BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
I jeli itko probao prskat razvodnjeni duhan kao insekticid !?

Snail je napisao(la):
SnailShop.com.hr - Prvi pravi hrvatski online GrowShop!

Zanemarite opis proizvoda na siteu, ovako to radi:

[FONT=&amp]Tiger Neem je zaštitno biološko sredstvo za biljke. Potiče prirodnu obranu, jača i poboljšava zdravlje biljaka. Sadrži prirodni dušik i elemente u tragovima, a koristi se u ekološkoj poljoprivredi. Osim što tjera nametnike s biljaka, osnažuje prirodni imunitet biljke, te je zbog načina nanošenja prskanjem po listovima biljaka i dušika u svom sastavu izvanredno folijarno gnojivo. Biljke tretirane Tiger Neem-om bit će zdrave k'o dren i jake k'o Herkul.[/FONT]
[FONT=&amp]Doziranje: Primjenjuje se folijarno, odnosno nanosi se direktno na listove biljaka. Razrijediti 10 do 20 ml Tiger Neem-a u jednoj litri vode.[/FONT]






[FONT=&amp]Stimulator imuniteta + organski dušik za folijarno gnojenje + insekticid (namjenjen većinom za spider mites, ali mislim da tjera i ostalu gamad).
[/FONT]

Ovo je pretpostavljam daleko bolje ! .. Testirano ?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
osim meni biljke su se pocele sviđati raznim "pilotima" pa je vrijeme za neku zaštitu...evo citam ovo sa lukom,duhanom....

kupio sam danas nešto i poprskao valjda ce biti ok(ekstrakt dalmatinskog buhaca)

Fotografija0716.jpg


jel koristio netko?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
da,tila mi je u butizi uvalit neke tablete...kemija kao to ce potamaniti sve al nisam htio prskat kemijom,javim rezultate svakako
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
zanimljiv tekst o koprivi...tj.gnojivu od koprive

"Tekuće gnojivo od koprive izvrsno je dušično gnojivo za prihranu raznih biljnih vrsta. Ono djeluje ljekovito, uravnotežujuće te potiče razvoj klorofila i time proces fotosinteze.

Za pripremu nam je potrebno:

•*Svježa ili sušena kopriva - ubiru se svježe biljke koje se mogu rezati od proljeća do ljeta;
•*plastična posuda ili bačva od cca 15 litara. Najbolje je koristiti plastiku jer drvo pušta tanine, a metalne posude ni u kom slučaju ne dolaze u obzir zbog neželjenih kemijskih reakcija;
•*odstajala voda (ukoliko nismo u mogućnosti pribaviti kišnicu);
•*mreža koju koristimo umjesto poklopca (metalnu ili već po izboru) da omogućimo cirkulaciju zraka.

Na dno bačve stavljamo jako usitnjenu koprivu, a zatim posudu ispunimo vodom. Omjer bi trebao biti 1 kg koprive na 10 l vode ili ukoliko se koristi suha 150 – 200 g suhe koprive na 10 l vode.
Smjesa se tijekom vrenja pjeni tako da valja ostaviti dvadesetak cm mjesta od ruba bačve, a sve promiješamo barem jednom dnevno da bi omogućili kisiku da sudjeluje u procesu razgradnje. Bačvu smjestimo na osunčano mjesto.

Miris koji se razvija tijekom fermentacije moguće je ublažiti šakom kamenog brašna posutom po površini.
Gnoj je spreman za upotrebu nakon 1,5 do 3 tjedna zrenja odnosno kada poprimi tamnu boju i prestane se pjeniti. Bačvu sada možemo začepiti poklopcem.

Gnojivo se naravno mora razrijediti najčešće u omjeru 1:10. Ukoliko se radi o osjetljivijim biljkama ili ste napravili jaki ekstrakt, gnojivo razrijedite na 1:20.
Gnojivo se koristi za prihranu u području korijena, ali moguće ga je upotrebljavati i za prskanje nadzemnih dijelova. Tada je potrebno razrijediti u omjeru 1:50.

Jedine kulture koje ne podnose ovo dušično gnojivo su grah, grašak, luk i*češnjak.
Ukoliko se gnojivo ne potroši odjednom, potrebno ga je uskladištiti u nekoj hladnijoj prostoriji da ne bi došlo do ponovne fermentacije. Tako uskladišteno može izdržati do kraja vrtlarske godine."
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
N znamo gde mozemo naci(koprive) ali gde se moze naci P i K?

Znam da u bananama ima Kalijuma, i mislio sam sacuvati kore od banana i iseckati ih
i posle nekog vremena mogu posluziti kao gnojivo, samo ne znam kolko da stoje i dal da dodajem vodu?

Fosfor znam da se moze naci u integralnim zitaricama al ne znam bas tacno pa ako neko zna nek se javi.
CUo sam da se sobnim biljkama daje talog od kafe pa se pitam dal ce to prijati nasem bilju?

Pristalica sam prirode uopste, pa tako i kad je rec o gnojivima ako moze prirodno da se napravi
sto bi truo biljku?

na prvoj strani sam video da moze od "gaveza" da se napravi gnojivo sa PK al ja i ne znam sta je to i gde to ubrati :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Napravio sam danas smesu koja bi trebala posle nekgo vremena da se pretvori u djubrivo(gnojivo) za cvetanje,
naseckao sam i izblendirao 3 kore banane(K), 2 sake pasulja(PK) i tanjir kora od krompira(K),
naime pasulj sadrzi kalijum, fosfor, magnezijum, cink dok krompir sadrzi kalijum i magnezijum.
Nadam se da ce nesto biti od ovoga.
 
20.12.2008
4
0
1
35
..ostalo mi puno gnjojiva od koprive dali ga mogu upotrijebiti sljedece god.? pretpostavljam da ako se nije pokvarilo
moze ali sta je sa hranjivim vrijednostima? dali ostaju ili se gube?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
weed4life je napisao(la):
N znamo gde mozemo naci(koprive) ali gde se moze naci P i K?

Znam da u bananama ima Kalijuma, i mislio sam sacuvati kore od banana i iseckati ih
i posle nekog vremena mogu posluziti kao gnojivo, samo ne znam kolko da stoje i dal da dodajem vodu?

Fosfor znam da se moze naci u integralnim zitaricama al ne znam bas tacno pa ako neko zna nek se javi.
CUo sam da se sobnim biljkama daje talog od kafe pa se pitam dal ce to prijati nasem bilju?

Pristalica sam prirode uopste, pa tako i kad je rec o gnojivima ako moze prirodno da se napravi
sto bi truo biljku?

na prvoj strani sam video da moze od "gaveza" da se napravi gnojivo sa PK al ja i ne znam sta je to i gde to ubrati :)

banane su ti i pune 'P' da se razumemo xD
ali si u pravu-treba napraviti 'compost' to jest pustiti ih prirodno da se raspadnu..
gledao ja skoro na stranim sajtovima-na jednom mestu sam nasao da se ustvari koriste samo one zilice banane,unutar kore,koje se osuse i dodaju u vodu za zalivanje(smrvljene)-mada,nisam bas siguran da li je to oblik pogodan za biljku-ali ja svakako planiram da probam sledeci grow malo vise organic.

How to Use Bananas as Fertilizer | eHow.com

evo linka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
hylips je napisao(la):
..ostalo mi puno gnjojiva od koprive dali ga mogu upotrijebiti sljedece god.? pretpostavljam da ako se nije pokvarilo
moze ali sta je sa hranjivim vrijednostima? dali ostaju ili se gube?

jel ti nije lakse nagodinu opet smuckati par kopriva i nema zime jel valja ili nevalja ovo sto imas.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
evo shto je meni rijeshilo problem gnatova

domahi pesticid od duhana i sitni pijesak.
duhan se potopi u vreloj vodi i ostavi da odstoji 24sata.. na 1,5litru vode ide cca 1/3 shalice suhog duhana ( ja sam koristila duhan za motanje "SAUVAGE" jer je bez ikakvih aditiva i ne dodaju katrane i otrove )...sa tom tekuchinom treba obilno nashpricati zemlju..tako da se dooobro natopi povrshinski sloj.... nakon toga se doda cca 3-4cm pijeska..ja sam pijesak uzela u pet shopu..shto sitniji pijesak..
pjesak se koristi iz razloga shto ga gnatovi ne uspjevaju probiti-ako je sloj dovoljno debeo ( 2-3-4cm )...zato je bitno da ga rashirite cijelm povrshinom posude..to sprijechava odrasle-prezhivjele gnatove da polazhu nova jajashca u zemlje ,ali i mlade da izadju iz zemlje..
nakon toga...biljku zaljevati preko tanjuricha tj. "od dole" + tanjurich sterilizirati barem 1x tjedno vrelom vodom.
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Moje biljčice su spremne za gnojenje a mogo bih doći do kravljeg i kokošjeg gnojiva.
Ali bojim se da ih ne spržim
Pa me zanima dali je netko koristio i na koji način
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
FantomSB je napisao(la):
radi se o indoor. bio bi veći udio kokosjeg. Jel radio itko?
..1kg suhe tvari u 10l vode ostavis poklopljeno 5-6 dana i onda litru te tekucine razrjedis sa 10l vode i zaljevas biljke e sada tu je lako pretjerati pa je mozda bolja opcija kada se stavi na povrsinu zemlje gnojivo i kod zaljevanja to se postepeno otapa.NPK 24-19-13 kokosije gnojivo...neznam koliko je tocna ta informacija;) Imao sam priliku vidjeti biljke na takvom gnojivu iako nisu samo kokosije gnojivo uzimale ...bilo je tu jos nekih sitnica ali se sjecam da je dim smrdio na govanca...kao da su ona bila u rizli..strasno-radilo se o outdooru
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
PowerSeed je napisao(la):
indoor je jos gora opcija ako se koristi zivotinjski izmet
sjecam se jednog limuna sto je stavio konjski izmet na dno posude pa mu u pola vegetacije izbilo zobi i jecma u boksu da nije znao vise sta je sta jos pod cfl-kama raste jecam ko lud hahah..mene je gnjavio da mu napravim karbonski filter da mu starci neposumljaju u kakvog ponija u ormaru haha
Roover brate smrdi na govna vjeruj mi ..nemam razloga muljati.pise i na google da mos postati milioner samo jednim klikom;)