BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa ovo što si gore naveo su imena biljaka tako da možeš googleat što je što

Žličica je malena kašika iliti kašikica
Omjer je relativan odnos neke dvije ili više "stvari" jedno prema drugom, znači ako treba miješati nešto u jednakome omjeru stavlja se svakoga sastojka jednaka količina, masa, volumen..
Tjedan je interval od 7 dana koji započinje ponedjeljkom a završava nedjeljom. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
E ovako imam jedno pitanje...danas onako blejao beze sa starcima po supermarketu,i vidim kod odjela za povrce,da ima nekih polica sa nekim gnojivima za biljke....i obradujem se,sto nisam dzaba blejao :D

Green Garden - Gnojivo za zelene biljke (NPK 4-5-7),Gnojivo za cvetajuce biljke (NPK 6-5-5).....jel valjaju ova gnojiva da li ima neko iskustva ?? Kostaju oko 4,50 km (2,25 evra)....cisto da pitam,da znam da ih prikupim na vrijeme da ih imam....
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
nezelim otvarat bezveze novu temu a nisam ni nasao bas neku temu di bi mogao postavit moje pitanje.... meni na gnojivu pise
N-20%
P-20%
K-20%
pise da je to gnojivo za vegetaciju i cvjetanje...
sad mene zanima dal je za vegetaciju bolje imat gnojivo u omjeru 2-1-1 za vegetaciju ili kod cvijetanja 1-2-2 ili moze i ovo proc za vegetaciju i cvijetanje?
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
zanima me jos jedna stvar ali me zanima o pesticidima....
neki ljudi govore o pesticidu napravljenom od duhana, dal ko zna dal je to dobro, dal se to smije spricat po biljci dal je ko probao i kako se to radi?
 
26.05.2010
38
1
8
43
...evo da i ja pitan nesto...na proslo pitanje mi niko nije odgovorija...zna li neko od vas za Culta zym biokatalysator...iman ga...u tabletama je od 30..grama...zanima me za sto su konkretno...ako neko zna..molija bi da mi rece za sto sluze...
 
S

silikolor banda

Guest
ljudi treba mi savet ako moze u vezi prihrane za biljke. do sada sam koristio fitofert 7-3-4 + slavol makrobiolosko djubrivo.
trenutno su mi neke biljke na otprilike pola cvetanja a neke tek krecu da cvetaju. imate li neku preporuku za djubrivo koje ce da odgovara svima njima a da moze da se nadje u svim bolje snabdevenim poljo apotekama?
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
vidio sam kod susjeda gnojivo na kojemu je sastav
N 90
P 76
K-117

sta mislite o tom gnojivu dal bi to moglo bit za cvjetanje, cini mi se malo previse N u tom gnojivu...moze kakvo misljenje?
 
26.05.2010
38
1
8
43
...optimus ako mozes malo pojasniti to sa bananom...iman neke biljke koje su pocele cvitati a neke jos nisu....procita san na forumu o tome da biljkama u fazi cvitanja triba dati u pocetku gnojivo sa manje N-dusika a sa pojacanim P i K a u kasnijoj fazi samo P K...bez N....moze li mi neko ovo potvrditi ili reci ako je nesto pogresno...hvala...
 
26.05.2010
38
1
8
43
....oke optimus...iman danas vrimena pa san malo gugla i ova fora sa bananom mi se cini zanimljiva...probat cemo pa viditi sto se dogadja...pozdrav...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smoky69

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Vid sad ću ti ja fino objasniti da te ne bi drugi iznapadali, jer sam fin momak :icon_lol: .
Dakle kad vidiš temu koja te interesira... znači klikneš na PRVU stranicu i čitaš.. a ne na zadnju pa lupaš a sve ti napisano.
Dobrodošla, uživaj i čitaj ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Evo, da i mene Tarki ne kudi, procitao sam cijelu temu.
Nisam nasao odgovor na ovo: Da li se moze iskoristiti kompost pravljen od zemlje, biljaka (trava od kosnje, ocvale biljke...)?? i jos nesto stari stavlja ali neznam tocno sto. Dakle, neznam tocan sastav, niti udio minerala niti NPK...
Kompletno sve iz prirode i bio razgradivo koje je sad nakon stajanja i kisa postala kao neka vrsta zemlje, vrlo rahlo i bez neugodnih mirisa!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Naravno da može, zapravo to bi bilo super da koristiš kao zemlju u koju ćeš posaditi (ili izmixaš to u soil mix),
obzirom da je sve organic, odnosno biljnog porijekla biljke će uživati :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD