Borba protiv buđi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
istina..ne moze se plijesnivi cvijet nekim sredstvom povratit u prvobitno stanje...moze jedino sprijecit ili zaustavit sirenje...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kad budj krene biljka se skida, nema se sta tu vise spricati jer ce ostati samo gomila hemije na cvetovima, preventiva je jedno, ali kad krene, ende, tesko se tu moze sta spasavati, krenuce na drugom mestu... bolje odseci deo pa gurati dok ima smisla, ja nikada ne bih spricao u drugoj polovini cvetanja. posle to treba u pluca il ulje, al ko zeli nek radi kako hoce
 
10.09.2014
10
8
3
Danas sam obisao biljke i isprskao ih Signum-om. Od 5 biljaka samo se na jednoj pojavila budj i to 20-30% cvetova je zahvaceno. Pokidao sam ih i dobro isprskao. Videcu da li ce nastaviti da budja pa cu znati za sledeci put da li sprecava dalje budjanje ili sluzi kao preventiva. Nije mi jasno kako je samo jedna pocela da budja, a ostale ne? Ista sorta (Northern light), u isto vreme zasadjene, rastu na 50-ak metara jedna od druge, imaju isto svetla (cak ta koja je budjala ima vise svetla od jedne kojoj sunce delimicno zaklanja senka drveta)... Nema pravila izgleda.
 
12.07.2013
55
84
18
Da kazem samo kako Signum 100% djeluje, doza od 10g na 5l je u mom slucaju ucinila da budj nestane, ( bilo je skroz malo zahvacenih dijelova koje nisam uspjela odmah uociti kad sam uklanjala vece zarazene djelove ) i nakon prskanja su ti djelovi cvijeta jednostavno sami otpali a ostatak cvijeta nastavio dalje rasti u zdravlju i veselju :D danas sam bila u mom vrtu i biljke su potpuno zdrave unatoc divljim kisama. Posto mi je kasni grow ostavit cu ih jos 4 tjedna ako vrijeme dozvoli, za to vrijeme ce i otrov u potpunosti ispariti iz njih, stoga ja bih ovaj proizvod preporucila ako imate probleme sa sivom budji, ali naravno samo ako bas morate i nikad u kasnom cvatu, jer ce kao sto '' PowerSeed'' kaze na cvijetovima ostati samo gomila kemije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Skit and PowerSeed

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
svime i svacim se sprica, mene je pljesan ove godine doslovno ubila, biljoze se skinute minimalno 2 tjedna ranije, izgubio oko 40% urodan,ali ipak se nisam odlucio spricat sa kemiom,kako tko odluci ali ja osobno se nikad ne bi odlucio za to...bit ce bolje na godinu,zelim vam svima uspjesnu borbu protiv te jebene bolestine
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Jeste slazem se..pa onda da idemo kod dilera da njima dajemo hrpu para za dimit koju su predhodno jako dobro naspricali ko zna cime i ko zna kojim dozama..to je ipak bolje nego mi da tretiramo sami..uf koliko prirodnjaka, sory sto vam kvarimo prosek...:)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ja ne vidim svrhu spricanja ako dva put dnevno kisa odere?, Jones Davy ak sprica ok(ako), ali na kontinetu,moras visit na sajtu 24 sata.
jednostavno vlazna godina,gusjenice prakticki nisu uzele godisnji ove godine jerbo nije bilo postene suse, rade svoje non stop.
mozda ih ne primjecujete, ali vjerujte mi, tu su ,nazalost.
 
10.09.2014
10
8
3
Nema veze sto kisa pada 2x dnevno. Bitno je da ne pada taj dan kada se biljka prska i posle je zasticena 15 dana. Sto bih brao ranije i sto bi mi sav trud propao zbog budji? Obilazio sam biljke posle prskanja i nema nigde budji. A sa gusenicama nemam problema, veci su mi problem skakavci. Puzeva sam se nekako otarasio pomocu soli i iglica bora koja sam posuo okolo ali ovih skakavaca nikako da se oslobodim. Sva sreca pa ne prave veliku stetu jer malo jedu i, koliko sam mogao da primetim, grizu samo listove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ena&Modelsy

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Imam problema s budji, nabavio sam switch, zanima me s koliko litara bi ja trebao prskat ako imam 5 biljaka oko 2. PS zapostavio sam dnevnik iz oredjenih razloga, sve cu na kraju postat.
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
pa napraviš si 5 litara, šta ostane baciš
kreneš folijarno prskat granu po granu

za tih 5kom, 2 litre imaš dost
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Evo neš što sam primjetio proteklih godina, pa i ove.
U outu je dosta bitno da biljka ima zraka, primjetio sam da većina koja ima probleme sa plijesni
ove godine ima biljke zakamuflirane u korovu ili nekoj šikari.
Bitno je pokrčiti šikaru oko biljki, počupati korov oko korijena, malo prorijediti lišće i razmaknuti
grane biljaka, po mogućnosti da se ne dotiču.
Ono kak bi se reklo da biljka lakše diše a i da ima neki dotok zraka. Nije da pametujem, al uz
malo truda i takve mjere predostrožnosti vjerujem da se može spriječiti pojava plijesni.
 
08.04.2014
10
5
0
Ekipa opusteno,nemoj te biti bukvalisti nije to djubrivo pa je dobro da bude malo jace,dobro je malo jace ali ne preturujte jer 800g na 1000l vode ide na hektar(na ha bi imali bar 10-15 tona hedovine);))))) od 6 do 8 g ide od 3 do 6 l vode na povrsinu 100m2...sad razmislite koliko bi biljoza i hedova tu bilo,koliko ima vinove loze,paradajza,breskve i cega sve ne a ne da na dve biljke sve isprskate!?! IIIIIII jos ovo 3h je dovoljno ali vec od 2h do5h max je dovoljno da listovi apsorbuju preparat pre kise!!!!! s tim da to ne prskate po najvecem suncu jer tada vise ispari,nego uvece ili ujutro(s tim sto sad ni nema sunca vise: uopste:() a ne oprskate pa posle 12h padne kisa a vi ponovite pa padne posle 24h kisa a vi opet.nikako! Znaci 2,3h je dovoljno.da bi vam prskanje bilo uspesno bitno je kada se prska tj u kojoj fazi trulezi,korova...bilo cega.jer ni vi ne prskate djubrivom za cvetanje kad biljka nice iz semenke,ne prskte je za vege kad je u cvetu....tako da je signum vise za preventivu i sami a switch vise za suzbijanje klijanja klonidije i rast micelije i kada se trulez pojavi.et nadam se da sam pomogao,i samo napred do legalizacije;p
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Malo sam bio brzoplet sa sodom, tj. napravio sam smjesu 20g sode-bikarbone u 1.5 l vode i polio bo biljci odozgo i sad dam primjetio da se vrhovi listovia suše:

2jb5vyo.jpg


Sad znam previše sam stavio sode, a i trebao sam samo hedove pošpricati.

Na temi harvest sam pročitao i savjet da pomješam ocat sa vodom pa da malo neutrališem jer sam joj valjda sad podigao ph vrijednost. Može li neko detaljnije reći koji tačno omjer ocat/voda i kako da to izvedem, da ne bih opet nešto pogriješio.

Prebacio sam se na ovu temu jer kontam da ovaj problem pripada ovoj temi da onu oko harvesta ne zagađujem.

Pozz ljudi.
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Isti problem se desio i meni sa sodom, malo sam pretjerao ali nadam se da kako Stipe kaze nije nista strasno :) Bilo se pojavilo plijesni na nekoliko cvjetova ali sam ih na vrijeme uklonio...Nakon toga pojacao sodu, cesnjak i prskao uzastopno dva dana...

Nisam primjetio plijesan a jedini su problem ovi sprzeni listovi...Kisa opet pocela :( ali sta je tu je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe