BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
pitaj hejza? hehehe

nego, na vrh svoje zmixane zemlje ti je pametno staviti i otkos trave ili slamu....
samo rokajte organic, nemojte trovat biljke sa razno raznim preparatima koji im nisu potrebni!

ovo za otkos: all credits goes to Tarki, my mate!
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Gnojiva preparati koji im nisu potrebni? Ti to ozbiljno? 99% svih growera pognoje biljke barem u cvjetanju s tim, ali oni su u krivu? Gledaj, skroz dobronamjerno ti kazem, procitaj o temi prije nego pocnes pisati tako nesto :)
inace ti ovdje nije mjesto, nije ni meni iskreno ali ovo me ubolo u oko..
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
hahaha, meni ovdje nije mjesto...
dete drago, gle, kao prvo... vidim da se guraš svuda pa i tamo gdje tebi nije mjesto... ja sam ovaj forum pročitao i više nego što ti to možeš zamislitit... a vidim da daješ komentare koji smisla nemaju.. ne vezano za ovu temu..

kao drugo.. molim te nemoj mi ti pričat o organiku... vidim samo imaš savjeta i poklapaš i pričaš gluposti... nemoj, moj topli savjet.. ispadaš onako, blago hmm....

kao treće.. TI pročitaj BOLJE što sam napisao, i daj tiho budi :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD and Tarki

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Panker ne lupaj ak ne znaš.
Ima ljudi koji ne gnoje ništa vani, ili samo organic i imaju super rezultate.
Da uzmem sebe i kompića koji se bavi ovim hobijem, a radi isto ko i ja dam ljevo jaje da nas dvojica koji smo po tebi u ovih 1% imamo veći i kvalitetniji urod od ovih 99%.
Tak da ono... sve je to relativno, ne morate ljudi gnojiti u outdooru... sam nabacajte više biljaka, nije da ne stanu u box :icon_lol:

Btw panker jesi ti uzgojio kakvu biljku uopće?
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ne kazem da nevalja gnojiti organski, rekao sam da gnojenje umjetnim gnojivima nije "trovanje", da je nebi nitko gnojio sa njima i nebi ljudi dobivali takve rezultate krivo si me shvatio.

Jesam ali kako rekoh, nisam zavrsio dnevnik do kraja. Napisao sam vec bio da je to moj propust bio, a link je tu zbog nekih informacija u dnevniku koje bi mogle biti ljudima korisne.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hahaha,vas dvoje ste se bas odlucili pokaciti... ovo vam vec druga tema...

skurena evo ti odgovora: https://forums.vutra.org/threads/643-Prihrana-biljki

tarki,majstore ti bas umes da zasmejes! ali si skroz upravu,citajte temu od pocetka,a ne samo zadnju stranicu... :)))

born,ja lisce koje skinem sa biljke stavim u zemlju,a indian ti je dobro rekao za outdor,jer tako zadrzavas vlaznost zemlje...

inace nije mi jos gotov mali experiment,ali sam citao da je biljki potrebno oko 25 do 30 dana da preradi zemlju u posudi od 6l,tako da je posle mozete presaditi u vecu posudu. ja sad trenutno imam biljku u drugom mesecu cvetanja u 20l posudi (u pitanju je terramagma) i nije ni jednom gnojena izuzev sto koristim hesijev ph minus kako bi joj dao odgovarajuci ph vode... za sada je biljka lepa i zdrava,da kucam u drvo da je neureknem... :)))
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Jos samo jedno pitanjce: Posto bi taj organic pripravak mogao biti dosta jak (kao sto rekoh neznam sastav), da li da odmah izmjesam sa zemljom od pocetka kad je sjemenka proklijala i kod presadjivanja?
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
hmm, to bi trebalo zamješat u zemlju odmah, jer si radiš svoj soil...
možeš ti i recimo kravlji, konjski ili kokošji izmet otopiti u vodi i s time zalijevati ali je JAKO dugo potrebno da se to razgradi u vodi!

zato je bolje da si sam napraviš svoju zemlju, za omjer ćeš vidjet kako ti najbolje odgovara, napravi si par različitih i jednom kad pogodiš omjer znaš i onda si na konju...

samo rokaj, nemoj previše stavit i nećeš ništa shebat! :thumb:

ako se bojiš, vidi kako se ponaša od početka, ako joj paše onda kod presađivanja slobodno malo povečaš količinu...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Thx indian_summer.

Tako ce i bit. zasto kupovat kemiju kad imam prirodu pod nosom... Sad ce outdoor pa cu napravit predobru smjesu da traje do kraja vegetacije. tako da vidim prvo kako ce se vani ponasati.

Peace!
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Nasao sam neke seme na netu a neke i probah.
Dobar insekticid koji se vec pominjao je buhach. Svi ga hvale, kazu da je nekada bio ne zamnljiv. Dobra fora je i sa mlevenom ljutom paprikom. Dugo ostaje na biljci. Za glodare i ostale zderace u outdooru postoji fora sa jajima. Razmuti se nekoliko jaja na 1l vode i time se namaze stabljika i nizi delovi biljke. Valjda napasnici ne diraju biljku posto smrdi na trulez.
Sto se tice pripreme zemlje dobro je u nju ubaciti pregorelog stajnjaka. Ali najstariji i najsuvlji deo djubrista. Tomu dodje kaokompost i humus istovremeno. Smesa je jakorastresita i sadrzi sve hranjive materije potrebne sigurno do kraja vegetacije. Posle moze da se razmuti neko prirodno djubrivo u vodi i time zalije. Bitno je da djubrivo ne ostane u vodi posto se stvaraju stetni mikroorganizmi u njoj. Sto se tice unistavanja mikroorganizama svakako moze 3% hidrogen peroksid razblazen u vodi (25-30ml/1l). Rastvorom hidrogenperoksidom moze da se prska i po cvetovima ako se pojavi budj.
U zemlji su svakako potrebni i neki mikroorganizmi i za to preporuka je slavol sa kojim imam veoma pozitivno iskustvo.
Zbog problema sa vestackim djubrivima, koji su mi umalo sprzili biljku usresredio sam se na prirodna djubriva. Varijanti ima raznih samo malo googlanja i kreativnosti i moze svasta da se iskombinuje.
ovde dodajem da u vestackim preparatima postoje supstance koje ostaju u biljci i menjaju kako njen ukus, rad a i unosimo ih u sebe.
Svakako preporuka zasve alternative potpunoprirodnog uzgoja. Biljka u prirodi nadje sve sto joj treba tako da je na nama samo da joj pomognemo u tome.
 
22.12.2010
15
1
3
37
Pozz svima! Kupio sam neki dan biokill pa me zanima dal je dobro njime prskat biljke?ako ima ko iskustva s time neka samo napise.hvala
 
22.12.2010
15
1
3
37
Ma to je manje bitno dal se prska ili nanosi gore ili sta ja znam kako,mene zanima dal je biokill dobar za zastitu bilja tj dal se njime slobodno koristim za suzbijanje insekata!?samo za info mislim ga koristit vani znaci kod outdoor-a.Ako neko ima iskustva time neka me prosvijetli.tnx
 
27.04.2011
6
1
0
32
Zaprasila sam biljku s prahom Neopitroid jer su je gadno napale uši. I sad nema više ušiju, ali je dosta toga palo na zemlju i upilo se. Zna li netko jel bi mogla ''izvuci'' malo toga iz zemlje uz pomoc aktivnog ugljena? Jel netko to radio?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Nemoj da experimentišeš,možeš biljku povrediti.
Ne bi trebalo ništa da radiš,nije opasno za biljku malo praha,ionako je upija preko listova.
Jedino što možeš učiniti je da uzmeš par litara vode i ispereš zemlju. To je kao flushing(ispiranje zemlje vodom pred kraj cvetanja od razne vrste gnojiva). Možda ti se malo listovi "obese",ali samo dok se ne stabilizuje zbog veće količine vode.
Mislim da to što je upilo neće ništa naškoditi biljci. Ipak ne pričamo o maslačku.
Ako bude problema,javi.
 
10.05.2011
31
2
0
42
Stavio sam dva cesnjaka i 2 zlice crvene paprike u prahu na 2 litra vode i sad sam to ostavio vani da odstoji do sutra navecer. Sad me zanima dal to trebam opet s vodom promjesat il da direkt prskam? I kolike su sanse da biljka lose reagira na to?
 
09.06.2011
6
1
0
43
SnailShop.com.hr - Prvi pravi hrvatski online GrowShop!

Zanemarite opis proizvoda na siteu, ovako to radi:

[FONT=&quot]Tiger Neem je zaštitno biološko sredstvo za biljke. Potiče prirodnu obranu, jača i poboljšava zdravlje biljaka. Sadrži prirodni dušik i elemente u tragovima, a koristi se u ekološkoj poljoprivredi. Osim što tjera nametnike s biljaka, osnažuje prirodni imunitet biljke, te je zbog načina nanošenja prskanjem po listovima biljaka i dušika u svom sastavu izvanredno folijarno gnojivo. Biljke tretirane Tiger Neem-om bit će zdrave k'o dren i jake k'o Herkul.[/FONT]
[FONT=&quot]Doziranje: Primjenjuje se folijarno, odnosno nanosi se direktno na listove biljaka. Razrijediti 10 do 20 ml Tiger Neem-a u jednoj litri vode.[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]



[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Stimulator imuniteta + organski dušik za folijarno gnojenje + insekticid (namjenjen većinom za spider mites, ali mislim da tjera i ostalu gamad).
[/FONT]
 
10.05.2011
31
2
0
42
Ganjalix je napisao(la):
Stavio sam dva cesnjaka i 2 zlice crvene paprike u prahu na 2 litra vode i sad sam to ostavio vani da odstoji do sutra navecer. Sad me zanima dal to trebam opet s vodom promjesat il da direkt prskam? I kolike su sanse da biljka lose reagira na to?

..bump!