Auto Somango i Nyc diesel …Prvi grow.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2024
19
22
3
40
Ne pisi post za postom. Koristi opciju edit/uredi
Pozdrav svima.Ovo mi je prvi grow i otvaram dnevnik da bi dobio korisne savete od iskusnih i sveznajućih growera da bi prošli zajedno kroz ovo putovanje.Čitam već neko vreme forume i donekle sam u materiji.
Zemlja je žuta florabela.Saksije(pitari) su od 13L .Gnojiva plantela list i cvet,slavol.Korigovanje Ph vode Bizo metodom ,pritom imam lakmus papir koji potvrdjuje metodu proverenom.
Stavljene su 4 semenke na klijanje,koje su nakon 48h isklijale i zasadjene u završne potove,saksije,pitare ko ih kako zove.Od tih 4 izašle su Somango i Nyc pokojima i dnevnik nosi ime.Od ostalih dve jedna je oštećena tj izašla je sa ljuskom koja je obazrivo čačkalicom skinuta ali je izgubila jedan deo vrha tako da će se teško izvući ,a ova drugu je nešto odnelo još dok je bila menka u zemlji.Prosto sam naišao na “krater“ u potu kao da ju je neko hirurški precizno odneo.Nek ovo bude uvod ,a slike slede.

Računam im prvi dan života od kako su izašle na svetlo dana 12/5.Prema tome danas im je 6-ti dan.

Danas je izvršena intervencija na CBDLemon.Ako neko želi da podeli savet za spas ove "curice" slobodno . IMG_1639.jpeg IMG_1638.jpeg IMG_1637.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
920
4.810
163
Thiaoouba Prophecy
Korigovanje Ph vode Bizo metodom
Nema potrebe to radit u outooru.

Nadam se da živiš na jugu meni je somango počeo buđat u 21 danu cvjetanja....
Ma da nije ni čudo kakve hedove ima kao stijena :)

NYCD me zanima prošle godine je kolega uspio završit 14.10 da vidimo kako će kod tebe završiti ipak cvjeta 11-13 sedmica.
Njemu je procvala cca 1.8.

Sretno, da bude masno! :thumb::sun2:
 
23.04.2024
19
22
3
40
Trenutno su na južnoj strani gde uživaju u suncu od izlaska do zalaska.Kad porastu biću prinudjen da ih pomeram zbog znatiželjnih pogleda.
Banka je herbies a više o vrstama u nastavku.
Somango je 75% indika sa 8-11%thc i jednakim udelom cbd 8-11%(1:1).Rast je niži žbun.Efekat je relaksacija,olakšava bolove,mirnoća,osećaj sreće,a zbog dobrog procenta sative mogućnost rešavanja dnevnih obaveza.Od sadnje do žetve 8-10 sedmica.
New York city deisel je sativa dominantna vrsta mešavina roditelja meksiko/afgan.Koeficijent thc je 20-24%.Efekat je kreativnost,osećaj sreće,smejalica,suve oči,suva usta.Paranoja “free” efekti.Pomaže sa stresom,depresijom.Hibrid oba sveta koja može da usidri a isto tako može da bude dobra za društvene aktivnosti.Dugo traje efekat .Slične vrste su “amnesia haze,pinapple expres,Ak,mimosa”Oko 10-11 sedmica.
Moj smoke report za 2,5-3 meseca ako bude sve kako treba.

IMG_1640.jpeg IMG_1641.jpeg
 
Poslednja izmena:
23.04.2024
19
22
3
40
Pozdrav svima
Danas je biljčicama 17-i dan.Danas su zalivene sa po 1.5L ph kontrolisane vode i slavola.Voda je procurela na dno pota.Planiram da topiram kroz dan,dva ,tri tj kad malo poraste ovaj 4-ti sprat.Saveti dobrodošli.Prve dve fotke nyc pa somango IMG_1659.jpeg IMG_1661.jpeg IMG_1662.jpeg IMG_1663.jpeg
 
23.04.2024
19
22
3
40
Zašto je središnji list NYC jarko požuteo? Inače,mačka je sinoć razgrnula zemlju i nakrivila biljozu,moguće da se popiškila u zemlju.Neki savet? IMG_1664.jpeg
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.687
12.015
358
Socotra Island
eelslap.com
Kakva ti je drenaža, mislim da je previše litar i po vode za tako male biljke? Deluje mi kao da se malo koren guši...
Ako ti se mačka izurinirala to bi trebalo da osetiš mirisom i u tom slučaju možda jedino neki hardcore flush da napraviš. Topiranje biljaka u ovakvom stanju ima još više da pokvari situaciju neće ništa dobro doneti.
 
23.04.2024
19
22
3
40
Drenaža je ok.Zalivam svako 3-4 dana.Nije bilo mnogo sunca pa se nisu dobro razvile,inače vidljiv je progres rasta.Ako se automat topira to se radi kad biljka podigne 3-4 sprata.Ako ima neko logično obrazloženje zašto ne topirati ,slobodno.(to "sad će procvetati" ne može da bude validno da se ne raspisujem.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.246
356
da se ne raspisujem.
Raspiši se, mene baš zanima :)

Automatici počinju sa cvetanjem negde oko 30 dana od klijanja, ako je sve kako treba. Bilo kakvo usporavanje, a to uključuje i kasno topiranje - jer ipak je stres u pitanju, utiče na razvoj biljke, samim tim i konačni prinos.
Zato ti je kolega rekao da si verovatno zakasnio. Jer im treba desetak dana da se oporave, a tvoje bi tad negde trebalo već da uđu u cvetanje :)
 
23.04.2024
19
22
3
40
Tako sam i kontao da počinje sa cvetanjem ,prema tome ima dovoljno vremena da nastavi sa rastom dva vrha ako se topira do 20-og dana,ona vegetira i dok cveta .Po slici moje biljke dal stvarno misliš da je kasno za topiranje?Ja zaista po mom skromnom znanju od mesec i po dana kolko sam u materiji ne mislim da jeste.Naravno da uključujem i LST topirao ne topirao.Šta je rano a šta je kasno za autose topirati,tj kad je pravi momenat za tu intervenciju??Dal je normalno ovo “zagorelo” u centru,jel treba to tako da bude? IMG_0203.jpeg IMG_0204.jpeg
 
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.687
12.015
358
Socotra Island
eelslap.com
Biljka ti pod jedan ne izgleda dobro i nije se lepo razvila koliko je trebalo.
Novi listovi su žuti, kažeš da je drenaža okej, bilo bi ok da napišeš kako si to proverio i kako si siguran da je ok.
Mnogo iskusniji groweri ne topiraju automatike, zašto ? Pa iz mnogo razloga. Auto biljke su osetljivije, svaki trenutak je bitan i nema prostora za grešku jer je vege faza vremenski ograničena i prosto nema vremena za oporavak. Zato ljudi ni ne presađuju autose jer koliko god to dobro uradiš dolazi do rizika. Kakva ti je vege, tako proporcionalno tome bude dobar grow na kraju.
Pusti sad topiranje, to ti je najmanji problem. Probaj da nešto izvučeš iz ove biljke i da joj pružiš optimalne uslove. Dakle, skloni je od mačke, daj joj više svetla, dodaj kvalitetne nutrijente, proveri jel korenu dobro i jel nema prevelike vlage dole na dnu, ili je možda dole pretoplo od te cigle ili betona kad peče sunce. Ako krene da daje nove zelene listove onda je vezuj, pravi malo treninga bez sečenja vrhova...
To su stvari koje možeš da napraviš i nadam se da ima dovoljno "logike" iza ovoga što sam ti napisao.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.246
356
ona vegetira i dok cveta

:upiii:

I ja sam tako poslednjih dana mrtav a živim :D

Nije baš tako. Vegetacija je jedno, cvetanje je drugo. Za vreme vegetacije biljka skladišti energiju, šećere i nutrijente koje će iskoristiti za pumpanje cvetova kasnije
Odnosno sav fokus i energiju baca na lisnu masu - što jača lisna masa - više fotosinteze - brži rast
U cvetanju usmerava tu energiju na plod
Ti je sad topiraš, ona staje sa rastom dok se ne oporavi, to je u najboljem slučaju tri, četiri dana. Pa ti pupoljci dok se pojave i spremni su za neki trening, to je minimum još toliko.
Ti nemaš idealne uslove, i biljke ti već sad kasne. Topiranjem ćeš ih samo usporiti još više, a cvetanje ti je koliko iza ćoška
Pri tom, nešto im smeta - to vidiš i sam. Dakle taj oporavak od topiranja bi još duže trajao
A imaš autose i nemaš prostora za takvu vrstu igre

Pusti topiranje, gledaj da je izvučeš sad iz bedaka. Više Sunca, bolja drenaža, pravilni režim zalivanja i tako :)

I ako sam dobro razumeo, prvi ti je grow? Zato ti deluju super :) veruj mi, svima su nam prve biljke bile super zdrave i lepe i savršene :)
Ali to je samo zato što je prvi put, i nemaš sa čime da uporediš :)

Sretno dalje, pratim!
 
23.04.2024
19
22
3
40
Drenaža ili odvod vode je dobar.Proverava se vizuelno ili se opipa prstom zemlja dal je suva.Ima rupe na dnu ,perlit u zemlji i zaliva se na 3-4 dana.Pregradio sam pa ne bi trebalo mačka da smeta.Svetla ima dovoljno na južnoj strani ali vreme nije bilo sunčano.Beton se ugreje,a saksije imaju svoj tanjir,možda bih mogao podebljati nekom izolacijom pod tanjir.Ok,zasad neću topirati već sa savijanjem probati dobiti više vrhova.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.410
10.246
356
Ma super je klasičan LST, ništa ne gubiš osim na simetriji biljke za vezivanje kasnije - ali se vrate već posle 24h bez problema

Bitno je da turiš neko 'sidro' na suprotnu stranu od one koju savijaš, npr nabiješ štap u zemlju (crvena strelica na slici), i vežeš za stablo (plava linija), i onda savijaš na suprotnu stranu, i tako u krug :)
IMG_20240530_103539.jpg

Biće to ok, samo rokaj :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crazy Smoke
23.04.2024
19
22
3
40
Danas je devojkama 18-i dan kako su izašle iz zemlje! Uradjen toping na NYc a Somango će da gura samo sa savijanjem.Žutilo na NYc je normalna pojava.Sve ok za sad IMG_1666.jpeg IMG_1665.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ćyro