First grow .

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2019
21
7
3
26
Hvala na savetu
Supstrat ces pre stavljanja u rupu ili saxiju, izruciti,dodati 10-15% prlita,izmesati,ali ces primetiti grudve ,razbil ih prstima,da sve bude lepo i rasttesito,pa dodaj k
Hvala na savetu,cekam da stigne prehrana i zemlja pa stavljam i automate na klijanje . Racunam jun je ,ide lepo vreme ,mogu ih vec staviti na klijanje pa da budu gotovi tako u septembru ako Bog da :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.821
188
42
Dobro je nisi automate posadio u obicnu zemlju. Dobio bi 20g i razocarao bi se u ovaj sport. Sto se tice mnogi imaju protivlkjenja prema zutoj Florabeli,ali kad je pomesas sa perlitom i svojom zemljom,mozes i 50:50 , u pocetku prvih dva obilna zalivanja,samo idi vodu i Slavol ,u razmeri kako pise, sad mi stao mozak al mislim 10ml na 1l vode. Zalivanje ne sme da bude precesto + ako pada kisa nema zalivanja. Posto je i meni prvi grov napolju,ako sve bude kako treba videcu po listovima sta joj treba i dal joj treba nesto od NPK djubriva. Zato daj fotke da fi se pomogne kolko ko moze,jer sve vec ima napisano na 100 mesta samo treba neko da sedne prvo i da cita nekoliko dana i vodi beleske:rofl: .
Imas i opciju mentora,nadjes gde su mentori na forumu,pronadjes nekog ko je znalac za autdor,pitas da ti bude mentor,da ti on govori sta,kad i kako da radis. Ja sam ga uzeo posle nekoliko samostalnih berbi (indoor),uz mentora sam dobio veci prinos,imao manji pritisak i imao sam bolji pristup mojim biljkama. Ja mogu nesto da ti pomognem,ali kad naletim ,imam puno obaveza,ne ispustam volan nemam kad da cutam i kucam. Srecno sa tim menkama, ja sam tek sad naucio ,posle 5-6 godina grova da menke nece na ladnom da niknu,bez obzira kolika je klica. Vole toplo i tacka,bacio sam 3automata i dve foto,dusa me boli,jos ih nisam uneo u kucu sve se nadam sad ce :zvezda::::listomahanje::.
Pozdrav
 
08.04.2019
21
7
3
26
Vrv cu uzeti mentora . A sto se tice automata ,razmisljao sam sta cu sa njima i odlucio se da ih zveknem direktno u zemlju ,dakle nece ici u saksije. Iskopacu rupe za njih pomesati sa kupovnom zemljom ovu moju,odraditi mesavinu i sve pa zveknuti ih kad za to dodje vreme u te rupe. Ovde je vreme super prethodna dva tri dana ,pre toga uzas ,kisa ceo dan svaki dan . Zato gledam da sada pocnem i automate ,vidim naredne dve nedelje je super vreme pa rekoh da krenem ,a i sledi lepo vreme generalno tokom juna i jula ,temperature ce biti super pa kontam to je taman taj period da ih posadim :D Dok fem idu ipak u saksije od po 20l pa na sajt kad za to dodje vreme . A tebi hvala na pomoci i savetima
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.821
188
42
To je najbolje,da ne osete stres od presadjivanja,ali mens a i tebe muci jedan problemcic,nocne temperature, kod mene su bar po prognozi 11-12 , a ni kod tebe nije verujem nista bolje? Ja sam zbog hladnoce izgubio 5 biljaka,od toga 3 autom. sad petljam nesto neke balone da ih pokrijem jer ako budes hteo da znaz kako ,zalrati moj dnevnik :thumb:.
Sa druge strane mnogi automati su podnosljivi na hladnocu,cak im i prija,ljubicaste sorte,ne znam sta da ti kazem,ja bih licno presadio,vreme ce jos vise da se stabilizuje. Zbog presadjivanja gupis 5-7 dana, da se naviknu na novo imas u mom dnevniku preparat koji je antistres za biljke po principu Slavola,samo pismenije i koncetovanije,ne pamtim sve. Tad prebole za 2-3 dana i dobiju zalet, tebi mirna glava jer znas da su nikle. Nek me neko pametniji ispravi dok decko nije upropastio seme kao ja svoje....
Ajd brate srecno odo sa nadjem svoj dnevnik pa da i ja radim po basti veceras :let:
 
08.04.2019
21
7
3
26
Pa okej su temperature ,ne padahu ispod 12-13 uvece sto je sasvim pristojno . Danas mi je stigla zemlja i djubrivo,tako da polako mogu i automate da stavljam na klijanje i da se zalecem sa growom
 
Poslednja izmena od urednika:

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
871
3.767
163
.... ma to ti prehladno ... moraš ih ušuškat na bar 20- 22C (večinu autiča )-zemlja da im je topla i da ta kratka vegetacija bude kak treba pa možeš očekivat nešto i od cvjetanja-inače su mini-treba se malo potrudit oko autiča...prejako sunce isto malene bilje skuri...
pažljivo i sretno debelo masno:)
:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče
08.04.2019
21
7
3
26
Lazem ,kaze temperature najmanje nocne 15-17c . Nece ovde biti tako toplih noci od 20c i vise sve do polovine juna izgleda . Hvala na zeljama :D
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.821
188
42
Eto kolega je verovatno vise upucen za aut dor za autose,ali je isto ko sto sam ti i rekao,noci su hladne jos uvek,bacices menke bez veze. Bolje prvo u neke manje saksije na prozoru u kuci ako mozes,da bar izguraju 10-15 Dana,da ojacaju,a i vreme ce da bude bolje. Autosi su mnogo prgavi,hoce paznju,da im ugadjas,milujes.... Njima je mnogo bitno da u vege fazi imaju sve u fulu,jed tad rastu i sto su veci, vise daju.
Mozda da ne zuris jos par dana,ako ih vec nisi proklijao,to bi ti bilo najpametnije.
Jel nameravas neki trening ili ?
Poz
Edit : pisali smo u isto vreme, ipak sacekaj bar jos 5-6 dana da se zemlja lepo zagreje,ne gubis nista. Ja sad to direktno ne bih smeo,a ti razmisli pa uradi kako mislis da je najpametnije,ne znam sa koliko menki raspolazes i koliko si spreman da rizikujes, da ponovim,ja sam bacio poslednje 3 menke autosa zbog nocne temperature.
Ne znam kako ti proklijavas seme,ja ovlazim tufere one za sminku, ili toalet papir bez mirisa,salveta moze, navlazim ne natopim vodom i zavijem lepo u Alu foliju,pa u kesu ,to sve zavijem i stavim na ruter,za dva dana klijaju jer imaju idealnu temperaturu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
08.04.2019
21
7
3
26
Nece odmah napolje oni,prvo na prozor da izguraju malo ,pa onda idu u zemlju kad dodju do odredjene velicine . Planirao sam scrog da radim automatima,a fem ce klasican toping
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.821
188
42
Ne mozes skrog ,morao sam da proverim,ali sam u pravu,nisi nista citao. Tu tehniku koristis samo na foto biljkama jer za skrog topiras biljku puno puta,da se siri,a ne da ide u vis. Autosi nemaju vremena za to ,a i mali su. Bolje uradi kontra,autose topiraj ,a fito radi skrog,ali ti ja to ne bih preporucio jer ti je prvi grov,upoznaj se prvo sa osnovama i citaj malo brate ne zuri.
Neki bi ti rekli da cak ni autose ne topiras,mozes LST , to pronadji sta je i citaj :svadja:,veoma je prosto.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.821
188
42
Ti si se malo zbunio,za skrog ide mreza iz koje rastu cvetovi,puno cvetova,ali to je za foto biljke. Mreza drzi biljku da ne ide u visinu i drzi sve cvetove na istoj visini,da bi to uspeo moras da tooiras i topiras,pa opet i opet i tako vise puta. Foto biljke pocinju da cvetaju od letnje ravnodnevnice kad su dan i noc po 12 sati, Dok autosi cbetaju posle 20-25 dana,do tad ako ih nisi topirao ne diraj nista il probaj na jednoj da vidis o cemu ti pricam.
Uzmi svesku i hvataj beleske,ja sam ispisao roman...
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.821
188
42
Sto da stavljas mrezu? Mozes da bude vislja da ti bude zastita od grada,inace ne dobijas nista sto se kolicine ili kvaliteta tice. Autosi najbolje podnos LST, malo kasne ako ih HST treniras . Nemoj autose mnogo da cackas da ne bi dobio samo lisce ili hermafrodita,to je najgore.
Ja sam vodio zaseban dnevnik u svesci sa beleskama, nije da nisam gresio,ali ti brate bas nisi lepo citao ili ti se sve istumbalo.
Evo kako sam ja radio,pogotovo sto atosi vole tacnost, cvetaju u dan kako pise u specifikaciji. 20240528_145628.jpg 20240528_145610.jpg 20240528_145554.jpg . Vidi da nadjes mentora ato pre,ja nemam iskustva sa autdorom,a nemam ni zivaca,dve zene ,alimentacija,radim od jutra do mraka,svega mi je preko glave,jos kad vidim sta pises dodje mi da upalim auto da ti dodjem u goste,da ti nacrtam da ne radis to kako treba
:rofl:. Za mi te jer ce da ti propadne sve u startu,mnogo zuris,kao i svi na pocetku.
Moras da budes strpljiv i da ih sto manje cackas,pogotovo autose. Ti pitaj,a ja ako stignem kazacu ti svoje misljenje,koje ne mora da bude isto kao sa ostalim kolegama sa vise iskustva.
Inace meni su autosi u boxu davali max 50-60g po biljci,moglo je da stane dve biljke,osim u prvom boxu od kartona,gde sam ugurao 3 automatika,uspesno sve.
Ajd...
Edit ; upravo sam usao u kucu,sa posla,pa da ti odmah dam savet da se ne zeznes,prognoza vremena. Ne znam koju si prognozu gledao,ali za SRB je nocna max 13°C. Ustvari kako da znas da je toplo nocu. Devojke jos uvek nose pantalone,helanke i sl,retko koja je u suknjici,haljinici,sorcicu,tj nema nocu ribe koja ima gole noge,zasto? Zato sto je hladno.
Uostalo radi kako hoces,sa posadis i kako se prema tome ponasas,tolko ce ti i ona dati.
Verujem da ti upropascavam dnevnik,ti ako imas neke nedoumice posalji mi PP.
Pozz
 
Poslednja izmena:
08.04.2019
21
7
3
26
Ma nzm gde se nalazim ovih dana iskreno . Odg bih ti na privat poruku ali bukvalno ne vidim kako,nesto baguje sajt ili sam ja slepac . Automate nzm,mozda ih na kraju ne budem ni trenirao ,drugar je prosle godine imao NL automate koje nije ni trenirao pa su bili po metar i po i dali brda hedova . Videcu sta cu,ima vremena ,nisu jos ni proklijali.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče
08.04.2019
21
7
3
26
Cao ekipa ,kratak update sa slikama i moguci problemo sa biljkom . Dakle kao sto vidite jedna od biljaka je gotovo pocela da se susi ,posadjena u je florabelu zutu cistu ,stare su 8 dana obe ,za sada zalivane samo obicnom vodom bez aditiva . Mislio sam da je zalijem veceras sa malom dozom plantele za vege ,mozda joj fali nestoo
 

Prilozi

  • IMG_20240601_135907.jpg
    IMG_20240601_135907.jpg
    445,4 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20240601_135917.jpg
    IMG_20240601_135917.jpg
    495,2 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20240601_135850.jpg
    IMG_20240601_135850.jpg
    362,2 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20240601_135859.jpg
    IMG_20240601_135859.jpg
    383,3 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20240601_135840.jpg
    IMG_20240601_135840.jpg
    455,6 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20240601_135847.jpg
    IMG_20240601_135847.jpg
    513,7 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.246
356
Neće joj pomoći plantela ništa, previše je mala, ni ne treba joj nešto mnogo nutrijenata trenutno spalićeš je samo + to što žuti je vrlo verovatno problem sa zemljom, a reče ti gore kolega lepo:
mnogi imaju protivlkjenja prema zutoj Florabeli,ali kad je pomesas sa perlitom i svojom zemljom,
Mogao si bar perlit dodati da pojačaš prozračnost, kanabis voli rastresito, ne nabijeno :)

Valjda ćeš je izvući do kraja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ćyro
08.04.2019
21
7
3
26
Ima perlita ,samo nisam mesao zemlju sa svojom. Npr i druga biljka je u istim uslovima ,ista zemlja sve isto ,a ne fali joj nista ,okej izgleda :/
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.023
3.821
188
42
To su kotiledoni listovi koji bitni dok ne krenu prvi "reckasti" . Pretpostavljam da ti stoje napolju?
Nemoj slucajno da dodajes plantelu,zemlja ima u sebi dovoljno djubriva za prvih 20 dana,ova ima cak i vise pa znaju mlade biljke da izgore ,jos ako im ti dodas plantelu(NPK djubrivo) izgoreces ih 101% . Uostalom probaj.
Ja sam u indoru uvek sadio u z.florabelu i nisam imao taj problem nikada,ali nisam imao ni potrebu da dajem djubrivo od presadjivanja najmanje 21 dan. U aut doru je to verovatno krace jer kisa spira te nutrijente,ali opet tako male biljke ne vole jaku zemlju.
Gore si rekao da ces to da uradis pa te nisam mnogo opominjao za jacinu zemlje,ja sam je mesao ove godine,nisam hteo da rizikujem,bolje malo slabija nego da ih sprzi.
Ako ti te biljke prezive,sto ti zelim svim srcem, slobodno posadi u cistu florabelu,ako je imas dovoljno i izmesaj je sa perlitom. Ona za biljke koje su izgurale prve dve,tri sedmice, moze da ide tako jaka i od tad narednih 20ak dana opet nemoj da djubris.
Videces kad listovi postanu svetlo zeleni umesto da su tamni,e tad mozes da krwnes,ali ipak pre toga postavi fotke.
Majke ti,jel si posadio i automatike?
 
08.04.2019
21
7
3
26
Da da ,napolju su . Znam da su kotiledoni,ali poceli su da zute i listovi,tj cela kao sto vidis ,tako da nzm sta bi moglo biti . Nista onda ,necu ih zalivati plantelom . Ostavicu je pa kako bude bice ,ako prezivi super ,zalivacu je obicnom voodom ,nzm sta drugo. Videcu kroz dva tri dana dal ce preziveti. Automat je jedan u saksiji ,juce stavljen,danas izbio na povrsinu,druga semenka od amnesie nije ni proklijala za sada barem ,nesto mi se cini da ni nece. Automatik je u sobi,unosim ga preko noci ,iznosim ujutru .