LED SomaSuperSoil & Guanokalong Organics - Ace Seeds Malawi & Sensi Seeds Northern Lights

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.02.2022
96
214
33
59
Ne mogu vjerovati da su probile dno Airpota!!! I da same mogu popiti višak vode. Super !!! Taj dio, skupljanje viška voda iz tanjura, me najviše zamara i smeta. Imao sam žulj na prstu od šprice za izvlačenje viška vode. Ili to ili ih sve pomjerati, dizati pa skupiti vodu. Što je možda i kompliciranije. Svaka im čast!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Ćyro

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
828
5.735
233
Dalmacija
Da, neznam jel do airpota ili mykosa ili genetike i dobrih uvjeta, a vjerovatno do svega skupa, poslije kad izvadim biljke korijen je kao kosa kroz cjeli substrat isprepleten. Ako sve nastavi kako planiram, dokumentirat cu sve tokom growa, pa tako i to.
Iako nisam pametan u smislu dal da im dajem run off da piju ili ne, inace se to ne radi, ne radim ni ja u biti, ali nekad mi se zna desit. Tipa kad zalijem pa odem na kavu pa cu poslije, ali me netko odvuce ili zaboravim i sutra dodjem, suho ili samo vlazno malo.
Sto sam primjetio je da su puno energicnije u srkanju run offa u cvatu, nego u vegi.
Valjalo bi isprobat dali na kraju utjece na okus npr da imas dvije identicne biljke, jednoj ga vadis a drugoj ostavljas da ga povuce sama. Samo meni se to neda.
 
06.02.2022
96
214
33
59
Ja bih ih ostavio da popiju vodu, pogotovo što to tako brzo učine. Imao sam slučaj, kod starih običnih potova, da su mi korijeni drastično prošli kroz rupe pa sam im čak i dodavao malo vode u tanjur, između 2-3 dana zalijevanja, da ne bi potamnili i postali nefunkcionalni. Pitao sam da li radim pametno, nitko mi nije odgovorio da radim glupo. Hidroponija :)
Stvarno nisam vidio tako razvijen korijen kao kod ovih tvojih i nisam mislio da je to moguće. Ali je fenomenalno. Malo sam razmišljao kako im je to uspjelo, što ti kažeš mykos, Airpot, genetika.. možda je i tvoja smjesa zemlje zaslužna pogotovo dodavanje vermikulita. Ima više prostora, zraka, kuda korijen može proći. Kada je jako nabijemo korijen tako ne prolazi. Zaključak- i ja bih volio i probati ću da mi se to desi. Prvo izuzetan korijenski sistem i drugo, imao si samo oko mjesec dana zezanja sa skupljanjem viška voda. Sada to korijen radi skupa sa hranom koja je u toj vodi. Negdje sam pročitao da se do 30% hrane gubi oticanjem vode i ispranjem zemlje u airpotu. Logičli, ovako se taj gubitak smanjuje. Samo naprijed majstore!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Ćyro

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.427
28.169
1.098
Trøndelag
U airpotu je normalno da korijen izade kroz rupe. Dok sam uzgajao u njima uvijek sam ostavljao da popiju runnoff jer uzgajam organski pa nema smisla da bacam to sto izade. U plasticnim potovima korijen nikad ne probije toliko kao kod airpota pa nema smisla ostavljati u podlosku. Kod mene u potu su plasticne lego kockice izmedu pota i podloska ispod da se bolje ocijedi i da zrak struji od ispod.
 

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
828
5.735
233
Dalmacija
Eto i tu smo pametniji sad.. mene je osobno bunilo to sto znam da u mineralnim uzgojima valja vadit run off. Jedna briga manje. Vidio sam da drzis nesto ispod potova bestija i dobra idea svakako.

A nista idemo dalje pomalo al sigurno.
Danas bi morao bit 6. dan na 13/11, vege vise ne brojim, tj ukupne dane zivota ne brojim.
Mislio sam ih saltat u proslu subotu medjutim polomio sam Malawi po glavnom stemu, po duzini nekoliko centi. Zamotao sam ga dobro izolirkom i nasuo voskom. Par dana iza toga vidim da su zice popustile na toj grani, tj da pod tezinom izrasta se lomi sve vise i vise. To sam zaustavio tako sto sam napravio metalnu udlagu da joj sluzi kao potpor. Sad grana stoji na tome i nema zime. Evo slike kako sam ljepio i ta udlaga sto je drzi.
IMG_7568.jpeg
IMG_7634.jpeg
Dobile su i drugi top feed.
Islo je redom pod svaku;
300-350grama SomaSuperSoil seta(ovisno o nekoj mojoj procjeni, ali svaki od ovih zadnjih setova je tezio izmedju 640-680 grama. Umjesto 700.. Kako koji..ne kontam..) pa sam npr malawi i najvecoj nl dao vise, ovima dvjema malo manje.
70grama Palm Tree Ash od GK
50ak grama diatomske
100tinjak grama caja
- u svaki caj koji grgljam dodajem po 60gr bat guana tj Guanokalong Powder.
Iduce zaljevanje cu dati preventivnu dozu bio bizz cal maga. Dao sam do sad vec tri tokom growa.
Ja malo ljen jos palit klimu tako da zadnjih tjedana temperature u boksu su;
Dan - noc - 27-25
vlaga kad zalijem ide do 60, pa pada do 50%
Ac radi na 6/10. Zavrsit ce grow na 7 ili maks 8/10 brzini.
Zeus na 50cm na 100% od saltanja
Iduci top feed ide cim procvatu i tad idemo s Guanokalong Powderom, Cajem i Pepelom. Sjecam se da sam guana davao manje, nekih 150grama po biljci, za razliku od soila. Bas cu vidit sta veli ofišl GK i dali pise vise ili manje. Kad smo kod tog, mozda da narucim jos stogod od njih za cvat..Hemps Garden to salje doslovno do iduceg zaljevanja.
Evo sad me sramota sta radim a koliko nemam pojma o nekim stvarima… sta velis @beštija da je roknut one alge tekuce takodjer od GK ili nesto slicno? Biocanna Flores i boost xD xD
Auff ja bi svasta..
evo od saltanja lampe ih nisam dirao i evo prvih nekoliko slika prije nego sto sam ih malo privezao danas. Velim malo, jer stvarno nisam nista puno. Cekam strech da prodje pa da odvezem i odradim loli i zavezem kako zelim svaku, za zadnje drkanje do kraja. Dosta vise i njima a i meni..
IMG_7631.jpeg
IMG_7626.jpeg
IMG_7632.jpeg
…a ono sto sam pricao da mi zeus i nije dovoljan za cjeli ovaj tent nekako vidim i na oko. Ove krosnje toliko piju svjetlost da se na oko primjeti da 600w ovo jedva moze gurat.
Evo primjera radi 2 slike pravo s panelom gdje se dobro vidi gdje zavrsava panel a gdje je bilje. Ja cu za ovaj tent bas morat rjesit drugo svjetlo. Nek mi ovaj grow bude test samome meni da vidim jesam li kuntenat ovako iduce tri godine ili cu nesto poduzimat prije. Tad definitivno mislim ici na one panele sto ti sloze kad im posaljes dimenzije prostora koji imas. To mi se svidja.
Opa upilo sam dobro.
IMG_7638.jpeg IMG_7637.jpeg
Vidi se da je bilje debelo od lampe.
A jedan vent sam okrenuo da puse u cooler od drivera i s 40 stupnjeva sam mu temp spustio na 34.
IMG_7592.jpeg IMG_7594.jpeg
I da.. nije mi jasno kako..pojavili su mi se gnatovi smiley9934smiley9934
Nije mi jasno…mozda kako sam pojacao intervale zaljevanja sa svako 4ti na svako 3ci dan, pa substrat jos ostane malo vlazan pa su prezivili..
Mozda je tura od van boksa jer je kat prepun pitera cvjeca zeninog pa su uletili od tud neznam..ali nasao sam nesto malo letaca i nekih nekoliko desetaka mrtvih po kantunima boksa. A ironija cekao sam cjelu vege da budem siguran da ih nema, i kad sam napisao u dnevnik da ih nema, eto ih haha. Ma nema veze. Cak imam nesto culinexa jos pa cu dat iduci put.
Evo dobro sam se ispisao ovaj update, mislim da je to sve sta mi je na umu bilo.. evo slika od danas i eto, cekaju se prve pistile pa da pocnem brojat cvat, a ne 12/12 rezim. :)
Rekli bi kod nas “ostante ga dobro” :wave::sun2::vutra:
IMG_7644.jpeg
IMG_7643.jpeg
IMG_7642.jpeg
IMG_7641.jpeg
IMG_7640.jpeg
Ps odmaknuo sam svaki pod po nekih 5 centi jedan od drugog, i to je to, nema dalje. :wave:
IMG_7639.jpeg
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.091
15.723
358
Dao si im kiteva za polje riže posadit:)
Sljedeču turu GK i neče te toliko koštat,mada imaš šumu u boxu:)
To bu svaka cca 250g,ako gledam da je super og kush izašao sa 170i nepto sitno grama....
Svaka čast:thumb:

Eto, nadam se da sam ti odgovorio a i iskoristio sam priliku sa saspem malo misli na ekran onako usput :) pozdrav!
Meni su dnevnici gdje ima više texta puno zanimljiviji,nego kad su samo slike. Vjerojatno iz razloga što ih gledam svaki dan u živo,pa mi nije toliko zanimljivo kao text!
Goran isto....
Nekad moraš i svoje misli zapisat,pomogne nama kao i tebi:thumb:

P.s. šta ti nebi bilo lakše od skupljanja runoffa,da na svakoj tacni,lemilicom izbušiš rupu i zatakneš crijevo ili nešto što če skupljat runoof,a kasnije to makneš?!
neznam jel do airpota ili mykosa ili genetike i dobrih uvjeta, a vjerovatno do svega skupa, poslije kad izvadim biljke korijen je kao kosa kroz cjeli substrat isprepleten
Evo mene opet:)
Bit če frende,da si naučio uzgajat:)
Ulovio si ritam, što bi rekli. Biljke pucaju od zdravlja,a to je najbitnije. Samo što više čitam,nadam se da na ovoj stranici prebacuješ,inače češ do kopna doči:)
 
Poslednja izmena:

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
828
5.735
233
Dalmacija
Ma jok imas svega, dajes im cudo bozije i jos bi pojacavao :D
To je taj moj sindrom pretjerivanja. Imas pravo necu se zaebavat, dobile su ne sendvic za po putu nego dobar tanjur gulasa.
Al svejedno ide im kad procvatu opet pa nek drze gace :p
Bit če frende,da si naučio uzgajat:)
Ovo mi opce nije palo na pamet, moguce lako da se i to polako desava :)
Hvala ti druze na lipim rijecima, cjenim! Iako sam svjestan da sam jos u svojim pocecima da bi mogao reci da sam naucio sve, ali ide, da :)
Slobodno, i ti i bilo tko. Slazem se ovim gore za dnevnike sto kazes, i sam ponekad saspem par misli i ne samo u svoj. Kod mene u dnevniku se malo sta moze oznacit kao spam ;)
Ps, prebacene su ima 6 dana, ako sam te dobro skonto sta kazes :p

Edit za podlozak, nemogu to jer nije cvrst nego mekana neka plastika. Pa kad stavim tezak pot na njega i na one stolice male, uvija se. Tako da bi isteklo malo run offa, ostatak bi otisao u druge krajeve. Al evo ni ne moram ga vadit, a i sa spricom mi nije bio neki problem da bi me ponukalo da uradim nesto drukcije. Sprica mi je super.
Suti nemoj nikom rec al prvi grow sam skupljao truleksom, e to je trajalo :fuck: :p
 
Poslednja izmena: