Crohnova bolest, Kavernom i ulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.02.2015
13
22
3
44
Pozdrav svima

Novi sam na forumu i u svijetu kanabisa. Ako je netko već otvorio sličnu temu, ispričavam se i neka me moderator slobodno premjesti. Bolujem od težeg oblika Crohnove bolesti već 21 godinu. Figurativno, više sam vremena proveo u bolnicama nego doma. Prošao sam 2 jako teške operacije prije svoje 21. godine. Kako mi medicina i nije naročito pomogla ( zapravo me obogaljila ), odlučio sam se okrenuti prirodnim načinima liječenja. Uglavnom, kroz par dana mi stiže ulje od konoplje. Zanima me piju li se dalje i lijekovi dok se konzumira ulje ( skidam se polako s tableta, ali još uvijek pijem nekoliko dnevno ). Poništava li farmacija učinak ulja?
Druga stvar koja me zanima vezana je za moj drugi problem. Naime, prije godinu dana otkriven mi je velik dobroćudni tumor u moždanom deblu koji je kirurški odstranjen lani u deveti mjesec. Sad se oporavljam, ali tumor mi je oštetio facijalni i očni živac. Kao posljedica toga, ne kontroliram desnu stranu lica i desno oko gleda u križ. Može li ulje od konoplje pomoći i kod ovakvih problema ? Znam npr. da je multipla skleroza bolest koja napada živčani sustav ( ispravite me ako griješim ), a neki su bolesnici nakon liječenja uljem doslovno ustali iz invalidskih kolica ( pratim vijesti ).
Eto, molim neku dobru dušu da me posavjetuje.

Hvala unaprijed
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lud and Bizzzo

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dobro dosao nazalost u forum medicina al sta je tu je...ovako prvo se nadam da si nabavio kvalitetno ulje od vrhova biljke a ne od sjemena?drugo neznam kako ulje utice na crohnovu bolest ali vjerujem da moze ublaziti simptome ako se nadje vrsta koja bi ti odgovarala sto te vodi samo jednom a to da osoba takvih problema bi si trebala sama uzgajat da si lakse moze naci sortu koja mu pomaze jer o kupovanju prednostima i manama mozemo poslije (tipkam sa mob.) Trece tvoj problem sa zivcom bojim se da je trajan i bez neke prevelike sanse da se oporavi jer je vjerovatno fizicki ostecen prilikom operacije a to tesko da ulje moze popravit ali sigurno opet ponavljam moze ublaziti simptome...sto se tice lijekova nemoj nikako prekidati jer ulje je ipak jos uvijek eksperiment koji ces sam probati i otkriti koliko i gdje ti pomaze a terapiju nastavi bez straha jer nije mi poznato da ulje ima nekih kontraindikcija sa lijekovima barem onim sto se uzimaju onkoloski bolesnici...toliko za zad slobodno pitaj sta god te muci i mozemo ti preimenovat temu pa neka ti ovo bude dnevnik gdje mozes pitati sve sto te zanima a isto tako i netko sa slicnim problemima moze pronaci odgovore...pozz i sretno sa lijecenjem znaj da ces ovdje uvijek naci pomoc i podrsku koliko je u nasoj moci :)
 
20.02.2015
13
22
3
44
Puno hvala na podršci. Nažalost, nemam uvjete da sam sadim biljke i pravim ulje, pa sam ga prisiljen kupiti. Bit će to "blind date", da se tako izrazim, ali kako mi je jedina alternativa treća operacija, voljan sam riskirati. Pokušat ću zabilježiti svoja iskustva, u nadi da će nekome pomoći.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
može se i oštećeni živac vratiti u normalu uz puno pozitivne energije i vjere u sebe. kako su neki ljudi sa oštećenom leđnom moždinom opet prohodali? ljudsko tijelo neprekidno izmjenjuje stanice (neke vrste stanica brže, neke sporije) i u periodu od 7 godina (mislim, nisam siguran za brojku) promijenimo svaku stanicu u tijelu, neke i više puta. logika govori, ako se promijeni svaka stanica u tijelu, onda se i oštećene veze mogu ponovo obnoviti.
 
20.02.2015
13
22
3
44
Pozdrav svima. Ispričavam se što ne pišem svaki dan, ali otkad mi je operiran mozak, ne mogu dugo gledati u monitor. Uglavnom, ulje je stiglo i krećem s prvom dozom večeras. Čim budem u stanju napisati par redaka, javim se i nastojat ću da to bude redovitog karaktera ( mario339 je predložio da se tema preimenuje u neku vrstu dnevnika i mislim da je to dobra ideja pa neka se netko pozabavi time jer ja ne znam kako ).
Za početak, palo mi je na pamet da bi bilo korisno napisati par redaka o težini bolesti. Moja anamneza:

Rođen sam 1979. Od Crohnove bolesti obolio sam 1994. Imao sam sva tri oblika bolesti ( upala, suženja, fistule ) i rečeno mi je da spadam u najteže slučajeve u zemlji. Hospitaliziran sam bezbroj puta. 1998 sam prvi put operiran, kad mi je crijevo perforiralo i nekoliko dana se uopće nije znalo hoću li preživjeti. 2000. sam operiran drugi put. Bolest se nakon operacija vraćala u relativno kratkom roku. U međuvremenu mi je dijagnosticirana depresija i PTSP izazvan bolničkim traumama. 2011. mi je operirana žuč ( veliki kamenci, odstranili su žučnu kesicu ). U prosincu 2012. liječnici su mi priopćili kako me žele operirati i napraviti kolektomiju ( odstraniti debelo crijevo i staviti kesicu ). Kako su mi operacije crijeva najužasnija iskustva u životu, odlučio sam pokušati boriti se za svoje zdravlje na druge načine. Nekako u to vrijeme sam upoznao čovjeka koji se preko 30 godina bavi prehranom po krvnoj grupi i koji je pomogao mnogima. Njegovo poznavanje medicine, kemije, biologije i srodnih znanosti me zapanjilo. U veljači 2013. sam krenuo na prehranu po krvnoj grupi. Prvih nekoliko mjeseci prilagodbe je bilo gadno ( bolovi ), ali onda sam se oporavio kao nikad u životu. Sve je bilo super do travnja 2014. kad mi je otkriven krvareći kavernom ( tvorba koja spada u skupinu dobroćudnih tumora ) u moždanom deblu. Operiran sam u rujnu 2014. Operacija je prošla dobro, ali su me bombardirali lijekovima koji su me unazadili i srušili sve ono što sam ja zdravim načinom života gradio do tada. Uz to su me doveli do živčanog sloma. Svejedno nisam odustao od prehrane po krvnoj grupi. U zadnje vrijeme opet imam problema sa stomakom ( bolovi, proljevi, krv u stolici u par navrata ). Kako zazirem od službene medicine, odlučio sam se na terapiju uljem od kanabisa.

I to je za sad to. Ako vas još nešto zanima, slobodno pitajte. Pisat ću čim budem mogao.

Čitamo se.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
sretno sa lijecenjem i kreni oprezno sa malim dozama dok ne shvatis kako djeluje....ako ti ista bude nejasno slobodno mi se obrati u bilo koje doba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sretno, ako trebaš kakvu pomoć ili nešto neznas slobodno pitaj:wave:

Sa uljem pocni lagano, sa manjim dozama. Ako ti samo ulje kod konzumacije
ne sjedne, onda ga uzmi sa nekim jelom koji ti odgovara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
30.11.2014
16
10
3
Black smith79@
Uz ulje uzimaj i kapsule kurkumina ( kurkume) jako dobro i poželjno za cronovu bolest, pomoći će ti skoro u jednakom omjeru kao i kvalitetno ulje, provjereno u više slučajeva.
Sretno!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
sretno u liječenju!
meni su samo šivali tanko crijevo pa nema dana da ne trpim bolove, crijeva su priča za sebe...
znaš i sam koliko stres utječe na crijeva. teško je ponekad vlastitim snagama vratiti mir koji ti oduzmu, ali pokušaj na bilo koji način biti pozitivan. znam da i bolovi ubijaju u pojam, ali razmišljaj pozitivno, na dobrom si putu, koristit ćeš ulje koje će ti pomoći bez nekakvih groznih nuspojava kao što je slučaj s konvencionalnim lijekovima.
ovo za kurkumu tisuću puta potpisujem. ja sam ju počela koristiti i stanje s crijevima se značajno popravilo. kurkuma je super i nakon korištenja antibiotika, dovede crijevnu floru u red.
eto, još jednom, sretno, uz tebe smo! :)
 
20.02.2015
13
22
3
44
Hvala svima. Sinoć sam uzeo prvu dozu i to točno onako kako piše u uputama koje sam dobio uz ulje:

Početi sa dozom veličine zrna riže uvečer prije spavanja prva četiri dana. Nakon toga povećati na dva zrna riže... dok se ne dođe do konačne doze od tri zrna riže po tri puta na dan, doza koju navodno savjetuje Rick Simpson i na kojoj obavezno treba biti do kraja terapije koja traje 30-40 dana. Također nakon uzimanja ulja treba uzeti žličicu kokosovog ulja zbog bolje apsorpcije u jetri. Nakon svega popiti čašu vode. Slijedio sam ove korake. Očekivao sam da ću osjetiti nekakvo psihoaktivno djelovanje ili bolji san, što je izostalo ( slabo spavam inače, kronično sam iscrpljen ). Probudio sam se prije 4 ujutro i odmah trčao na zahod ( pretpostavljam da je krivo kokosovo ulje koje mi ne odgovara po krvnoj grupi ). Napominjem da su mi od lijekova za psihu usta stalno suha pa sam jednostavno morao, dok sam ulje još otapao u ustima, uzeti par kapi vode ( je li to poništilo učinak? ). Sad me zanima:

1. Moram li slijepo slijediti upute, tj. mogu li već danas početi s većom dozom, pošto očito ova doza ne djeluje tako snažno na mene?
2. Je li baš nužno uzimati kokosovo ulje ( očito mi ne paše )?
3. Ima li opasnosti ako, dok sam na terapiji uljem, preko dana uzmem apaurin da pokušam odspavati sat-dva ( jako sam mršav i kronično neispavan, jedva se vučem ), bar dok ulje ne počne djelovati?

Ispričavam se na ovoliko pitanja, vjerujem da razumijete da samo želim izbjeći bolnicu i biti koliko-toliko zdrav. Hvala.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisam shvatio, koje ulje koristis, rso ili cbd. ja ti ne bih savetovao da naglo povecas dozu, odlazak u wc moze da bude i reakcija na terapiju, ne nuzno reakcija na kokosovo ulje, potrebno je izvesno vreme da se organizam privikne, zato se i ne krece sa vecim dozama. ako je rso trebalo bi sigurno da ti pomogne kod spavanja, s druge strane ako je cbd ulje, ne mozes ni ocekivati neko psihoaktivno dejstvo jer je thc psihoaktivan, cbd nije. zato i pitam koje je ulje, od koje ili kojih sorti, koliki je % thc-a a koliki cbd-a
 
20.02.2015
13
22
3
44
Kako sam već naveo, nemam uvjete ( nažalost ) da sam sadim biljke i pravim ulje, tako da sam bio prisiljen kupiti od nekoga tko se bavi time ( navodno u kompi s jednim liječnikom ), moj brat je sve sredio, ugovorio i otišao po ulje, tako da ja nisam čovjeka ni vidio. Rečeno mu je da je ulje napravljeno od sorte Indica. Brat je donio ulje u šprici od 5 ml, vrlo je tamno ( gotovo skroz crno ) i gusto. Skinuli smo zaštitu, brat je pomirisao ulje ( ima iskustva s marihuanom ) i rekao da njemu miriše kao prava stvar. S uljem sam dobio i upute ( koje, doduše, izgledaju kao da su samo skinute s neta i isprintane ) u kojima uopćeno piše o tome kako je utvrđeno da se najbolji rezultati u izlječenju teških bolesti postižu relativno nedavno otkrivenim hibridnim sortama Indice - napominjem, ovo je sve u uopćenoj formi, nigdje ne stoji da u rukama držim baš to ulje - te da je ulje ( citat ) "izrazito velike ( ljekovite ) koncentracije kanabinoida THC, CBD,...(cca. 85% vol.)". Žao mi je što sam trenutno u lošem stanju, pa nisam mogao sam otići po ulje i doznati sve što se može. Uglavnom, kako i sami znate, ulje nije jeftino, a ja želim prizdraviti, tako da sam odlučio nastaviti ga uzimati, pa čak i ako nije najviše kvalitete. Život me stavio pred zid.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Prvo da ustanovimo o kojem je ulju rijec ako je sa thc-om onda ces spavati prije ili poslije samo ipak idi polako ovo ti je tek prvi put...kokosovo nije obavezno mozes i bez njega i doziranje kasnije sam sebi odredjujes ovo su samo upute ali svi smo drugaciji i ti ces najbolje znati koliko ti odgovara....slobodno povecaj dozu ali sacekaj jos par dana da ti se nebi desilo da prebacis vjeruj mi nije nimalo ugodno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja jedino ne mogu razumjet, kod ovakvih teških bolesti, se napise
nemam mogućnosti uzgoja. Možeš sam, može brat, sestra, majka...
Takav stav ja ne mogu prihvatit.

Bez uvrede, ako si sam ne pomognes, drugi ce ti teško pomoć.
Jaka indike, Kush sorte sa većim udeom cbdja so za spavanje i lečenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
te da je ulje ( citat ) "izrazito velike ( ljekovite ) koncentracije kanabinoida THC, CBD,...
ako je visoka koncentracija thc-a trebao bi da spavas ko beba. tesko je konkretno govoriti o bilo kakvom doziranju ako ne znas koliki je procenat jednog il drugog... nije isto ni kad uzmes "meku" rakiju od 12~15% ili neku domacinsku od 23~25%. onaj ko prodaje trebalo bi da zna sta prodaje, a ne samo da kaze "izrazito velike koncentracije"... kako on to zna ako nije merio, a ako jeste onda nek saopsti %. mislim da bi to bilo primarno ako se radi o ulju i leku, ipak nije za rekereativnu svrhu i sa tim se mora ozbiljnije
i to sto cill kaze, ako ti treba za lek, kako ne mozes kod kuce da radis, ko ti brani i zasto ako je situacija jasna. kupovati nesto na "poverenje" nije isto kao kupiti birano brendirano seme i sam sebi napraviti ulje. ako radis sam ze sebe u svom domu niko ti nista ne moze, ne pricas okolo i nema nacina da "padnes" a za par meseci imas svoje ulje, i znas sta imas