Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.021
3.820
188
42
Moj neki trip je da ako banka nema mogucnost placanja karticom za tvoju zemlju,vec se novac salje u koverti,to em dugo traje i mislim da se oni ogradjuju da su ih poslali,jer ne postoji pisani trag. Ja sam pronasao shop koji prima Visu i ostale. Nisam nesto mnogo gledao,ali solidna ppnuda,kao i cene i pokloni shop se zove kannabia seed , ali ima jos jedan iz Amsterdama koji je prava banka,nema sta nema,a za SRB ,konkretno, idu sve vrste placanja. Nisam saradjivao ni sa jednom,pa ako neko sme ,a ima visak novca ,nek pokusa.
Koloko se secam,Lindu sam i ja dugo cekao,slovenci su bili isto expeditivni,ali su poceli da vracaju pakete sa carine ,verujem da oni vise ni ne salju za SRB.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.244
356
novac salje u koverti,to em dugo traje i mislim da se oni ogradjuju da su ih poslali,jer ne postoji pisani trag. J
Šalje se airmail preporučeno, i pošiljka se prati :) zapravo neke banke insistiraju na tome, npr Seedsman, da ne bude posle "posl'o sam - nisi".
Oduvek šaljem pare u koverti, jedan jedini put nije prošlo, i to sam ubeđen da je naša pošta otuđila - slanje novca u koverti, nebitan je iznos, je zakonom kažnjivo. Oni i računaju da se niko neće buniti.
Zato je bitno biti inventivan u skrivanju istog. Ne čestitke i prazne presavijene papire, nisu baš toliko glupi. A i imaju dovoljno iskustva.


Da traje dugo, traje - ali meni lično je najsigurniji metod. Šta mi teško da sačekam mesec dana umesto nedelju :)
 
23.04.2024
19
22
3
40
Stigle su mi danas semenke od linde za Srbiju.Naručio i platio 23 /4 i nakon kašnjenja sam im poslao reklamaciju 13/5 .Oni su odmah odg da je zbog legalizacije u Ger. gužva al odmah sutradan su poslali 14/5 sa pratećim brojem i danas stiglo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo and Igorče

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
611
1.415
163
72
@Wendigo , ako ti njima saljes novac u koverti, kako oni tebi salju menke? Pitam jer sam pokusao nagovoriti engleze da mi posalju menke u koverti nakon sta su mi 2 puta zapele na carini.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.244
356
@Jurio iz mog iskustva - uvek naglasim da povade semenke iz originalnog pakovanja, i da mi ništa od repro materijala i poklona ne šalju (rizle, upaljači, mrvilice itd), bilo šta što bi izazvalo sumnju, a i da ne bude paket, već upravo koverta ili nešto slično. Mnogo je manja verovatnoća da zaustave, pakete otvaraju redovno i to je baš lutrija
Soma npr kida sa stealth-om, tražio sam deset minuta gde su :) Seedsman isto (oni i šalju iz UK uglavnom za SRB, ne znam gde si ti doduše)
GHS - nisam preterano oduševljen, stealth slab, support nula, evo prošli put mi poslali mužjaka :D šou
Od ostalih tipa Nirvana sam uzimao davno, ne vredi ni pominjati sad
Obavezno promeni adresu dostave, ako je već dvaput zapelo. Nisam siguran da li oni to unose u sistem negde, ali lično sam sklon onom sprečiti - lečiti i tako