Foto/Auto Dve kriticne udovice i tri bele.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.244
356
Nutrijenti koji se inače daju imaju svoju funkciju - pomažu pri procesu u biljci, tipa azot za fotosintezu i izgradnju hlorofila, kao i magnezijum (centralni element molekula hlorofila), fosfor služi za prenos energije, kalcijum i silicijum oblažu i jačaju ćelijsku strukturu, itd itd itd

Sad pogledaj nalepnicu te zemlje, t videćeš olovo i svašta nešto koje biljci qrcu ne služi, a pošto u procesu transpiracije iz listova voda ispari - to čudo ostaje.
Koliko će kiša isprati, a biljka usvojiti ne znam :)
Ne znam ni koliko je opasna količina, ono što znam je da se - ponavljam - lično ne bih igrao sa tim, pogotovu sa olovom, zato što se to teško izbacuje iz organizma, ako uopšte

Bukvalno ćeš svuda, kod svih growera koji imaju tutorijale, videti tu opasku: ne zemlju za cveće zbog teških metala.
Pojedini Advanced Nutrient proizvodi su povučeni, upravo zbog toga što ih u sebi sadrže (teške metale)

pa nije ova zemlja iz Ukrajne:rofl:
Pa zapravo, mnogo bi bolje bilo da jeste :rofl: Ukrajinska zemlja je među najkvalitetnijim i najplodnijim na svetu


Vidi, tvoj je grow, ti znaš najbolje izgleda :) sretno u nastavku!
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.021
3.819
188
42
Izvini kolega u pravu si sve,nisam uopste video da na dekleraciji pise "TESKI METALI" ja pogledao ph i NPK i vise nisam citao,nikad mi ne bi palo na pamet da neko prodaje teske metale,srecom pa sam kupio samo 10L i razdelio,znaci cca 2l po biljci. Nadam se da ce da se spere to do septembra, osim olova koje me sad vec najvise zabrinjava.
Da sam posadio muskatle,tacno bi ih pozvao ili poslao mail i sve po spisku i na gomilu :svadja:.
Da su negde blizu otisao bih odmah ujutru da "porazgovaramo" . U al sam sad puko ,pored svih problema koje imam privatno,samo je olovo falilo. Hvala ti na strpljenju,ali u svakom zlu nadji nesto dobro. Zbog olova ce cvetovi biti tezi :zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jajce

Pro

09.03.2024
17
61
13
32
Na jeftinijim zemljama deklaracija ti nije tocna 100%,to kj pise na pakiranju nije ni približno blizu onome kj je unutra. Ja nebi brinuo za zdravlje vec za biljku jer se nece razvijat kak bi se razvijala u boljem supstratu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.021
3.819
188
42
Kratak apdejt. Kod mene od juce pocela kisa i to bas jak pljusak,cak kazu da je padao i grad (tuca) i sad prska ponovo kisa po malo tako da nemam razloga da posetim biljke. Ove ispod balona treba da su sacuvane,a ove bez balona kako im Bog da. Sta god da je sa njima ja im ne mogu nista. Ako ih je polomio grad ili im je kisa naskodila nesto,to je stoje. Jedino cu za neki dan da kupim jos puzomora ,ako su citave biljke da ga ponovo stavim,jer ga je kisa 100% sprala.
Pozdrav iz kisovite Shumadije
Edit : Sad je 20:45 ,a pao je mrak. Znaci trebam da idem 15-20 minuta ranije, ili da hvatam svitanje. Padala je kisa i opet nailaze oblaci, ali najavljuju lepo vreme narednih dana. Nabavio. Sam jos jedan balon id 5L da mu odrezem dno i izbusim, ako uopste ima neka cela biljka. Trebam da kupim jos puzomora,ali se razmisljam da mi zdravije da nabavim jos jedan balon i resim se problema puzeva dok su deca mala, nadam se da kad biljoze porastu,da im puz ne moze nista?
Ozbiljan sam sa potanjem da li je potrebno da stitim biljku od puzeva tokom celog grova ,ili kasnije kad ojacaju nije potrebno nista? Pitam jer je puzomor cist otrov,cij sastav ni ne smem da citam.
Pozz
Edit 2: svice polako,tj sad je vec kasno ujutu 07:05.,obzirom da nisam spavao celu noc ,vadio sam zub pa me bolela rana, provalio sam da oko 04:00 moze da se posecuju biljke,tad samo pekari rade i bez.pumpa,a toga nema bas blizu.
Spremicu rastinje,isecicu gomilu da stavim oko biljaka,da drzi vlagu,razmisljao sam o kartonu nekom,njemu treba duze vremena i vise kise da bi se raspao,moze dosta da izdrzi,a da drzi vlagu,ili cu rastinje+ karton.
NApravicu sebi posao i moram da kopam po kantama da nadjem suve kutije da bih isekao 5 pravougaonika,da ne kazem kocke:kafa:,
Puko sam buxnu,da prestanu bolovi,medjutim samo me rasanilo,manje boli jer ne razmisljam o njemu,ali ja sam nahebo kod zubara kao niko. Tri puta su mi davali anesteziju. Dve u 13:00 i idalje me bolelo,pa me polo kuci da se vratim u 17:10 da budem prvi posle pauze,kao da je znao,jos zvao hirurga-doktorku i sestru veliku da me drzi i sve je tp trajalo 20 min,kaze da sam tdenutno najgori zub imao u begovoj karijeri. Mlad doktor mozda 3-4 godine radi,tako i da nema beku karijeru,al ima laku ruku za davanje aneatezije u utorak idem opet da izvadim jos 1,oa jos 1 i tako ukupno 6 kom,jedan da mi ostave da uma proteza ,donja,gde da se drzi. Mora da postoji sistem da se drzi proteza bez ijednog zuba,da namerno povadim sve,a ne da za 5-6 godina i taj zub moram da izvadim,moram da puknem jos 100€ da opet radim novu protezu.Skrenuo sam sa teme izvinite odvaljen sam od vutre i aneatezije izgleda.
Sve u svemu,planiram da sutra u nedelju odem na sajt oko 4h i da bar posecem ono rastinje sto je blizu biljaka,pa da ga bacim okolo. Za karton se premisjam jer mi se nesto cini da puzevi vole karton. Ili da uzmem jos jedan balon od 5 l i sve da budu pokrivene?
Ove sto su ispod balona nisu bile skuvane vec naprotiv bolje su izgledale,vece listove su imale nego one bez, a i taj otrov za puzeve,sad kad ste me ubacili u trip za teske metale,preslisavam se periodni sistem elemenata kako bese ide ,Vodonik,Kalijum.... :let:. Al sam se razvalio. Ko nemac. Jel sad nikako ne mogu da ubacim gel da drzi vodu i to me zena pitala dal si stavljao u zemlj ono iz pelene? I tad mi sinulo hiro gel kojeg na nigde semonline da kupim ,moze da se kupi 10ak pelena ,moze i obe za odraale,one su najvece i imaju u sebi hidrogel.
Razmisljam se da polako u krug,ne blizu biljke,vise uz ivicu rupe da otkopavam sa kasikom sto dublke mogu,kad je vlazna zemlja,i da ubacim sad hidrogel? Ne verujem da su razvile do sad. neki veliki koren. One su stare,ako sam lepo brojao, 18 dana. Sutra cu znati dal im je nevreme naskodilo. Ajd odo da puknem nimulid i da malo zmurim,pola sata,pa da pijem kafu sa zenom
Gud morning maj frends end gudbaj do sutra :razvaljen::
Edit 3 : izbusio sam puuuuno rupa na ovom balonu,setio sam se da imam lemilicu koja pravi idealne rupe,one sam busio burgijom. Stao mozak...
 
Poslednja izmena:

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.021
3.819
188
42
Da ne editujem vise danas je nov dan,bila keva na placu,inace ona je planinarka(nije alpinista) planinari,penje se po raznim brdima i tako... I danas mi salje poruke dobra ti je basta,lepo mesto,ali ja sam nasla drugi put. Pitam ke kuda ona mi objasni,znaci moram uzbrdo u granje i siblje i ludilo,a ona imala ful opremu,zizme zastitu od zmija duge rukave... Ja doneo danas jos dva balona i nisam mogao da budem miran pa sam otisao da porazim njene tragove,jes malo dalje i malo vise veliki uspon i imace zmija,ali ss ne vidi sa ulice i mogu da menja 2-3 puticaOve ispod balona su bolje i vece od ove dve sto su bez,tako da sad obe pet biljaka imaju balone,samo sam za ova dva zaboravio da odozgore stavim mrezicu,valjda nema puzeva skakaca :rofl: slike kaddodjem kuci,ovde mi slab net,pozz

Edit ; dugujem fotke nisam slikao sve,jer su sve iste,sli bez i kad skidam balon povlaci zemlju sa sobom,kad ga skid1am, pa se pomera biljka u korenu,jes sam gledao da gurnem balon u zemlju zbog vetra i svega,: 20240601_190541.jpg aa i bez 20240601_190344.jpg 20240601_190313.jpg sa balonom 20240601_190300.jpg bez,izbrojite listove malo sam umoran pa ne ralikujem fotke ali se vidi razlika da je ogromna. Ispod flase- boce od 2L je vrv malo prostora koji se brzo zagreje pa se kuvaju,ovde ima vise od duplo vece zapremine i posteno su busne +velike rupe na vrhu. Ja zbog kise i mesanja zemlje razmisljam da ,ako ne oada opet,zalijemsa pola doze plantele,ali videcu na licu mesta.
Sa koliko vode je najbolje zalivati? U indoru znam ,prosto ko pasulj,a ovde kolko sipas ono ode . Prva dva su imale po 1L posle je kisa sipala po 50 L ::listomahanje::,pa kad se osusi lepo dal da im dam po 2L ili vise? Ko zna? Padalo je ko da mu je poslednje,nije dugo,al dovoljno.
Tek sad vidim sav sam pogreban po rukama i ozarile me koprive,ubole me cickovi i boca neka maca,kuca,travuljine kolko hoces. Leti ima zmije 100% ,sarke.
Dal valja poredjati sitno kamenje umesto malca? Mrzi me da sisam travu,a i unistavam masku,ne mogu na sajtu da sisam travu,a i nema obicne ,sve neka debelo granje i bode,visoko do brade meni 178cm,sam visok, i to ce da bude tako neuredno zauvek,taj lik ne dolazi,jedino ako nekom u medjuvrenu ne proda pa ovaj uleti sa bagerom da poravnja,jer je tamo ko na BMX stazi sve brdasce do brdasca i boca i cicak. Sta moze jos sem malca OG? Moze trava suva da se potedja. Mogu ustvari kosom da pokosim na mom imanju ,vocnjak,tu je trava cca 30-40cm,lepa ravna,tanka,to cu da uzmem,ali kosom da pokosim,jer ce trimer da je pretvori u kasu.
KISA PADA , TRAVA RASTE,
JA JE SUSIM PA JE PUSIM,
samo neka pada ,moze da stane pomalo nekad cisto da im sam malo NPK i neka raste ko gerila,a ja da se pravim lud?
Taman kad budem isao sa porodicom da spremamo zimnicu,tj,ajvar i kecap u avgustu,septembru. Bicemo tad tamo malo vise nas i necu da budem uoadljiv kao sad kad dodjem sam i svaki dan ulazim u tudje sa nekim kantama:zvezda:: Ja se nadam da cu moci da je berem pre oktobra (listopada)? Ko je sadio udovice,one su vise sativa ili indika? Sad cu da potrazim,kao i kritikal kash.
Pozzz
 
Poslednja izmena:
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: jajce and Peroooooo