin Posto nisam imao nikakav adekvatan kanap (nikako sinteticki) iskoristio sam deo stare majice, odsekoa i umotao u spiralu tako da sam napravio improvizovani kanap, obmotao dno vaze i polio kanap alkoholom, zapalio i cekao :) kada je plamen utihnuo brzo sam ubacio dno vaze u ledenu vodu :) i odpade dno stim sto sam morao da ga malo lomim. Takodje ispod kanapa sam oblepio sa selotejpom da ne bi slucajno puklo staklo, medjutim meni je malo naprslo pa sam to sanirao super lepkom iako on ne lepi bas najbolje staklo pa ali sam ga dobro zalio :)



U radnjama za ventilaciju (guglao) nasao sam reducir fi 125/100 i odsekao rub sa veceg promera (to sam morao zbog toga sto je rub bio savijen i jedva da moze da se navuce na vazu, zbog rizika da ne slomim vazu sam odsekao tako da lako pase na vazu). U farbarama kupio sam diht traku duplu najtanju i obmotao rub vaze i nabio reducir. Kad sam pazario lampe i starter dobio sam od lika i reflektor koji sam iskoristio za reflektor cooltube-a, isekao i savio tako da prijanja unutar vaze (nigde ali nigde nema taj ebrosivni aluminijum, ako neko zna gde ima u srbiji neka mi javi). Potom sam obmotao sa diht trakom drugi kraj i navukao drugi reducir (posto mi je tesko islo primenio sam stari recept: namazao gumu sa deterdzentom za sudove :). Potom sam izbusio na reduciru fi 4 rupe: dve za nosac cooltube-a, dve za nosac grla; i rupu fi 9 za kablove. Za nosac grla uzeo sam neki flah lako savitljiv i savio ga u obluku U ali tako da mi grlo sa lampom bude na sredini vaze. Kad sam to sve smontirao to izgleda ovako :)



Sa MH sijalicom:


Sa HPS sijalicom:


Ova rabota me kostala oko 2000 din ili ti nesto manje od 20e. Vaza oko 1000, reduciri oko 900 i ostale sitnice... Eto pa bacite koji komentar :)
A ja vas pitam (vec sam postavio pitanje u textu) gde ima da se kupi ovaj emrosirani aluminijum (kao ovaj sa slike) u Srbiji ili jos bolje u BGu, a da ne moram da rasturam frizidere, kvarce pecnice itd?
A drugo pitanje se namece na prethodno, hteo bih da napravim krilca za njega ali nemam vise tog aluminijum tj imam ga u parcicima, rasmisljao sam da napravim od nekog lima ili alu lima krilca i da oblepim sa Mayer folijom, sta mislite o tome, da li je to ok ako ne nadjem jos ovog alu?

Mali offtopic, kad sam kresnuo lampice majko soba mi se protvori u dan :sun2:
Uskoro pravim i growbox tako da cu i to postaviti u adekvatni podforum :)

Evo i nekih linkova po kojima sam pravio:
 

Prilozi

  • 6a2036.jpg
    6a2036.jpg
    73,1 KB · Pregleda: 25
  • 39e41c.jpg
    39e41c.jpg
    90,6 KB · Pregleda: 27
  • 53b57a.jpg
    53b57a.jpg
    201,6 KB · Pregleda: 28
  • 96df60.jpg
    96df60.jpg
    240,9 KB · Pregleda: 28
  • 496d21.jpg
    496d21.jpg
    174,4 KB · Pregleda: 28
  • 7935f5.jpg
    7935f5.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 28
  • a718c3.jpg
    a718c3.jpg
    166,2 KB · Pregleda: 29
  • c403e9.jpg
    c403e9.jpg
    226 KB · Pregleda: 28
  • e1d00f.jpg
    e1d00f.jpg
    183,7 KB · Pregleda: 27
  • e4cbd3.jpg
    e4cbd3.jpg
    203,9 KB · Pregleda: 28
  • e4e3c8.jpg
    e4e3c8.jpg
    224,3 KB · Pregleda: 29
  • ea6630.jpg
    ea6630.jpg
    221,8 KB · Pregleda: 29
  • f360b5.jpg
    f360b5.jpg
    193,6 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena od urednika:
06.06.2014
40
35
0
53
tebi brate svaka cast... a ja pre bi preferirao iz Sooop da si to nabavim, jos jedanput tebu svaka cast, ipak trebati tu malo razumevanja o elektrici i struju.... Sa strujom nema igracke ;)
 
16.06.2014
5
10
0
Bro.. nema ovde struje niti elektronike hehe :) ovo je samo CoolTube... staklo, metal, plstika, guma... Osim eto fizicki grla sto sam namontirao i sproveo dve zice :) ja ni to ne bih nazvao elektronikom :) ako ti nesto znaci zavrsio sam elektrotehniku tako da znam sta i kako tu funkcionise... :) sto kazes bro i to da kupis iz Shopa moras nekako da spojis hehe :) btw hvala na pozitivnom komentu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Derim

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Odlicno izvedeno, sad kad vidim ovo moram priznat da mi je malo krivo sto sam sfuserio svoj tjub onako :) Svaka cast, nadam se da ces biti pedantan tako i sa ostalim stvarima oko boxa :D
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Šta misliš da će izdržat obično staklo mh sijalicu a da ne pukne? Pitam zato jer je meni puklo u samo 5 min rada sa mh 400w.Staklo je bilo od 3mm
Inače jako lijepo izgleda,svaka čast!
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
tamara1234 je napisao(la):
Šta misliš da će izdržat obično staklo mh sijalicu a da ne pukne? Pitam zato jer je meni puklo u samo 5 min rada sa mh 400w.Staklo je bilo od 3mm
Inače jako lijepo izgleda,svaka čast!

ajoj, znaci ipak se i to desava :-(.
jer vidio sam mnogi stavljaju obicno staklo pa reko ne puca valjda kad se niko nije zalio jos.
koliki promjer cijevi ti je bio. da znam koliko je bilo ozmedu lampe i unutarnjeg promjera?

to kad ti je puklo, bas se raspe ili samo popucalo?

poz
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma možda kod tebe neće puknuti,ja imam reflektor orginalni samo je bilo razbijeno staklo i naručila sam novo obično od 3 mm i stavim ga uključim lampu i za 3-4min samo je puklo i ispalo u komadima.Udaljenost od lampe oko 4cm.Možda sam pogriješila što nisu ventilatori radili a lampa je od 400w i jako grije.Uglavnom da ne pogriješiš kao ja bez hlađenja je ne pali.
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
CT bez venta je ustvari hot tuba :) Mislim da tanje staklo pruza manji otpor i samim tim se manje zagrijava i lakse trpi toplotu. Dobar vent da izvlaci toplotu i nema problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Derim

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da slažem se,ali vidim na slikama da je već palio bez venta pa bolje da ga upozorim neka ne pogriješi kao ja,puno je truda uložio.Vjerovatno sa hlađenjem neće pucati.
 
16.06.2014
5
10
0
Pa u sustini ne bi trebalo da puca, možda baš na extremnim temperaturama.. Moje sijalice su od 250w tako da ne bi trebalo.. Sa HPSom je radila 15 min jer sam testirao tajmer a sa MH oko 5min i nije puklo ni jedno ni drugo.. Uglavnom puca na brzim promenama temperatura, ovako ne bi trebalo, čak sam i negde pročitao da bilo koje staklo trebalo da izdrži sve dok se sporo i postepeno greje i hladi.. kad sam ugasio HPS posle 15min nije mogla ruka da se drži na staklu tako da mogu reći da je prošao test hehehe :) videcemo u praksi za jedno 15 do 30 dana kada budem krenuo sa izradom boxa.. Mislim da je staklo inače debelo oko 4mm, ali sam primetio da nije po celoj dužini ista debljina uglavnom po sredini je tanko mozda svega milimetar dva ali na krajevima jeste pa me to malo zabrinulo.. Jbg ako pukne kupiću CT pa kud puklo ionako 120x300 u radnji košta oko 30e.. Al eto videcemo.. Predvideo sam vent za kupatilo od fi 100 i alu flex cevi.. Takodje koliko sam primetio vent cu morati da stavim da duva u pravcu sijalice/grlo jer obratno grlo zaklanja sijalicu pa kapiram da bi tako bilo efikasnije..
 
24.01.2013
32
38
18
55
Eh taman a upitam.. Znaci nije preporucljivo stavljat Dualspectrum od 600w u Cool tube a da nemam ugradeno hladenje na njemu? Ma da je dosta debelo staklo.. :spcartmanmad:
 
16.12.2014
353
246
43
30
Evo, pokraj ovog uzasnog neta nekako uspijevam napisati..svaka cast :)

Ja sam imao slicnu ideju, zapravo skoro sve isto, ali sam mislio uzeti bocu od rakije staklenu, iako mislim da bi staklo bilo predebelo pa bi i osvjetljenje gubio, a posto imam hps 150w nista od toga :) Kolege s ETa misle slicno (mozda uskoro isto, ima jos dok zavrsim hehe :D)
A box sam napravio od parketa, strpao u ormar, staro kuciste od PCa za 12V, dolje usis, gore ispuh i radi ko ludo :D
Oba ventilatora upaljena, izmedju 26.5 i 27.5 ne ide temperatura, ali usis ugasis i skoci na 32-33, a da o zatvorenom ormaru ne govorim (zaspao sam par puta jer sam imao onaj timer di fazu i nulu lemis pa izlaze na drugu stranu i nije mi se dalo rezati zice od ucista, mozda zatreba) :p

Sretno s boxom i ako budes drzao negdje blizu di spavas kupi silent vent jer ce te brumm izluditi :D
Salim se, jos jednom sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Derim

Banned
Banovan
08.03.2015
8
10
3
BiH
Pozdrav raja,
evo hteo bih da predstavim upravo izradjeni CoolTube. Posle dugo iscitavanja raznih DIY cooltube-ova sto po stranim sto ovde, resih da stvar uzmem u ruke i da prepolovim troskove koliko je to moguce. Dakle, posle mnostvo sati utrosenih u pronalazenje valjanog oblika za cooltube napokon sam pronasao radnju koja prodaje razno razne predmete za kucu (DIDI POP Shop, ja sam uspeo samo tu da pronadjem), pazario sam vazu fi 120 x h 400 koja mi je bila idealna za ovo



Dno sam odsekao vec na popularan i pominjan nacin Posto nisam imao nikakav adekvatan kanap (nikako sinteticki) iskoristio sam deo stare majice, odsekoa i umotao u spiralu tako da sam napravio improvizovani kanap, obmotao dno vaze i polio kanap alkoholom, zapalio i cekao :) kada je plamen utihnuo brzo sam ubacio dno vaze u ledenu vodu :) i odpade dno stim sto sam morao da ga malo lomim. Takodje ispod kanapa sam oblepio sa selotejpom da ne bi slucajno puklo staklo, medjutim meni je malo naprslo pa sam to sanirao super lepkom iako on ne lepi bas najbolje staklo pa ali sam ga dobro zalio :)



U radnjama za ventilaciju (guglao) nasao sam reducir fi 125/100 i odsekao rub sa veceg promera (to sam morao zbog toga sto je rub bio savijen i jedva da moze da se navuce na vazu, zbog rizika da ne slomim vazu sam odsekao tako da lako pase na vazu). U farbarama kupio sam diht traku duplu najtanju i obmotao rub vaze i nabio reducir. Kad sam pazario lampe i starter dobio sam od lika i reflektor koji sam iskoristio za reflektor cooltube-a, isekao i savio tako da prijanja unutar vaze (nigde ali nigde nema taj ebrosivni aluminijum, ako neko zna gde ima u srbiji neka mi javi). Potom sam obmotao sa diht trakom drugi kraj i navukao drugi reducir (posto mi je tesko islo primenio sam stari recept: namazao gumu sa deterdzentom za sudove :). Potom sam izbusio na reduciru fi 4 rupe: dve za nosac cooltube-a, dve za nosac grla; i rupu fi 9 za kablove. Za nosac grla uzeo sam neki flah lako savitljiv i savio ga u obluku U ali tako da mi grlo sa lampom bude na sredini vaze. Kad sam to sve smontirao to izgleda ovako :)



Sa MH sijalicom:


Sa HPS sijalicom:


Ova rabota me kostala oko 2000 din ili ti nesto manje od 20e. Vaza oko 1000, reduciri oko 900 i ostale sitnice... Eto pa bacite koji komentar :)
A ja vas pitam (vec sam postavio pitanje u textu) gde ima da se kupi ovaj emrosirani aluminijum (kao ovaj sa slike) u Srbiji ili jos bolje u BGu, a da ne moram da rasturam frizidere, kvarce pecnice itd?
A drugo pitanje se namece na prethodno, hteo bih da napravim krilca za njega ali nemam vise tog aluminijum tj imam ga u parcicima, rasmisljao sam da napravim od nekog lima ili alu lima krilca i da oblepim sa Mayer folijom, sta mislite o tome, da li je to ok ako ne nadjem jos ovog alu?

Mali offtopic, kad sam kresnuo lampice majko soba mi se protvori u dan :sun2:
Uskoro pravim i growbox tako da cu i to postaviti u adekvatni podforum :)

Evo i nekih linkova po kojima sam pravio:
 

Derim

Banned
Banovan
08.03.2015
8
10
3
BiH
Lave, svaka ti čast, rad je za svaku pohvalu... Evo, sad si me naložio da idem ujutro tražiti adekvatne vaze. Izazvao si me sada i nema nazad. Javim se sa fotkama kad sklepam nešto slično :)

Još jednom, svaka čast!