LED SomaSuperSoil & Guanokalong Organics - Ace Seeds Malawi & Sensi Seeds Northern Lights

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
885
6.043
233
Dalmacija
Hvala vam Need i Bestija, svima koji prate i pisu veliko hvala ❤️
Znas da mi citas misli..jer racunam vec neko vrijeme, jer evo ovaj grow mi je bas po ps-u, bez gresaka i bez odugovoacenja vegetacije. Dao sam cak i previse hrane do sad, vidim na par listova je pokazala jedna od NL, nista strasno. Ali kontam da bi potrosio 8 soil setova po growu za 4 biljke. To je s popustom s kodom 244€ i u tome su tri melase. Caj za jedan grow me izidje 25€ i trebam jos pola kile pepela i pola kile guana. Kila pepela je oko 12€ a guana oko 16€ a to mi je i puno iako stavljam sad i malo pepela uz guano u caj sto se grglja.
Znaci suma sumarum uz bio bizz cal mag izidje me sve skupa grow bez substrata nekih 300€ ajde 320-330€ s 40litara vermikulita.
Ispravite ne ako grijesim al to je negdje tu koliko bi me izisao npr GK grow za 4 biljke..
I onda se sve mislim dal da samo nastavim ovako nekoliko uzgoja iducih dok sve ovo ne “fine tunam” pa da vidim..
Imao sam neku ludu racunicu prije ove koja je izlazil masu skuplje, ali ova je sad realna. Pod uvjetom da nemam greske i ne duzim vege period. Tako da vidit cu jos..ali mogao bi jako lako za sad ostati na ovome. Ko ce ga znat..jos ja cackam i trazim se u ovome svemu.
Cisto da kazem da znam da sa Hesi setom mogu proc uzgoj za nekih 100tinjak € i ok, nema greske. Realno sta dobijam za sve skupa 400€, necu davat usporedbe zbog pravilnika ali mislim da nemam puno o cemu razmisljat.
Jedino bi dodao nesto kokosa u substrat ali sumnjam da je vreca kokosa skuplja od vrece light mixa nesto ekstra..vidit cemo. :) sipam misli malo :)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.127
15.956
358
Znaci suma sumarum uz bio bizz cal mag izidje me sve skupa grow bez substrata nekih 300€ ajde 320-330€ s 40litara vermikulita.
Mi zbrajamo koliko šta košta,a dao bi im zadnje iz frižidera:D nokte bi jeo..
Bacao sam jučer boce od Advanced nutriensea,htio slikat ali onda bi ispalo kao da sad ne valjaju. Samo sranja za korjen su 120€ u 3 bočice po 0.5L
Druge stvari i nisu toliko skupe,ali ih treba 13 ::umirem::
Ne mogu govoriti za Somin kit,ali po tvojim biljkama,vidi se da šljaka. To nitko ne može pobit!!
Nebi trebalo toliko,da nisu potevi od 50L..
Probar ču ga jednog dana,sad mi žao u malom boxu,sam stavio u 18L isti mix,sad mi je žao, što nisam isprobao nešto drugo,a opet imam toga što sam nakupovao....

Sve u svemu,bravo @Ćyro :clap::tak se to radi!!
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.246
356
Kad počneš da gajiš, gajiš samo i isključivo da imaš. Kod svih je tako, normalno. Znači samo yield, yield, yield, grami po wattu, pune doze, busteri, zmajevi, tigrovi, aždaje aaaaaa
Onda vremenom kad se izveštiš i tegle umesto prazne budu polupune između dva growa, a kvalitet vidno bolji, počnu da ti budu bitne boje, mirisi, ukusi... zavoliš tu priču, majku mu, želiš da unaprediš, da uživaš, da se opustiš. Kvalitet, ne kvantitet :)
I onda kreće - kao kod muzičara čuveni GAS (gear acquisition syndrom), samo kupuješ i kupuješ i tragaš za svojim receptom i za svojim nekim pečatom i bude milina jedna najlepša, i to je skroz ok

Ljubav je to!

:vutra:
 

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
885
6.043
233
Dalmacija
Ja sam svoj Hesi set poklonio :)
slazem se s vama obojicom, za te novce dodjem do prepunih tegli, a mislim da ce sad bit i vise nego prosli put. A nemogu vam opisat osjecaj kad otvorim teglu.. mirisi se razliju na sve strane, tko namirise samo glavu okrene..
Prije dvije godine da mi je netko rekao da cu moci sam sebi uzgojit takvu vutru, bio bi jako skeptican. Znajuci koliko pusim. Tako da meni je sve ovo vec san snova, a tek sam poceo :)
Wendigo:wave: jako fino si rekao, pogotovo ovo na kraju mi se svidja. Svak nadje neki svoj djir i nacin i usavrsava ga iz uzgoja u uzgoj. Mene jos odusevi kako svaki grow sve postaje sve jasnije kako kad zasto koliko..ma nevjerovatan hobi, nevjerovatan. Idem napravit malo pralina za veceras ☺️
IMG_7862.jpeg
IMG_7861.jpeg
 

Need 4 weed

Aktivan Član
14.06.2019
172
518
93
Kad počneš da gajiš, gajiš samo i isključivo da imaš. Kod svih je tako, normalno. Znači samo yield, yield, yield, grami po wattu, pune doze, busteri, zmajevi, tigrovi, aždaje aaaaaa
Onda vremenom kad se izveštiš i tegle umesto prazne budu polupune između dva growa, a kvalitet vidno bolji, počnu da ti budu bitne boje, mirisi, ukusi... zavoliš tu priču, majku mu, želiš da unaprediš, da uživaš, da se opustiš. Kvalitet, ne kvantitet :)
I onda kreće - kao kod muzičara čuveni GAS (gear acquisition syndrom), samo kupuješ i kupuješ i tragaš za svojim receptom i za svojim nekim pečatom i bude milina jedna najlepša, i to je skroz ok

Ljubav je to!

:vutra:
Kako mi se ovo sviđa, ali sa osmjehom na licu sam ovo pročitao, ja sam tek počeo, tek se tražim, jebu me uvjeti, jedva čekam da uhvatim godišnje doba da krenem, preračunavam stalno, ali jedva čekam da krenem, to je to, ljubav
 

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
885
6.043
233
Dalmacija
26.05. - 20. dan cvata
Pozdrav ljudi, evo polako zavrsava treci tjedan da su u cvatu. Ide sve polako naprijed, nista posebno se nije dogodilo. Malo vodim borbu s vlagom ali uz paljenje klime i to polako ide nize. Sad smo negdje oko 55-60 kad zalijem, u narednim danima opada do 48-50%
Narucio sam jos nekoliko oscilirajucih ventilatora. Sutra cu postavit dva ona lezeca duguljasta venta da pusu ispod krosnji. Meaco radi na full odvlazivanje i vadi 30litara svaki treci dan. Strasan stroj.
Sta se cura tice misoim da sam mogao jos nesto lisca skinut gore iz krosnje, bolje bi bilo. Al dobro je. Iduci put znam.
Malawi sam spustio na drugi “podest”, maknuo sam stolice ispod nje jer se opasno priblizila svjetlu. Odvezao sam joj sad par grana pa nek se poslozi sama pa cu ja vidjet jel mi se svidja il cu je malo dotegnut.
Dva NL pune cini mi se jednako dok treca ima nesto manje cvjetove, puni i ona, ali nije ista kao ove dvije. Filter jos nisam promjenio, jos se vani ne cuje nista ali kad pipkam cvjetove nl mi mirise na neki sour kiselkasti miris. Vec su jako ljepljive. Malawi jos ne osjetim neki miris, ni ne vidim da radi trihome. Neznam jel to ok ili nije, nisam nikad imao 100%tnu sativu. Ona je najtanja i skroz je drukcija ali to je i za ocekivati.
Top feed mislim da ide krajem cetvrtog tjedna ili pocetkom petog. I to manje nego sam mislio. Malo pepela i malo guana i amen. Dva NL su mi pokazala malo da im je viska hrane, nista strasno, na nekoliko listova samo, ali znak da usporim s hranom svakako.
Tako da cu im dat tek malo kasnije pa par puta caj pa voda do kraja. Malawi bi mogla dobit hrane iduce zaljevanje ili ono iza. Ona se u ovom momentu odvaja od drugih sta se toga tice. Ona je ionako u samom pocetku cvata dok su ostale skoro vec na pola puta. U svakom slucaju bit ce mi jako interesantno ispratit ju :)
Evo nesto slika i to ce biti to za ovaj tjedan.
Prve tri NL pa zadnja Malawi
IMG_7889.jpeg
IMG_7890.jpeg
IMG_7891.jpeg
IMG_7892.jpeg
Evo par slika iz par uglova
IMG_7893.jpeg
IMG_7894.jpeg
IMG_7897.jpeg
IMG_7896.jpeg
IMG_7898.jpeg
IMG_7900.jpeg
Evo mogu polako i bud shoot slike stavljat :) iako je ovo nabrzaka bilo jer malo zurim :)
IMG_7909.jpeg
IMG_7908.jpeg
IMG_7907.jpeg
IMG_7906.jpeg
IMG_7905.jpeg
IMG_7904.jpeg
IMG_7901.jpeg
IMG_7903.jpeg
Evo sve ide nekako ok rekao bi, idemo polako u polovinu cvata za NL. Nju se iskreno i ceka :) jedva cekam zapalit ovo cudo :) iduci update iduci vikend. Pozdrav! :wave: