Crohnova bolest, Kavernom i ulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
@tpaketc2c čitala sam na mnogim mjestima da se kokosovo i kanabisovo ulje koriste zajedno. Sve je to u redu, ali nismo svi isti i ne odgovaraju nam svima iste kombinacije. Žao mi je što si imao ružno iskustvo u svom životu i sretna sam jer si se uspio izliječiti.
Nije na meni da kolegi pokretaču teme govorim što da radi, kao što to nije ni na tebi. Tko bi od nas mogao preuzeti toliku odgovornost za čovjeka, pogotovo jer nismo svi medicinske struke? Ali stvar ovog mjesta na kojemu se okupljamo je da podijelimo VLASTITA iskustva.
Meni osobno nije odgovaralo kokosovo ulje i zato mi je ljudski reći čovjeku neka pokuša i ovako i onako, jedino tako će znati što mu bolje odgovara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar
30.11.2014
16
10
3
Pošto nisam biolog, kemičar, nutricionista,liječnik nego povremeni iscjelitelj sa par semestara žuljanja klupi na katedri o ljekovitom bilju, tako da znam nešto i teorije ali opet što napišem skeptici imaju svoju teoriju pa evo opet copi paste link. Postoji ulje kokosa bez okusa i mirisa i kao takvo nikome nije teško za popiti., dok obično kokosovo ulje po okusu nepaše ni meni. Doza ulja je jedna jušna žlica
http://matrixworldhr.com/2013/12/28/medicinsko-cudo-kanabis-u-kokosovom-ulju/
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Pošto se radi o Chronovoj bolesti koja je sama po sebi specifićna što osim crijeva kad je u pokretu napada sve živo tj. nema organa ili dijela tijela koji je izuzet od mogučih oštećenja(osim kad je u remisiji dakle miruje) mislim da bi bilo dobro da kolega napiše i što koristi od lijekova što je isto jako bitno, naravno u igri je i način prehrane te alopatska medicina koja kaže/tvrdi da oboljeli nesmije dizati imunitet kako se bolest nebi pokrenula ako je u remisiji(što je dobro dok je tako).
Dakle lijekovima se imunitet konstantno ruši tako da ako se bilo što koristi od toga slabe koristi(probali smo s uljem crnog kima i još neke kombinacije te nismo skoro ništa postigli cca 5mj korištenja osim što je žena imala bolji apetit dok sva ostala dobrobitna svojstva nije osjetila, isto tako tinkture kurkume usporedo s tim uljem) radi imunomodulatora konkretno žena koristi Imuran i Pentasu trenutno što se tiće same bolesti tj. Chrona i jedno vrijeme kortikosteroide kad je upalni proces bio aktivan.

Situacija je kompleksnije nego što se misli i kolega zna u kakvim je sve problemima i mukama te znam da želi u što kraćem vremenu pomoći sebi i olakšati sve tegobe dakle uskraćen je vremenski s inim isprobavanjima što i kako(sve smo to i sami prošli i prolazimo nažalost,teško je naći slićan slučaj pa se ravnati po njemu) ali brzog oporavka jednostavno nema i najbolje što se može u kratkom vremenu pokušati riješiti "bolove" što će sigurno ulje ako je kvalitetno pomoći vrlo brzo.
Dakle "ulje" s visokim postotkom THC-a pod obavezno, a ukoliko se može i korisnik podnosi "dim-pušenje" može si trenutno i tako pomoći glede bolova jer i to u nedostatku ulja poprilićno pomaže i tu opet igraju ulogu financijske mogučnosti naravno dok si nekako neosigura sve potrebno.
 
20.02.2015
13
22
3
44
Pozdrav svima. Trenutno sam u stanju napisati par redaka, pa vam se javljam. Dakle, nakon tri dana terapije uljem količine 1 zrno riže uvečer, četvrti dan ( sinoć ) sam krenuo sa 2 zrna riže. Do sad nisam imao apsolutno nikakvih psihoaktivnih učinaka, osim što uspijem odspavati sat-dva više na noć, ali još relativno slabo spavam i iscrpljen sam ( moji mi doslovno donose hranu u krevet ). Jučer me bolilo toliko da sam razmišljao o odlasku u bolnicu, ali sam odlučio pokušati izdržati i vidjeti što će se dogoditi kad povećam dozu. Imam 5-6 proljevastih stolica na dan. Sad je 9.20 ujutro i već me počinje boljeti. Najlakše mi je kad se stavim na dijetu i ne unosim hranu dan - dva ali trenutno sam toliko slab ( mislim da imam nekih 55-56 kg na 182 cm visine ) da moram jesti. Najradije bih odmah danas povećao dozu za još jedno zrno ( kad već ne djeluje na psihu ), ali strah me jer ste mi rekli da to nije pametno.
Kupili su mi Melatonin i večeras ću ga uzeti, pola sata ili sat nakon ulja. Možda se bar naspavam. Također sam počeo uzimati i kurkumu.
Ako se stanje uskoro ne promijeni na bolje, bojim se da ću morati opet u bolnicu, gdje će me bombardirati svim i svačim, zakiseliti organizam, izmučiti...
Ne želim..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da nemas adekvatno ulje, za bolji san i protiv bolova ti treba ulje sa dosta thc-a, a tu je onda i psihoaktivni ucinak, kod cbd ulja situacija nije bas takva, cbd nema psihoaktivno dejstvo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and tpaketc2c

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Definitivno nemaš ulje sa visokim postotkom thcja.
Razmisli sto prije o vlastitom uzgoju.
Svu sreću ti želim kod oporavka.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
C: "Zanima me piju li se dalje i lijekovi dok se konzumira ulje ( skidam se polako s tableta, ali još uvijek pijem nekoliko dnevno )."

Svašta pišeš ali nisi naveo o kakvim tabletama se radi, sa nekih se smiješ skinuti, a neke ćeš morati skroz uzimati jer u protivnom bi ti se mogao destiti "zapetljaj crijeva ili prestanak rada istih) već sam naveo da je situacija kompleksna te moraš paziti što i kako uzimaš i što jedeš, a izbjegavanjem hrane nećeš si ništa dobro napraviti jer organizam uzima sam od sebe dok god ima što(to je sukus tvog stanja i kilaže) pa dobro razmisli ako neželiš završiti u bolnici i infuzijama.Znam o čemu prićam jer imam ženu koja slićno živi i bori se s istom bolešću te njezinim nuzproduktima.Trebaš jesti 4-5 puta dnevno po malo par žlica juhe(kuhana brokula i prokulice jako jednostavno zdravo i dobro te kuhana jaja barem 2x2kom u toku dana npr. doručak i večera).Moraš JESTI jer u suprotnom si više škodiš nego što činš dobra tako da bez ishrane i konzumacija bilo kakvih pripravaka je upitna.To je inaće nuzprodukt Chrona da odbija organizam uzimanje hrane pa se radije tjeraš na glad nego da nešto prisilno pojedeš i činiš si krivo i sa ženom radi toga ratujem.Samo da ti kažem da žena ima od 10 do 15 stolica dnevno i kad se dese dani da ide 5-6 puta onda je sretna kao malo dijete kad dobije igračku, vjerujem da češ znati kakvi su sve problemi sa tolikim odlaženjem na wc nažalost ali još uvijek se bori usprkos svima koji joj nisu dali nade za život i borbu i netreba se prestati boriti.

S obzirom kako koristiš "ulje" i tvoj opis istog navodi da imaš neko s manjim postotkom THC-a.U našem dnevniku smo se osvrnuli na neke vrste koje smo koristili i sve doslovce zabijaju u krevet i žena je imala velike koristi od istih, pa i kad nije bilo ulja od nabavljenog što je "dimila" neka domačica vjerujem ali je bila fino/blago ušlagirana pa mi je neshvatljivo djelovanje istog ali naravno to uvelike ovisi i "kakve/koje" lijekove koristiš i u kojoj količini što nisi napisao premda sam u prošlom postu naveo kako bi bilo od velike pomoći da znamo s čim imamo/imaš posla.
 
Poslednja izmena:
20.02.2015
13
22
3
44
Trenutno uzimam:
Salofalk, 2 puta na dan po 2 tablete od 500 mg ( znači 2 grama dnevno )
Za ostale bolesti:
Phemiton ( barbiturat, za sprečavanje epileptičkih napada ), uveli su mi ga nakon operacije mozga. Sad su mi smanjili dozu, ali još 2 mjeseca ga moram piti.
Seroxat ( 20 mg ), za psihu, 1 i pol tableta dnevno
Leponex ( 25 mg ), isto za psihu, 1 i pol tableta dnevno
Iron Complex + ( kompleks vitamina, željeza, folata, mangana..), 2 tablete dnevno
L-glutamin ( aminokiselina ), 1 kapsula dnevno

Inače, tokom proteklih 20 godina moje bolesti, svašta su gurali u mene, teško mi se svega i sjetiti. Među ostalim velike doze kortikosteroida ( koji su mi izazivali strašne nuspojave ) i Imurana. Kad završim u bolnicu, odmah me, za početak, stave na koktel antibiotika.
Primao sam, također, i tzv. biološku terapiju punih 5 godina ( zadnje što je izašlo za Crohnovu bolest ), konkretno govorim o govnu zvanom Remicade ( kojeg su u medijima znali zvati "kancerogeni lijek" ).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
30.11.2014
16
10
3
Pemiton je teška droga u rangu heroina za koju moraš imati dupli recept i osobnu kartu pri podizanju u ljekarni. Meni osobno uništio moju jetru i teško se skida sa njega i zato sam već godinama na ulju. Tako da nije ni čudo što nemožeš zaspati a tako je bilo i meni dok se nisam uspio skinuti sa njega, krvavo ali sam uspio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Sve je to isto ili slićno Pemiton,OxiContin,Sevredol,Metadon i ini supstrati morfija,heroina te ih se svrstava u 3 grupu opijata dakako ima ih još gorih u 4 grupi jer smo prićali sa anesteziologom koji radi za Palijativnu skrb, a mnogi znaju o kakvim je tu bolesnicima rijeć(uglavnom umirućima) tako da smo dobili dosta novih informacija glede mogučeg liječenja najtežih bolesnika(kojima se pokušava smanjiti bol, jer nismo mogli ništa promijeniti glede terapije jer su oni ipak zaduženi za davenje svega navedenog) i dok je god lijek farmaceutski obrađen dozvoljeno je "SVE".
Pošto je žena bila na raznim medikamentima glede smanjenja bolova mislili smo da je skoro u vrhu glede (Lumidol,Tramadol, ini flasteri Transtec) ali još nije zagazila u sam vrh opijatnih sredstava koji su naravno dozvoljeni i blagoslovljeni od strane struke i farmacije:fuck:. Naravno za sve navedeno većinom ide na 2 recepta i osobnu iskaznicu ali očito draga nam biljka nespada ni u jednu od navedenih već ju se klasira kao "drogu" koja odmaže dok navedeni samo pomažu naravno pod okriljem farmaceutskih lobija i struke:fuck: nažalost.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Pozdrav svima :)
Želim s Vama podijeliti jednu informaciju, koja bi mogla biti od pomoći..
Naime, jednom mom poznaniku je dijagnosticirana Chronova prije 7god. i pokušao je doslovno sve, ali s ničim nije bio zadovoljan, pa je krenuo sa vegetarijanstvom, reikijem, meditacijom i yogom i sa sigurnošću kažem, danas je potpuno zdrav zahvaljujući tome! :)

Ne gubite nadu.
 
Poslednja izmena:
30.11.2014
16
10
3
Pozdrav svima :)
Želim s Vama podijeliti jednu informaciju, koja bi mogla biti od pomoći..
Naime, jednom mom poznaniku je dijagnosticirana Chronova prije 7god. i pokušao je doslovno sve, ali s ničim nije bio zadovoljan, pa je krenuo sa vegetarijanstvom, reikijem, meditacijom i yogom i sa sigurnošću kažem, danas je potpuno zdrav zahvaljujući tome! :)

Ne gubite nadu.
Bez mjenjanja prehrambenih navika i prelaza na vegetarijanstvo nema lijeka za ovu opaku bosest. Kvalitetno ulje će samo smanjiti bolove i samo dio simptoma a prehrana je ta koja mijenja uzrok bolesti. Oboljeli od ove bolesti su se puno bolje osjećali poslje klistiranja ( čišćenja crijeva). Neki su se klisirali sa 800ml u dozi crne kave bez šećera. Ima na netu par naučnih studija na tu temu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Neke alternativne metode nisu moguće kod određenih bolesnika koji imaju Chron/Ulcerozni kolitis jer sve ovisi s kakvim su se problemima javili u bolnicu i koje i kakve su sve kirurške zahvete/postupke prošli s obzirom na postavljenu dijagnozu zato i je sve jako kompleksno i zavisi od slučaja do slučaja.Klistiranje se nikako nepreporuća na svoju ruku pogotovo oni kojima je uklonjeno "debelo crijevo" radi krive dijagnoze ili koji su bili operirani radi fisura/fistula to su najveći problemi glede tog oboljenja i radi toga su većinom završili na stolu i po nekoliko puta.U nekim slučajevima nije ćak moguć ni rektalni/kolonoskopski pregled bez uspavljivanje iz gore navedenih razloga(teži slučajevi) pa treba pripaziti glede davanja bilo kakvih savjeta/prijedloga bez dobrog poznavanja bolesne osobe i njegovog stanja.

Dosta o tome ovise i savjeti glede yoge,vegetarijanstva pa i neizbježno financijsko stanje osobe koje je nemoguće izbjeći dakle treba biti i financijski sposoban sve to pratiti i priuštiti si o čemu mnogi mogu samo sanjati.Vjerujem da ima dušebrižnika(za ovakve stanje conta od 2.000kn za život pa neka sve ispoštuju što tvrde naravno treba podmiriti i režije npr. umirovljenici) koji kažu da ništa što se tiće zdravlja nije skupo ali to je klasična neistina i nemoguća misija za bolesnog jer dosta ljudi bi si i samo pomoglo pa i nebi tražili savijete i pomoć da si sve mogu priuštiti i kupiti jer na netu ima mnogo dobrih savijeta i opcija ali bez financijskih mogučnosti "0" poena.
Volio bi da sam u krivu ali znam kakvo je "naše stanje" i neodudaramo od gore navedenog jer ako imaš na raspolaganju max. 2.500kn sve spada u fantaziju glede bolesti i svih potreba za liječenje premda znamo što bi nam pomoglo i ublažilo stanje ali nam je nedostižno nažalost nemamo ni za sve potrebite lijjekove jer sve što iole valja se plača i nepokriva zdravstveno u cijelosti.

Samo primjer s osobom koja ima Chronovu bolest i odudara od prosjeka je gosp. Denis Latin i kako se on s tim nosi glede financija i mogučnosti u odnosu na nas i nama slićne umirovljenike nažalost istina je surova i neumoljiva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Moj put

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Sa mnom na yogu idu dvije osobe sa Chronovom..
Ženi fali pola crijeva (tako sam načula, ne razumijem se baš), dok je drugi izliječen zahvaljujući onome gore što sam nabrojala .. (tako tvrdi, tako izgleda!)

Eto, rado bi vježbala sa ljudima koji žele naučiti neke asane (vježbe), a nemogu si priuštiti satove..
Znanje o tome je neprocjenjivo i mora se dijeliti.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
I sam sam upoznao par osoba kako sa Ulceroznim tako i sa Chronom(ima osoba koje nisu bile na nijednoj operaciji te kojima je bolest ispravno i na vrijeme dijagnosticirana pa čak i normalno žive bez nekih večih problema i reguliraju istu s lijekovima) pa sam čak bio i na nekim seminarima gdje su predavanja vodili ugledni internisti gastroenterolozi sa inim slučejevima koje su navodili te isto tako i sve komplikacije koje doleze s bolešću kao i možebitna stanja glede iste, te su neke osobe normalno funkcionirale i bile radno sposobne dok druge sa večim problemima glede bolesti(4-5 i više operacija to nisu mogle biti) i skroz su po bolnicama i imaju velikih problema te se neki i nisu sposobni brinuti za sebe a kamoli vježbati nešto ili raditi.Sve zavisi od slučaja do slučaja ali znam kakvih mi osobnih problema imamo da se znalo desiti da je žena toliko oslabila da nije mogla do wc-a nažalost i toga je bilo(a onda pisanja da bi bilo dobro odraditi za sebe grow su samo puke fantazije i želje i da osobno nisam pokušao žena to nije bila u stanju tako da i mnogi oboljeli kako ovdje na forumu tako i u životu jednostavno mogu nešto htjeti i željeti ako nisu sposobni djabe htjenja pa i potrebe kao i mišlje da će si pomoći i da je to jedini put koji im preostaje, kad medicina digne ruke od njihovog slučaja, naravno ovakvih situacija nema puno ali ih ima, a nekome nametnuti krivnju da mu i nije pomogao a mogao je može samo stvoriti velike probleme glede obitelji/prijatelja).

Mnogi i sami navode ako se nešto radi treba to odraditi u tišini i sam sa što manje priće ali kako u ovakvim slučajevima nešto raditi i sebi pomoći pa vjerujem da je i kolega barem kako navodi u velikim problemima i pitanje je može li on to sebi sam odraditi(mislim dakako na fizičku mogučnost jer tu ima poprilično obaveza oko uzgoja ako se želi nešto izvući).Ako se nešto iole zakomplicira i mora u bolnicu iz nekog razloga sve propada, a takvi bolesnici su uvijek na pola puta do bolnice nažalost volio bi da nisam u pravu ali znam kako prolazim sa ženom i naša iskustva nisu baš najbolja.

Dakako kolegi želim sve najbolje i volio bi da griješim u svojim izlaganjima barem glede njega i njegovog stanja ta da si što bolje olakša ine probleme i na što lakši način.
Ako možemo pomoći na bilo koji način tu smo makar i savjetom i iskustvom kojeg nam nemanjka glede same bolesti.
 
20.02.2015
13
22
3
44
Pozdrav svima
Razmetni sin se vratio:) Napokon sam u stanju napisati koju riječ. Naime, nedavno sam otpušten iz bolnice gdje sam proveo više od tri tjedna. Bolovi nisu jenjavali, kao ni proljevi, imao sam povišenu temperaturu, i jednostavno nisam htio doma čekati da se stvari zakompliciraju. U bolnici su me napunili antibioticima, albuminima, kalijem... Napravili su mi MR stomaka i još neke lakše pretrage i rekli da imam suženje na spoju tankog i debelog crijeva ( što meni nije ništa novo, živim s tim više od 10 godina ) i zaključili kako bi oni to voljeli kirurški riješiti. Kirurg me pregledao i rekao da on to u ovom trenutku ne bi dirao, ali da se pripremim za operaciju u bližoj budućnosti. Kad su mi se krvni nalazi malo popravili, otpustili su me na kućnu njegu. Još uvijek sam trpio bolove i isti dan sam iznova započeo terapiju uljem. Sad sam na tri zrna uvečer i jedno ujutro i zadnja dva dana ( otkako sam na ovoj dozi ) nemam posebnih bolova ni povišene temperature. Stolica mi se popravlja. Apetit mi se vratio i dobro spavam. Nadam se da ću uspjeti izbjeći operaciju. Toliko od mene za sad. Nadam se da ste svi dobro i da vas zdravlje služi.
Čitamo se.